Sukces Piotra w Pucharze Polski
Piotr Jóźwiak z klasy II A uczestniczył w dniach 10-13.05.2018 r. w II Rundzie Pucharu Polski w Bydgoszczy. Uczeń zajął III miejsce w konkurencji pistolet dowolny 60.
Podziękowanie Ani za wolontariat
Anna Karykowska – nasza uzdolniona szachistka z klasy II A matematyczno-informatycznej – otrzymała podziękowanie za sędziowanie oraz pomoc w organizacji Międzyszkolnego Turnieju Szachowego w Szkole Podstawowej Nr 10 w Legnicy.
Zakwitły kasztany, maturzyści przystąpili do egzaminów
W dniu 4 maja 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się w auli szkolnej część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Frankenstein powraca!
Póki co Doktora Frankensteina i jego demonicznego Monstrum nie spotkamy w żadnym laboratorium czy na pokazie osobliwości. Wystarczy jednak wybrać się do wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol”, by przeżyć dreszcz emocji. Na Dużej Scenie został wznowiony spektakl, którego premiera miała miejsce jesienią 2011 roku w Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia, pełniącym wówczas funkcję sceny tymczasowej.
Nowa tradycja szkolna
Podczas uroczystości pożegnania klas trzecich w dniu 27.04.2018 r. Państwo Renata i Roman Grosiccy otrzymali od szkoły podarunek – namalowany na dębowej desce wizerunek szkoły.
„Osobowości Roku” wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 27.04.2018 r. dwunastu maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
21 lat Medalu „Cum laude”

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich w dniu 27.04.2018 r. po raz dwudziesty pierwszy zostały wręczone maturzystom Medale „Cum laude”. Dotychczas (od 1996 r.) otrzymało to piękne wyróżnienie 162 uczniów kończących naukę.

Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 27 kwietnia 2018 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Konrad Krystian.
Wystawa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy”
W dniach 16-27 kwietnia 2018 r. w naszym Liceum zaprezentowane zostały prace Pana Roberta Wierzbickiego. Wystawa nosiła tytuł „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy.”
227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę II A o profilu matematyczno-informatycznym. Uczniowie przygotowali teleturniej - Wielki Rodzinny Test Historyczny, w którym brały udział dwie rodziny - Kowalscy i Targowiccy.