Legnickie święto matematyki
W dniu 28 marca 2015 r. odbył się w I LO Legnicki Konkurs Matematyczny. Przez 90 minut uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Kiedy jednak ich prace były sprawdzane przez jury, niezwykle twórczo spędzali czas. Brali udział w zajęciach prowadzonych przez uczniów naszego Liceum.
V Legnicki Konkurs Matematyczny
W dniu 28 marca 2015 r. w auli naszej szkoły odbył się V Legnicki Konkurs Matematyczny. Do zawodów przystąpiło 66 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
Międzynarodowy Dzień Teatru
W dniu 27 marca 2015 r. delegacja szkolna wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Teatru.
Oto nasze życzenia dla aktorów i pracowników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
I A w Archiwum Państwowym
W dniu 25 marca 2015 r. klasa I a matematyczno-informatyczna uczestniczyła w wernisażu wystawy - „Emil Krebs. U granic geniuszu” w Archiwum Państwowym we Wrocławiu Oddział w Legnicy.
Rozgrywki międzyklasowe

Szkolny Związek Sportowy zakończył rozgrywki w grach zespołowych, ale w naszej szkole już rozpoczęły się rozgrywki międzyklasowe.

Na początku wystartowali koszykarze. Zawody rozgrywane są głównie na zajęciach SKS i podczas fakultetów z wychowania fizycznego.

Brąz dziewcząt w finale strefy w piłce ręcznej
W dniu 23.03.2015 r. w hali II LO w Lubinie odbył się finał strefy legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt. Wzięły w nim udział drużyny: V LO z Lubina, ZS z Chocianowa, I LO z Legnicy, ZSZ ze Złotoryi.
Dziękujemy Gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartych Drzwi!
W dniu 20.03.2015 r. odwiedziła naszą szkołę bardzo duża liczba gimnazjalistów.
Zobaczcie to na lca.pl.
Rekolekcje Wielkopostne i Pielgrzymka Maturzystów
W dniach od 16 do 18 marca 2015 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Nauki rekolekcyjne przeprowadził o. Tadeusz Kula wraz z animatorami.
Mistrzynie podstrefy legnickiej!
W dniu 16.03.2015 r. w hali sportowej przy LO w Złotoryi odbył się finał mistrzostw podstrefy legnickiej w piłkę ręczną dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły - ZSZ Złotoryja, I LO Jawor i I LO Legnica.
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
W dniu 7 marca 2015 r. we Wrocławiu rozegrano finał okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Wspaniały sukces osiągnęła Anna Machowska z klasy III E, uzyskując kwalifikację do zawodów centralnych. Gratulujemy!