Herby

13.06.2014

Herby
W ramach przedmiotu „Podstawy architektury” uczniowie naszej szkoły wykonali na kartuszach z drewna herby miast Dolnego Śląska. Prace te zostały przekazane do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie oraz do Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.
Zachowaj Trzeźwy umysł
W dniu 13.06.2014 r. klasa I c biologiczno-chemiczna uczestniczyła w organizacji gry terenowej w Parku Miejskim w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2014”.
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
W dniach 6-8 czerwca 2014 r odbył się etap centralny XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym brało udział ponad 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zawody te zorganizowano w pięknej scenerii Białowieskiego Parku Narodowego w Supraślu koło Białegostoku.

Młodzi Głosują

10.06.2014

Młodzi Głosują
Szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji „Młodzi głosują wybory do Parlamentu Europejskiego 2014”.
Okrągły stół i wybory w 1989 roku
Uczniowie klasy I B humanistyczno-prawnej - wraz z nauczycielką historii mgr Joanną Piskorską-Gomoliszek oraz panią dyrektor Haliną Tamiołą – skorzystali z zaproszenia na konferencję IPN, która odbyła się w 9 czerwca 2014 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej.
IX  FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH
IX FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH „KORMORAN BEACH PARTY” - BITWA NA PLAŻY – LEGNICA 2014
SZKOLNA WYCIECZKA   SZKOCJA + LONDYN + AMSTERDAM
11- 19 października 2014 r. Specjalna oferta dla uczniów I LO i gimnazjalistów – kandydatów do szkoły.
Uczniowie z Niemiec gośćmi I LO
Być może już od przyszłego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w wymianie ze szkołą w Karlsruhe w Niemczech. Uczniowie z Niemiec byli gośćmi ALO i I LO w ubiegłym tygodniu. A oto wspólne zdjęcie w auli.
Dolnośląska Gala Olimpijczyków 2014
W dniu 06.06.2014 r. o godz. 10.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV we Wrocławiu odbyła się uroczystość, podczas której uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych – laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych, ich nauczycielom i dyrektorom szkół - zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Zwiedzamy Europę

06.06.2014

Zwiedzamy Europę
W dniach od 4-6.06.2014 r. klasa 2 D matematyczno-fizyczna zwiedzała Euroregion Nysa. Głównymi punktami wycieczki był Kurort Oybin w Niemczech oraz Liberec w Czechach.