legnica - jej dzieje i zabytki
W dniu 7.11.2014 r. został rozstrzygnięty XXVII Konkurs Muzeum Miedzi „Legnica – jej dzieje i zabytki” pod hasłem „Książęta, hrabiowie i rycerze na Śląsku”.
XLIV olimpiada biologiczna
W dniu 7.11.2014 r. prof. dr hab. Ewa Bylińska - Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej – zawiadomiła szkołę o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych II stopnia Olimpiady ucznia z klasy II c – Konrada Markiewicza.
spotkanie na 49 piętrze sky tower
Dnia 5.11.2014 r. klasa 1 D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w warsztatach z „Podstaw architektury” we Wrocławiu.
w nagrodę wyjadą do brukseli

W dniu 4 listopada 2014 r. w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Wiedza o Polsce i Europie” pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego.

warsztaty biotechnologiczne
4 listopada 2014 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biotechnologicznych prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

z wizytą w pradze

03.11.2014

z wizytą w pradze
W dniach od 02-03.10.2014 r. klasy 2c i 2e wyjechały na wycieczkę do Pragi.
puchar europy w taekwondo ITD
Gratulujemy sukcesu Szymonowi Santorowskiemu – uczniowi klasy II c biologiczno-chemicznej, który zajął trzecie miejsce w walkach drużynowych podczas rozgrywanego w Budapeszcie Pucharu Europy w Taekwondo ITF.

grosz do grosza

01.11.2014

grosz do grosza
W tym roku akcji „Grosz do Grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad” przewodniczyła klasa 2 C biologiczno-chemiczna.
odpowiedzialne decyzje
W dniach 16-28.10.2014 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje”.
uroczysta gala programu stypendialnego „zDolny Śląsk”
W dniu 28 października 2014 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Stypendialna Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.