Przed Hubertem II etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Okręgowy XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych).

Słodki świat enzymów

4 grudnia 2018 r. klasa 3 C o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych poświęconych badaniu działania enzymów trawiennych, tj. amylazy ślinowej i laktazy.

DNA - nośnik informacji genetycznej

4 grudnia 2018 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną wzięła udział w warsztatach biochemicznych, które kolejny raz zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez pracowników dydaktycznych firmy edukacyjnej IQuest.

V Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 01.12.2018 r. w legnickim MCK odbył się V Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Siatkówka chłopców

W dniu 28.11.2018 r. w  V LO odbył się finał Licealiady Miasta Legnicy w piłkce siatkowej chłopców. W zawodach brało udział 9 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na IV miejscu.

I miejsce w szachach drużynowych w Legnicy

W dniu 29 listopada 2018 r. odbyły się drużynowe zawody szachowe w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy. Brało w nich udział 7 szkół ponadgimnazjalnych.

IV miejsce siatkarek

W dniu 26 listopada 2018 r. w  hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbył się turniej finałowy Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

Akcja charytatywna klasy I C

Z powodu zbliżającej się nieuchronnie zimy, wiążącej się z przymrozkami i trudnymi warunkami, z jakimi będą musieli zmagać się ludzie bez dachu nad głową, klasa I C postanowiła zorganizować charytatywne przedsięwzięcie, którego celem było wsparcie osób potrzebujących w tym trudnym okresie.

Finał wojewódzki badmintona chłopców

28 listopada 2018 r. w Centrum Sportowym HASTA LA VISTA we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w badmintonie drużynowym, w którym uczestniczyło 11 szkół.

Berti Koster w I LO

W dniu 26.11.2018 r. podczas zajęć fakultatywnych z gier zespołowych mieliśmy przyjemność gościć trenera 3 klasy międzynarodowej Holendra Bertiego Kostera. 25 uczniów i uczennic naszej szkoły poznawało tajniki jedynej koedukacyjnej gry zespołowej z piłką, jaką jest korfball.