Postaw na Rodzinę

03.10.2015

Postaw na Rodzinę
Piotr Wiśniewski – tegoroczny maturzysta z III D - otrzymał podziękowanie za pomoc w Festynie, który zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 19 w Legnicy.
Gratulujemy!
Spotkanie ze Stanisławem Srokowskim
W dniu 2.10.2015 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie klasy 1 b, 2 b oraz 3 b ze Stanisławem Srokowskim - pisarzem, poetą, prozaikiem, tłumaczem, dramaturgiem, krytykiem literackim i publicystą. Temat wykładu to „Wielkość i dramat Polskich Kresów”.
Sztafetowe Biegi Przełajowe
W dniu 30 września 2015 r. dokonaliśmy historycznego wyczynu. Po raz pierwszy wygraliśmy Sztafetowe Biegi Przełajowe w kategorii chłopców.
Współpraca z Politechniką Wrocławską
W dniu 29.09.2015 r. uczniowie klasy 2d matematyczno-fizycznej rozpoczęli cykl spotkań z prof. Jackiem Własakiem w ramach współpracy I LO z Politechniką Wrocławską.
Dzień Patrona Szkoły
W dniu 28 września 2015 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, który połączony był ze ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych.
Nasze szkolne obchody Jubileuszu 70-lecia
W dniu 28.09.2015 r. odbyły się w auli obchody Jubileuszu 70-lecia Liceum. Program artystyczny mogli zobaczyć uczniowie całej szkoły.
Przywitanie przed szkołą

Program Jubileuszu 70-lecia szkoły:

8.00 – Msza w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy
9.00 – Przemarsz do szkoły przez Rynek Miejski
9.30 – Powitanie Absolwentów w szkole
11.00 – JUBILEUSZ SZKOŁY – uroczysta gala w Qubus Hotel
13.00 – Spotkania Absolwentów z nauczycielami, zwiedzanie szkoły
16.00 – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji Jubileuszu 70-lecia
20.00 – Bal Absolwentów w restauracji Qubus Hotel

Jubileuszowa gala z okazji 70-lecia
Uroczysta gala z okazji Jubileuszu 70-lecia szkoły została przeniesiona (na kilka dni przed imprezą) z auli szkolnej do największej sali Qubus Hotel. Wynikało to z ilości zgłoszeń ze strony Absolwentów. Wydanych zostało 650 zaproszeń!
Pamiątki z 70-lecia szkoły
Reprezentacja rodziców, w której skład wchodzili przewodniczących Rad Rodziców z różnych lat - z panią Izabelą Wańkowicz na czele - przekazała szkole nową mównicę.
Nagroda Specjalna im. Alicji Kopestyńskiej
Podczas uroczystości 70-lecia po raz pierwszy została wręczona Nagroda Specjalna. Regulamin opracował absolwent szkoły, wiceprzewodniczący Rady Rodziców, sędzia – pan Aleksander Żurakowski.