IV Legnicki Bieg Papieski
W dniu 2 czerwca br. w ramach obchodów Dnia Dziecka w Legnicy odbył się IV Legnicki Bieg Papieski. Organizatorem biegu była parafia św. Jadwigi, ZSO Nr 2, ZSO Nr 3, Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. W biegach udział wzięło prawie 900 osób.

Dzień Dziecka

01.06.2014

Dzień Dziecka
Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i Gimnazjum Społecznego TWP zebrała bardzo dużą kolekcję bajek i książek dla dzieci, także maskotki i gry logiczne.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS  „KANGUR MATEMATYCZNY 2014”
Zakończył się XXII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” 2014. W tegorocznej edycji startowało 95 uczniów z naszej szkoły.
XIII FORUM KLUBÓW EUROPEJSKICH
28 maja 2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy odbyło się XIII Forum Klubów Europejskich. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „POLSKIE 10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ”, a udział w nim wzięły delegacje dziewięciu szkół.
Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce
W dniu 21.05.2014 r. odbyła się Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wygrała klasyfikację miasta Legnicy!
Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji
W dniu 19 maja 2014 r. o godzinie 11.00 w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dotyczące Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji, w którym wzięli udział – na zaproszenie pani dyrektor Haliny Tamioły i nauczycielki informatyki pani Romualdy Laskowskiej – nauczyciele informatyki ze szkół legnickich. Naszym gościem był także Dyrektor Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Legnicy – dr Zbigniew Rutka.
Prawybory do Parlamentu Europejskiego
W dniu 19.05.2014 r. w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego. W ramach projektu „Młodzi Głosują”, klasa humanistyczno-prawna I B pod opieką pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek zajęła się organizacją tego przedsięwzięcia.
Laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego
Klaudia Drgas – uczennica klasy II B o profilu medialnym - uzyskała w tym roku szkolnym tytuł laureatki zawodów centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego.
Młodzieżowe biegi nad Kaczawą
W dniu 16 maja 2014 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował „Młodzieżowe biegi nad Kaczawą”.
Akcja Profrekwencyjna
W najbliższy poniedziałek w naszej szkole odbędą się prawybory do Parlamentu Europejskiego.