„Uczniowski Strongman”
W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. Adam Kopeć i Adrian Śniegocki – obaj z klasy III D matematyczno-fizycznej - wzięli udział w konkursie „Uczniowski Strongman”, korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Samochodowych.

Warsztaty prawne

12.04.2015

Warsztaty prawne
W dniu 9 kwietnia 2015 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty prawne przez członka Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii - Beatę Kubów.
Projekt  „Marrow Hero I TY możesz zostać superbohaterem …”
W dniu 8 kwietnia 2015 r. uczniowie z klas 2c, 3c, 3a, 3b, 3d, 3e brali udział w projekcie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, który poświęcony jest propagowaniu idei dawstwa szpiku kostnego.
Do jego głównych celów należy obalanie stereotypów dotyczących dawstwa, prezentowanie mitów, odpowiadanie na pytania i rozwiewanie wątpliwości zainteresowanych osób.
Wizyta w Gimnazjum Nr 5
W dniu 8 kwietnia uczniowie z klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną - pod opieką pana Roberta Wójcickiego - odwiedzili zaprzyjaźnione Gimnazjum Nr 5 w Legnicy.
Śniadanie wielkanocne

Klasa I D matematyczno-fizyczna podczas śniadania wielkanocnego w dniu 1 kwietnia 2015 r.

Uczniowie zaprosili swojego wychowawcę – pana Roberta Wójcickiego, nauczycieli uczących w klasie oraz panią dyrektor.

Tradycja to piękna rzecz!

Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe
W dniach od 25-27 marca 2015 r. w Siedlcach odbył się Finał IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe, w którym uczestniczyła Maria Karoń z klasy I C biologiczno-chemicznej.
Miejski Konkurs Recytatorski
W dniu 28 marca 2015 r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się eliminacje 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział ponad 30 uczestników.
Paweł Wierzbicki - Narysuj frankofonię
Paweł Wierzbicki – uczeń klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną – zajął III miejsce w konkursie plastycznym „Narysuj frankofonię”.
Konkurs został zorganizowany przez Alliance Francaise Stowarzyszenie Wrocław w ramach Festiwalu Frankofonii, który trwał od 12-31 marca 2015 r.
Legnickie święto matematyki
W dniu 28 marca 2015 r. odbył się w I LO Legnicki Konkurs Matematyczny. Przez 90 minut uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Kiedy jednak ich prace były sprawdzane przez jury, niezwykle twórczo spędzali czas. Brali udział w zajęciach prowadzonych przez uczniów naszego Liceum.