Jakub Szpyrka na olimpiadach

Uczeń klasy III B Jakub Szpyrka awansował do zawodów okręgowych IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Jakub i Andrzej pojadą do Wrocławia na zawody okręgowe

Komitet Okręgowy 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikował 2 uczniów naszej szkoły do zawodów okręgowych, które odbędą się 26 stycznia 2019 r. we Wrocławiu.

Szachiści awansowali do rozgrywek krajowych

W dniu 18 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu krajowym. W rywalizacji brało udział 18 drużyn.

Mistrzostwo w pływaniu dziewcząt i chłopców

W dniu 19.12.2018 r. na basenie „Bąbelek” reprezentacje naszej szkoły w pływaniu zdobyły tytuły Mistrza Legnicy.

Absolwentka naszej szkoły napisała kolejną książkę

W dniu 18 grudnia 2018 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Cubałą, podczas którego promowała swoją kolejną książkę.

Edukacja teatralna – „Popiół i diament”

W dniu 20.12.2018 r. cztery klasy – I B, II B, III A, III B - zobaczyły w Teatrze im. H. Modrzejewskiej spektakl „Popiół i diament”.

Opracowali trasę wycieczki po Legnicy

18 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs „Trasa wycieczki po Legnicy” zorganizowany przez Czytelnię Naukową Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Klasa I C pomogła poprzez Kiermasz Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Mikołajkowy. Można było zakupić ozdoby świąteczne i różne słodkości.

Wyróżnienie za Szopkę Bożonarodzeniową

W XXVIII Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową praca zbiorowa naszego Liceum otrzymała wyróżnienie. Podsumowanie odbyło się 17.12.2018 r. w Klubie Nauczyciela.

„Licealisci liczą”

W semestrze zimowym roku szkolnego 2018/2019 uczniowie z klas I C i II C o profilu biologiczno-chemicznym już po raz trzeci doskonalili swoje umiejętności chemiczne podczas warsztatów „Licealiści liczą”, które odbywały się na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.