Wielki sukces chłopców w tenisie stołowym

W dniu 6.03.2019 r. w Polkowicach odbył się Finał Strefy Legnickiej w tenisie stołowym.

Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

W dniu 28 lutego 2019 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III A matematyczno-informatycznej: Barbara Moczulska i Anna Karykowska.

Zawalczą o Indeksy AGH

Uczniowie z klasy III A matematyczno-informatycznej – Piotr Jerzy Stokłosa oraz Przemysław Hoszowski – zostali zakwalifikowani do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH.”

V miejsce na Dolnym Śląsku w futsalu

Tegoroczny finał strefy w piłce nożnej halowej zorganizowany został 27.02.2019 r. przez lubiński SZS w pięknej hali widowiskowo-sportowej RCS, w której odbywają się największe imprezy i koncerty w regionie.

Wolonatariusze WOŚP

W dniu 01.03.2019 r. w naszej szkole został podsumowany udział wolontariuszy szkolnych w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariat na rzecz zwierząt

Podczas kiermaszu zorganizowanego na rzecz chorego kota „Barona”, który odbył się 25.02.2019 r., udało się zebrać kwotę wystarczającą na pokrycie kosztów kolejnych zabiegów leczniczych. Będziemy na bieżąco informowani o stanie zdrowia kota.

Nasi szkolni recytatorzy

W dniu 26 lutego 2019 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Sukces naszego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz z klasy II A matematyczno-informatycznej zajął II miejsce w kategorii juniorów w VIII Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.

Pływacy wicemistrzami strefy legnickiej

Reprezentacja I LO w Legnicy w pływaniu chłopców zajęła II miejsce w finale strefy legnickiej i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Zawody odbyły się w dniu 25.02.2019 r.

Zakopiańska ławka

26.02.2019

Zakopiańska ławka

Na parterze w pierwszym skrzydle budynku naszej szkoły (obok zegara) została postawiona kolejna ławka. To praca dyplomowa uczniów Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara z Zakopanego. Wykonana jest metodą tradycyjną z tatrzańskiego świerka.