Konkurs Fizyczny "Eureka"
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w I LO uzyskał Piotr Żelazko z klasy 2A.
Turniej Szachowy "Cztery Pory Roku"
Dominik Karykowski z klasy I A zajął I miejsce w Turnieju Szachowym "Cztery Pory Roku", który odbył się 14 czerwca 2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury.

Herby

13.06.2014

Herby
W ramach przedmiotu „Podstawy architektury” uczniowie naszej szkoły wykonali na kartuszach z drewna herby miast Dolnego Śląska. Prace te zostały przekazane do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie oraz do Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.
Zachowaj Trzeźwy umysł
W dniu 13.06.2014 r. klasa I c biologiczno-chemiczna uczestniczyła w organizacji gry terenowej w Parku Miejskim w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2014”.
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
W dniach 6-8 czerwca 2014 r odbył się etap centralny XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym brało udział ponad 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zawody te zorganizowano w pięknej scenerii Białowieskiego Parku Narodowego w Supraślu koło Białegostoku.

Młodzi Głosują

10.06.2014

Młodzi Głosują
Szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji „Młodzi głosują wybory do Parlamentu Europejskiego 2014”.
Okrągły stół i wybory w 1989 roku
Uczniowie klasy I B humanistyczno-prawnej - wraz z nauczycielką historii mgr Joanną Piskorską-Gomoliszek oraz panią dyrektor Haliną Tamiołą – skorzystali z zaproszenia na konferencję IPN, która odbyła się w 9 czerwca 2014 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej.
IX  FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH
IX FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH „KORMORAN BEACH PARTY” - BITWA NA PLAŻY – LEGNICA 2014
SZKOLNA WYCIECZKA   SZKOCJA + LONDYN + AMSTERDAM
11- 19 października 2014 r. Specjalna oferta dla uczniów I LO i gimnazjalistów – kandydatów do szkoły.
Uczniowie z Niemiec gośćmi I LO
Być może już od przyszłego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w wymianie ze szkołą w Karlsruhe w Niemczech. Uczniowie z Niemiec byli gośćmi ALO i I LO w ubiegłym tygodniu. A oto wspólne zdjęcie w auli.