Legnickie Prezentacje Edukacyjne
W dniu 10 lutego 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyły się Legnickie Prezentacje Edukacyjne.
Ofertę naszej szkoły promowało całe Prezydium Parlamentu Uczniowskiego: Agnieszka Prawda, Michał Grabowiecki, Karol Kołodyński, Julia Silldorff.
Z ofertą I LO można zapoznać się w dziale REKRUTACJA.
Mistrzynie Legnicy w koszykówce
W dniu 11.02.2015 r. w hali sportowej ZSTiO rozegrano Finały Mistrzostw Legnicy w koszykówce dziewcząt.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła tytuł mistrzowski, wygrywając wszystkie mecze. W drodze do finałów pozostawiliśmy w fazie eliminacji: Zespół Szkół Budowlanych, V LO, II LO. W półfinale wyraźnie wygraliśmy z ubiegłorocznym mistrzem - ZSTiO. W meczu finałowym o I miejsce pokonaliśmy dziewczęta z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Sukcesy Piotra w łucznictwie
Piotr Wiśniewski jest uczniem klasy II d matematyczno-fizycznej. Jego pasją jest łucznictwo. W tej dziedzinie odnosi duże sukcesy:
 I miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski w kategorii drużynowej – 06.09.2014 r.
 V miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski w kategorii indywidualnej – 07.09.2014r.
 III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii indywidualnej – 20.09.2014 r.
 I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii drużynowej – 20.09.2014 r.
 II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii drużynowej – 21.09.2014 r.
 III miejsce podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii mixtów – 21.09.2014 r.
 IV miejsce w Męskiej Ekstraklasie Mistrzostw Polski w kategorii drużynowej – 11.10.2014 r.
 III miejsce w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii OPEN drużynowo – 2015 r.
Gratulujemy!

Pasja Klaudii

14.02.2015

Pasja Klaudii
Klaudia Dudzik jest uczennicą klasy I E ogólnej. Od 2006 r. trenuje łucznictwo, aktualnie w OKS „Strzelec” Legnica.
Ma już za sobą II i III miejsce podczas Mistrzostw Dolnego Śląska OPEN w Świebodzicach, pierwszy tytuł w kategorii drużynowej, drugi w kategorii mixów.
W dniach od 7 do 8 lutego 2015 r. uczestniczyła w Międzynarodowym Halowym Memoriale Karola Hibnera w Teresinie. Zajęła II miejsce w kategorii juniorka młodsza.
Klaudia została powołana do kadry narodowej łuczników na 2015 r.
Gratulacje!
Spotkanie z prof. Henrykiem Goikiem
W dniu 06.01.2015 r. uczniowie z klasy I C i I D spotkali się z prof. Henrykiem Goikiem - byłym ambasadorem RP w Laosie (1997-2001), prawnikiem, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Śląskiego i innych uczelni, pisarzem, poetą, autorem wystaw fotograficznych.
Olimpiada Biologiczna
W dniu 24 stycznia 2015 r. odbył się we Wrocławiu okręgowy etap XLIV Olimpiady Biologicznej. W zawodach tych uczestniczył Konrad Markiewicz – uczeń z klasy 2c biologiczno-chemicznej.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Cieszymy się z zaangażowania uczniów naszego Liceum w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W akcji uczestniczyły Klaudia Łakomska i Sandra Seifert z klasy I C biologiczno-chemicznej.
Zmarła dr Danuta Nakoneczna
W dniu 30 stycznia pożegnaliśmy zmarłą w Warszawie dr Danutę Nakoneczną - wybitnego pedagoga, działaczkę oświatową, animatorkę oddolnego ruchu wspierania wybitnych uczniów i nauczycieli w Polsce, autorkę wielu książek, założycielkę Towarzystwa Szkół Twórczych, do którego nasze Liceum należy od 1992 r.
Wycieczka do Krakowa i Zakopanego
W czasie minionych ferii zimowych młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego oraz uczestnicy zajęć z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy, pod opieką nauczycieli Roberta Wójcickiego i Mirosławy Lickiewicz, wzięła udział w sześciodniowej wycieczce edukacyjnej do Krakowa i Zakopanego.

Ferie zimowe

19.01.2015

Ferie zimowe
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku!
Widzimy się 2 lutego.