Olimpiada informatyczna
Komitet Główny XXII Olimpiady Informatycznej na posiedzeniu w dniu 21 listopada 2014 r. zakwalifikował do etapu okręgowego aż 5 uczniów z naszej szkoły.
Mistrzostwa w siatkówce dziewcząt
Dnia 19 listopada 2014 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.
laureatka konkursu plastycznego
W dniu 20.11.2014 r. w Klubie Nauczyciela w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIII Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego TPD - „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”.
GMO - rozwój czy upadek ludzkości?
W dniu 19 listopada 2014 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w sesji popularnonaukowej „GMO - rozwój czy upadek ludzkości?", organizowanej przez Legnicką Bibliotekę Publiczną oraz Ośrodek Informacji Ekologicznej.
Wykład  „Powstanie Warszawskie -  nieprzemijająca dyskusja”
Jan Krzysztof Żaryn - profesor nauk humanistycznych, historyk, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, specjalista od dziejów najnowszych - spotkał się 20 listopada 2014 r. w auli naszej szkoły z uczniami klas humanistycznych: I B, II B, III B. W spotkaniu wzięli także udział członkowie Szkolnego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Mecz kontrolny w koszykówkę
20 listopada reprezentacja chłopców z naszej szkoły rozegrała pierwszy w roku szkolnym 2014/2015 mecz kontrolny w koszykówkę z mocnym przeciwnikiem – Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy.
licealiada - siatkówka chłopców
W dniu 18.11.2014 r. odbył się finał siatkarskiej Licealiady. Triumfowało V Liceum Ogólnokształcące. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła 4 miejsce.
lekcja historii sztuki
W dniu 17 listopada 2014 r. kl. II D matematyczno-fizyczna uczestniczyła w ramach przedmiotu „Podstawy architektury” w zajęciach, które prowadził ks. Tadeusz Kisiński – wieloletni proboszcz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
Półmetek klas drugich
W dniu 15.11.2014 r. w Sali Bankietowej przy ul. Kawaleryjskiej odbył się półmetek klas drugich.
święto niepodległości
W dniu 12.11.2014 r., z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się w naszej szkole akademia, którą przygotowali uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy pierwsze i drugie.