Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce podczas Międzyszkolnych Zawodów Strzeleckich z broni pneumatycznej, które odbyły się 25.10.2013 r. w Legnicy. Indywidualnie w kat. chłopców I miejsce zdobył Maciej Iżycki z kl. I A.

IT Szkoła

25.10.2013

IT Szkoła
Otrzymaliśmy wyróżnienie w Rankingu IT Szkoła przyznane przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Gratulujemy mgr Romualdzie Laskowskiej – nauczycielce informatyki !
Spotkanie z Markiem Jurkiem
W dniu 18.10.2013 r. podczas 1 i 2 godziny lekcyjnej w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Markiej Jurkiem – historykiem, publicystą, Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2007.
Zajęcia profilaktyczne
W dniach 26.09., 30.09. oraz 16.10.2013 r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje.”
Wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14.10.2013 r. w Klubie Nauczyciela - nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała pani dyrektor Halina Tamioła oraz nauczyciel matematyki pan Zbigniew Masłowski.
„Antypolska akcja” OUN i UPA Bandery
W dniu 4 października w auli I LO w Legnicy odbyło się uroczyste otwarcie wystawy; „Antypolska akcja” OUN i UPA Bandery/rzeź wołyńsko-galicyjska w dokumentach ukraińskich
Dzień Edukacji Narodowej
11.10.2013 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Wańkowicz
Obóz naukowy klas matematyczno-informatycznych
W dniach 9-11.10.2013 r. klasy Ia i IIa były na obozie naukowym w Sosnówce.
Obóz naukowy klas matematyczno-fizycznych
W dniach 26-28.09.2013r. miał miejsce obóz naukowy klasy Id oraz IIId w Sosnówce.
Liga Lekkoatletyczna
Reprezentacje dziewcząt i chłopców z I LO w Legnicy rozpoczęły tegoroczne zmagania na arenie dolnośląskiej od udziału w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Runda jesienna Ligi zorganizowana została na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniu 24 września 2013 r.