Młodzieżowe biegi nad Kaczawą
W dniu 16 maja 2014 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował „Młodzieżowe biegi nad Kaczawą”.
Akcja Profrekwencyjna
W najbliższy poniedziałek w naszej szkole odbędą się prawybory do Parlamentu Europejskiego.
Spotkanie z Panem Tomaszem Łysiakiem
W dniu 15 maja 2014 r. klasa europejsko-językowa I E wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą uczestniczyła w spotkaniu z panem Tomaszem Łysiakiem, które odbyło się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy.
Dziesięć lat członkostwa Polski w UE
W dniu 14 maja 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy odbył się konkurs „Dziesięć lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”, w którym uczestniczyły drużyny z legnickich szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi goście z Bydgoszczy
W dniach 6.05 - 10.05 gościliśmy uczniów z Collegium Salesianum z Bydgoszczy.
Michał Smoliński - Finalista OWE
W dniu 5 maja 2014 r. rozpoczęły się egzaminy maturalne. Przystąpił do nich Michał Smoliński – absolwent klasy matematyczno-informatycznej, tegoroczny finalista zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Legnickie Święto Matematyki
W słoneczny sobotni poranek budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy wypełnił się zdolnymi uczniami legnickich szkół podstawowych i gimnazjów. Co skłoniło ich do zerwania się wcześnie rano, włożenia odświętnego stroju i przybycia do szkoły? Odpowiedź jest prosta: to IV Legnicki Konkurs Matematyczny, który odbył się właśnie 29 marca 2014r.
Wiwat maj,3 Maj, wiwat Konstytucja
Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości” tymi oto słowami wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II klasa 2B witała uczniów, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły na apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się 30 kwietnia 2014 roku w murach I LO.
Spotkanie z panią Lidią Geringer de Oedenberg
W dniu 29.04.2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie mieszkańców Legnicy z panią Lidią Geringer de Oedenberg - Posłem VI i VII Kadencji Parlamentu Europejskiego (od 2004 r.).

Dzień Ziemi

29.04.2014

Dzień Ziemi
W dniu 29 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole akcja zorganizowana przez klasę biologiczno-chemiczną II C, która miała na celu promowanie Światowego Dnia Ziemi.