Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji
W dniu 19 maja 2014 r. o godzinie 11.00 w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dotyczące Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji, w którym wzięli udział – na zaproszenie pani dyrektor Haliny Tamioły i nauczycielki informatyki pani Romualdy Laskowskiej – nauczyciele informatyki ze szkół legnickich. Naszym gościem był także Dyrektor Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Legnicy – dr Zbigniew Rutka.
Prawybory do Parlamentu Europejskiego
W dniu 19.05.2014 r. w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego. W ramach projektu „Młodzi Głosują”, klasa humanistyczno-prawna I B pod opieką pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek zajęła się organizacją tego przedsięwzięcia.
Laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego
Klaudia Drgas – uczennica klasy II B o profilu medialnym - uzyskała w tym roku szkolnym tytuł laureatki zawodów centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego.
Młodzieżowe biegi nad Kaczawą
W dniu 16 maja 2014 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował „Młodzieżowe biegi nad Kaczawą”.
Akcja Profrekwencyjna
W najbliższy poniedziałek w naszej szkole odbędą się prawybory do Parlamentu Europejskiego.
Spotkanie z Panem Tomaszem Łysiakiem
W dniu 15 maja 2014 r. klasa europejsko-językowa I E wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą uczestniczyła w spotkaniu z panem Tomaszem Łysiakiem, które odbyło się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy.
Dziesięć lat członkostwa Polski w UE
W dniu 14 maja 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy odbył się konkurs „Dziesięć lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”, w którym uczestniczyły drużyny z legnickich szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi goście z Bydgoszczy
W dniach 6.05 - 10.05 gościliśmy uczniów z Collegium Salesianum z Bydgoszczy.
Michał Smoliński - Finalista OWE
W dniu 5 maja 2014 r. rozpoczęły się egzaminy maturalne. Przystąpił do nich Michał Smoliński – absolwent klasy matematyczno-informatycznej, tegoroczny finalista zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Legnickie Święto Matematyki
W słoneczny sobotni poranek budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy wypełnił się zdolnymi uczniami legnickich szkół podstawowych i gimnazjów. Co skłoniło ich do zerwania się wcześnie rano, włożenia odświętnego stroju i przybycia do szkoły? Odpowiedź jest prosta: to IV Legnicki Konkurs Matematyczny, który odbył się właśnie 29 marca 2014r.