Współpraca rodziców ze szkołą
W dniu 4 kwietnia 2017 r. w klasie I E - przyrodniczej z edukacją prozdrowotną - odbyły się zajęcia z promocji zdrowia, które przeprowadziła pani Barbara Makuła. Dotyczyły one zdrowego odżywiania, które determinuje dobry stan zdrowia.
I LO Brązową Europejską Szkołą Praworządności RP 2017 roku
W dniu 3 kwietnia na Zamku Golubskim, podczas III Kongresu COPTIOSH, nastąpiło podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 r.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła także przyłączyła się do tego wydarzenia. Budynek I LO został podświetlony na niebiesko.
Laureatka Olimpiady Wiedzy Historycznej
W dniu 3 kwietnia 2017 r. w Golubiu-Dobrzyniu zakończył się finał zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Finał Origami

03.04.2017

Finał Origami
W dniu 1 kwietnia 2017 r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał VIII Konkursu Matematycznego Origami „Żuraw” 2017.
Sukces Michała w „Wielkiej Przesmyckiej 2017”
W dniu 1 kwietnia 2017 r. odbyły się ogólnopolskie indywidualne zawody programistyczne „Wielka Przesmycka 2017”, które polegają na rozwiązywaniu ciekawych problemów algorytmicznych, a organizowane są przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Szachiści w amerykańskiej szkole
W dniach 31.03-01.04.2017 r. szkolna drużyna szachowa przebywała na turnieju w Konstancinie-Jeziorna, korzystając z zaproszenia szkoły amerykańskiej(American School of Warsaw).
Klasa II C w Afrykarium
31 marca klasa II C wyjechała na zajęcia edukacyjne na temat „Darwin - jak zmieniać świat”, które odbyły się w Afrykarium we Wrocławskim ZOO. Temat został zrealizowany poprzez prezentację multimedialną, z elementami warsztatów.
Kinga finalistką Franciszkańskiej Olimpiady
W dniu 30 marca 2017 r. w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, na który przybyło 65 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
„Pomaganie przez odkręcanie”
Otrzymaliśmy Certyfikat Honorowego Przyjaciela Fundacji „Bliżej Szczęścia”. Prezes Fundacji napisała, że za uzyskane ze zbiórki nakrętek fundusze udało się pomóc podopiecznym z Domu Dziecka nr 3 w Sosnowcu.