Spotkanie z absolwentem

W dniu 24.09.2014 r. wznowiliśmy cykl spotkań z Absolwentami. Na spotkanie z klasą I A matematyczno-informatyczną przybył do szkoły Krystian Bekała - doktorant w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mistrzostwa Legnicy W Biegach Przełajowych
W dniu 23 września 2014 r. w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Legnicy w Biegach Przełajowych.
75 rocznica uchodźstwa polskiego do rumunii

W dniu 17.09.2014 r. w auli Liceum odbyła się niezwykła lekcja historii. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kobiet „Babiniec” w Legnicy, a partnerami i gospodarzami projektu nasza szkoła.

IV Tydzień Wychowania w diecezji legnickiej

W dniu 15 września 2014 r. klasa II E europejsko-językowa wraz z mgr Pawłem Olszewskim uczestniczyła w spotkaniu z ks. bp Markiem Mendykiem, biskupem pomocniczym diecezji legnickiej, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Przemkowski Park Krajobrazowy
Dnia 12 września 2014 r. klasa I C biologiczno-chemiczna wyjechała na wycieczkę do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Narodowe Czytanie

05.09.2014

Narodowe Czytanie

W dniu 5 września uczniowie I LO wraz z młodszymi kolegami ze Społecznego Gimnazjum TWP czytali „Trylogię” Henryka Sienkiewicza w szkolnym ogrodzie „Arnika”.

Szkolna i miejska inauguracja roku szkolnego.

Dźwięk zabytkowego dzwonka rozpoczął 1 września nowy rok szkolny w I LO. Tradycyjnie, pani dyrektor Halina Tamioła powitała nim uczniów oraz liczne grono Absolwentów.

Finał Zawodów Strzeleckich
Uczennice naszej szkoły uczestniczyły podczas wakacji w finale zawodów strzeleckich „Lato z LOK 2014”. Dziewczęta odniosły duże sukcesy:
Nowy Rok Szkolny 2014/2015
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się na dziedzińcu szkolnym o godzinie 9:00.

Certyfikat

27.08.2014

Certyfikat
Podczas tegorocznych wakacji otrzymaliśmy certyfikat za udział w projekcie „LEPSZA SZKOŁA”.