Mistrzowie Kodowania
Klub Promocji Talentów przy naszym Liceum otrzymał Certyfikat za zaangażowanie w 2. edycję programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania”. Dyplom za realizację programu otrzymała również pani Romualda Laskowska.
Celem projektu jest popularyzacja nauki programowania w polskich szkołach.
Gratulujemy!
Zajęcia z ratownictwa medycznego
W czerwcu kończy się cykl zajęć dotyczących pierwszej pomocy, które organizowała dla młodzieży pani Elżbieta Czornak.
W dniu 12.06.2015 r. pani Izabela Gradzińska – ratownik medyczny oraz wolontariusz Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy – omawiała resuscytację krążeniowo-oddechową.
Uczestniczyła w nich klasa I e o profilu ogólnym.

Żywe obrazy

19.06.2015

Żywe obrazy
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas pierwszych naszego Liceum realizowali w ramach zajęć z wiedzy o kulturze różnorodne projekty artystyczne.
Klasy 1a matematyczno-informatyczna i 1e ogólna odtworzyły wybrane prace malarskie poprzez wcielanie się w postaci utrwalone na płótnie. Ich dokonania zostały uwiecznione na zdjęciach. W ten sposób powstały kopie prac wielu artystów.
Jubileuszowy Festiwal na Kormoranie

· Więcej na temat pierwszego dnia Festiwalu na lca.pl - Gimnazjaliści walczyli o mistrzostwo na piasku

· Zdjęcia z drugiego dnia Festiwalu na lca.pl – Licealiści zakończyli Festiwal Kormoran Beach Party

Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
Znamy wyniki Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, których organizatorami są: Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Stypendialna Matematyków Wrocławskich.
Wspaniała włoska przygoda - Skarby Italii 2015
8 czerwca 2015 r. o godzinie 18.30 pod nasze Liceum podjechał żółty autokar biura podróży Funclub z Poznania i tak rozpoczęła się nasza pełna wrażeń włoska eskapada.
W wycieczce brała udział młodzież z klasy 1a, 1c, 1d, 1e oraz 2a. Opiekunami byli: pani Mirosława Lickiewicz, pan Waldemar Małek, pan Marcin Twardowski oraz pan Robert Wójcicki.
Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
15 czerwca odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy, które zorganizowała Liga Obrony Kraju.
Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły.
„Legnica – jej dzieje i zabytki”
W dniu 12 czerwca 2015 r. w Muzeum Miedzi odbyła się XXVIII edycja konkursu historycznego z cyklu „Legnica – jej dzieje i zabytki” o przechodni Puchar Prezydenta Miasta. W tym roku konkurs poświęcony był dziejom miasta po 1945 r.
Wykład z fizyki - współpraca z Politechniką
„Zasada zachowania energii mechanicznej” to kolejny tytuł wykładu prof. Jacka Własaka z Politechniki Wrocławskiej dla uczniów z klasy II D o profilu matematyczno-fizycznym. Zajęcia odbyły się w gabinecie fizycznym naszej szkoły 12.06.2015 r.
Zajęcia terenowe II C
W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym wyjechała na zajęcia edukacyjne do ZOO we Wrocławiu.