Ranking „Perspektyw” 2019

W dniu 10.01.2019 r. został ogłoszony przez „Perspektywy” Ogólnopolski Ranking Szkół.

Ławka Świąteczna

W dzień Wigilii klasowych, tj. 21 grudnia 2018 r., szkole została podarowana ławka wykonana z drewna świerkowego. Uwagę zwraca detal z mosiądzu, który przedstawia symbol państwa polskiego – orła z 1920 r.

Podziękowanie

10.01.2019

Podziękowanie

Otrzymaliśmy podziękowanie od Legnickiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce”. Ze swojej strony dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję przynoszenia plastikowych nakrętek! Koordynatorem tych działań jest pani Agnieszka Selwat.

Wystawa w bibliotece

„Zima w malarstwie” to kolejna wystawa w bibliotece szkolnej. Obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji pana  Roberta Wójcickiego.

Podziękowanie za Szlachetną Paczkę
„Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusze, którzy opiekowali się rodzinami, chcieli przekazać kilka słów od siebie”.

Kolejna próbna matura

W dniach od 3 do 11 stycznia 2019 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do kolejnej próbnej matury.

Wszyscy, wszystkim ślą życzenia

Prosimy o przyjęcie życzeń.

Uczniowskie kartki świąteczne dla pacjentów szpitala

W dniu 20.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły przekazali pacjentom oraz personelowi Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy 160 kartek świątecznych. Zostały one wykonane przez młodzież klas pierwszych podczas zajęć z wiedzy o kulturze, które prowadzi pan Robert Wójcicki.

Liczenie aniołów

23.12.2018

Liczenie aniołów

Corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia liczymy w szkole anioły. Są wówczas niemal wszędzie, nie tylko w naszej barokowej auli.

Nasze szkolne kolędowanie

W dniu 21 grudnia 2018 r. w auli szkolnej odbył się przegląd kolęd w wykonaniu uczniów klas pierwszych. To piękne przedsięwzięcie zorganizowały i prowadziły przedstawicielki Parlamentu Uczniowskiego – Wiktoria Loranty i Kamila Dzierzkiewicz.