Humaniści z I B odkrywali tajemnice historii!
Miały być urokliwe Rudawy Janowickie, ognisko pod „Szwajcarką”, podziwianie wyczynów wspinaczy ćwiczących na Sokoliku, ale fatalna pogoda zmusiła do zmiany planów. Wersja B integracyjnej wycieczki okazała się nie mniej ciekawa, bo mogliśmy poznać burzliwą i dramatyczną historię Śląska oraz sensacje i tajemnice z okresu II wojny światowej.
„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych
W dniu 4 października 2017 r. nasze Liceum zorganizowało – po raz kolejny - w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.
Szkolenie i trening dla nauczycieli w I LO
W dniu 3 października 2017 r. w auli oraz w sali gimnastycznej naszej szkoły ponad 20 nauczycieli wychowania fizycznego z Legnicy i z terenu powiatu uczestniczyło w szkoleniu i treningu pokazowym korfball'a.
Wyróżnienie od Ministerstwa za „Pilotaż Progr4mowania”
W dniach 28-29 września 2017 r. pani dyrektor Halina Tamioła oraz pani Romualda Laskowska wzięły udział w konferencji podsumowującej program Ministerstwa Edukacji Narodowej „Pilotaż Progr4mowania”, która odbyła się w Warszawie.
Integracja I A w Karpaczu
Pierwszego dnia, czyli 28.09.2017 r. weszliśmy do Karkonoskiego Parku Narodowego przy Świątyni Wang i zaczęliśmy spacer w kierunku Strzechy Akademickiej. Cała wyprawa zajęła nam ponad trzy godziny. Zmęczeni, wróciliśmy do ośrodka „Stropnica”. Po obiedzie, chwili odpoczynku oraz godzinie spędzonej w pokoju gier udaliśmy się na wieczorne ognisko. Otrzymaliśmy tam od dziewcząt prezenty na Dzień Chłopaka. Dziękujemy!
XX Dolnośląski Festiwal Nauki
W dniach 28 i 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wykłady w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Hasło jubileuszowej edycji festiwalu to „Nauka bez granic”.
BohaterON – włącz historię!
„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z osobistym podziękowaniem i wyrazami szacunku za bohaterską postawę.
Mamy IV miejsce w rundzie jesiennej Ligi LA
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w dniu 26.09.2017 r. w Dolnośląskiej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się we Wrocławiu na stadionie olimpijskim.
Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” na chór klas humanistycznych
Ponad sto osób wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2017 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.
Nasi mistrzowie w szachach
W dniach 23-24.09.2017 r. w Żarowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych.