II Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna WWSIS
W dniu 4 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej, w której wzięło udział aż 9 uczniów z naszej szkoły, którzy wcześniej zostali zakwalifikowani do tego etapu.

Paryż 2014

03.04.2014

Paryż 2014

Voila Paris !

W ubiegłym tygodniu (30.03 - 4.04.2014 r.) klasa IC i przyjaciele spędzili niezapomniany tydzień w stolicy kraju szampana, serów i wina.

Rekolekcje

31.03.2014

Rekolekcje
W dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2014 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
IV Legnicki Konkurs Matematyczny
Już po raz czwarty w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy czołowi matematycy ze szkół gimnazjalnych i podstawówek zawalczyli o zwycięstwo w Legnickim Konkursie Matematycznym.
Spotkanie z absolwentem
W dniu 27 marca i 28 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie z Absolwentem”.
Licealiada w Piłce Ręcznej
Zakończyła się Licealiada w Piłce Ręcznej. Nasze dziewczęta zajęły w tegorocznych zmaganiach III miejsce.
Zawody strefowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach
W dniu 26.03.2014 r. odbyły się zawody strefowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce.
Spotkanie z dr Rudolfem Vevodą
W dniu 26 marca 2014 r. klasa II c – biologiczno-chemiczna - uczestniczyła w spotkaniu z dr Rudolfem Vevodą, które odbyło się w Czytelni Naukowej Legnickiej Biblioteki Publicznej. Młodzieży towarzyszyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Olimpiada Mediewistyczna
W dniu 25 marca 2014 r. Komitet Główny Olimpiady Mediewistycznej ogłosił wyniki I etapu. Do II etapu, a zarazem etapu centralnego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

Debata

25.03.2014

Debata
W dniu 25 marca 2014 r. w auli szkolnej odbyła się debata - w ramach projektu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Młodzi decydują”.