Legnickie Święto Matematyki
W dniu 8 kwietnia 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się VII Legnicki Konkurs Matematyczny pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. Jest to jedyna tego typu cykliczna impreza w naszym mieście. I LO od początku jest jej gospodarzem.
Zajęcia edukacyjne podczas Legnickiego Konkursu Matematycznego
Podczas VII Legnickiego Konkursu Matematycznego w dniu 8 kwietnia 2017 r. uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez ich starszych kolegów z klas I i II o profilu matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznych. Działaniami tymi kierował nauczyciel matematyki - pan Zbigniew Masłowski.
Udział w wieczorze rocznicowym
W dniu 9 kwietnia 2017 r. w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu odbył się wieczór rocznicowy, podczas którego przypomniany został rapsod Stanisława Wyspiańskiego pt. „Henryk Pobożny".
Wspaniały sukces Natalii i Katarzyny w Olimpiadzie Polonistycznej
W dniu 8 kwietnia zakończył się w Warszawie ogólnopolski finał 47 Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Był on niezwykle szczęśliwy dla Natalii Kostrzewy z 2D i Katarzyny Kubackiej z 3B, które wywalczyły tytuły finalisty. Kasia powtórzyła tym samym osiągnięcie z ubiegłego roku.
Brąz Wita i Natalii oraz V miejsce drużyny I LO w Oleśnicy
W dniu 8vkwietnia 2017 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych, które zostały zorganizowane w Oleśnicy.
Znajomość dokonań laureatki Nagrody Nobla
Około czterdziestu uczniów wzięło udział w „Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie”, który odbył się w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy w dniu 08.04.2017 r.

Finał Sudoku

09.04.2017

Finał Sudoku
W dniu 8 kwietnia 2017 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbył się finał VI Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Druga edycja "Maratonu biotechnologicznego"
W dniu 7 kwietnia 2017 r. w naszym Liceum realizowana była II edycja projektu edukacyjnego „Maraton biotechnologiczny”. Temat przewodni tego roku to „Biotechnologia w służbie medycyny”.
Michał finalistą Olimpiady Matematycznej
W dniach od 3-4 kwietnia 2017 r. w Końskich odbyły się zawody centralne LXVIII Olimpiady Matematycznej. Uroczyste zakończenie Olimpiady miało miejsce 6 kwietnia.
Jak to właściwie wygląda...? - o pracy ratownika medycznego
W dniu 6 kwietnia 2017 r. na dziedzińcu naszej szkoły stanął ambulans Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.