Pamiątki z 70-lecia szkoły
Reprezentacja rodziców, w której skład wchodzili przewodniczących Rad Rodziców z różnych lat - z panią Izabelą Wańkowicz na czele - przekazała szkole nową mównicę.
Nagroda Specjalna im. Alicji Kopestyńskiej
Podczas uroczystości 70-lecia po raz pierwszy została wręczona Nagroda Specjalna. Regulamin opracował absolwent szkoły, wiceprzewodniczący Rady Rodziców, sędzia – pan Aleksander Żurakowski.
Program artystyczny podczas 70-lecia
Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie oraz intrygujący program artystyczny – to atuty gali.
Na zdjęciu wokaliści, instrumentaliści i tancerze, którzy uczestniczyli w programie. Wśród nich dużą grupę stanowili absolwenci. Całością kierowała Joanna Brylowska, także absolwentka.
Wspaniali absolwenci I LO
Naszą chlubą jesteście Wy – absolwenci. Na przestrzeni dziejów naszą szkołę opuściło ponad osiem i pół tysiąca absolwentów. Ich życie i dokonania wywarły wpływ na historię miasta, regionu i kraju. Wśród znanych absolwentów warto wymienić: Waldemara Krzystka — reżysera, Tomasza Kota — aktora, Tadeusza Samborskiego — polityka, Elżbietę Szmytkę — śpiewaczkę operową, Beatę Tadlę ― dziennikarkę, Daniela Waszkiewicza ― sportowca i trenera kadry narodowej, Ryszarda Wrzaskałę ― kompozytora” – to fragment przemówienia pani dyrektor Haliny Tamioły podczas uroczystej gali.
„Historia szkoły zapisana w kamieniu”
W minionym 70-leciu I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy nie zapomniano o utrwaleniu tego, co żyje w naszej pamięci, co tworzy historię, co stanowi pomost między przeszłością a teraźniejszością. Wszystkie te wartości zostały wpisane w kamieniu na tablicach pamiątkowych. Historia napisów na tablicach pamiątkowych jest tak długa jak historia szkoły. Można je spotkać na zewnątrz i wewnątrz budynku. Stosunkowo wiele tablic z napisami pamiątkowymi powstało w latach siedemdziesiątych. Ich inicjatorami i fundatorami byli głównie absolwenci szkoły. Powstały wtedy tablice upamiętniające dyrektora I LO mgr Franciszka Pałkę, wybitną postać w dziejach powojennej legnickiej oświaty, a także wydarzenia, które wpisały się trwale w życie szkoły i Legnicy.
Festiwal Nauki w I LO
W dniu 24 września 2015 r. w auli naszego Liceum odbywały się wykłady w ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Wygrana w biegach przełajowych
W dniu 24 września 2015 r. chłopcy z naszej szkoły wygrali drużynową klasyfikację w biegach przełajowych.
XII Maraton Językoznawczy
W dniu 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Maratonie Językoznawczym organizowanym przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i rozgrywanym w języku angielskim.

Wycieczka klasy I C

20.09.2015

Wycieczka klasy I C
W dniu 18 września br. uczniowie klasy 1C biologiczno-chemicznej wraz z wychowawcą panią Agnieszką Selwat i panią Wiolettą Grosicką uczestniczyli w zajęciach terenowych w Przemkowskim Parku Krajobrazowym.
Maraton matematyczny 2015
W dniu 18.09.2015 r. uczniowie z klas 1a i 2a - pod opieką pani Barbary Obremskiej oraz pani Romualdy Laskowskiej - udali się do Wrocławia, aby wziąć udział w XVIII Dolnośląskim Festiwalu Nauki.