Konkurs KoALa

13.03.2015

Konkurs KoALa
Dnia 13.03.2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs KoALa (Kombinatoryka-Algorytmika-Logika), w którym wzięło udział 29 uczniów z klas matematyczno-informatycznych. Wyniki konkursu będą znane na początku kwietnia.
Akcja "Grosz do grosza"
Dnia 13.03.2015 r. odbył się kiermasz zdrowej żywności w ramach akcji "Grosz do grosza". Na kiermaszu można było skosztować świeżo wyciskanego soku, zjeść sałatkę owocową lub zdrowy zamiennik łakoci w formie dietetycznych ciast. Akcja miała na celu uświadomienie uczniom jak ważne są: zdrowa dieta, właściwe nawyki żywieniowe. Cały z niej dochód zostanie przeznaczony na obiady dla biednych dzieci.
„Konferencja ptaków”
W dniu 12.03.2015 r. klasy 1b, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e udały się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Konferencja ptaków”.
„Matematyka bez granic”
W dniu 10.03.2015 r. klasa I A matematyczno-informatyczna przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic”.
Konkurs przywędrował do nas z Francji, gdzie do dziś mieści się jego „sztab światowy”. Oryginalna nazwa, pod którą jest znany na całym świecie, to „Mathématiques sans frontiéres”.
Międzyszkolne zawody w szachach
W dniu 9 marca 2015 r. w Klubie Nauczyciela przy ulicy Jordana odbyły się międzyszkolne zawody w szachach.
Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2014/15 po raz dziewiąty odbyła się Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, która ma przybliżyć postać o. M. Kolbe.
Konkurs Recytatorski
W dniu 6 marca w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 18 uczestników.
Skład jury:
1. dyrektor Halina Tamioła
2. wicedyrektor Agnieszka Nowak
3. nauczycielki języka polskiego: Dorota Ciszewska-Chomicz i Alina Juchniewicz- Nowak.
Brązowe medalistki strefy legnickiej
W dniu 4.03.2015 r. w hali sportowej ZS Polkowice reprezentacja dziewcząt w piłkę koszową przystąpiła do kolejnych rozgrywek.
Ostatecznie nasze dziewczęta zdobyły brązowe medale strefy legnickiej. Oznacza to wysokie - 8 miejsce na Dolnym Śląsku.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze”
Anna Góralska - uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną - otrzymała dyplom i nagrodę za pracę przygotowaną na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze”.
Organizatorem Konkursu było Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.
Gratulujemy!
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Matylda Czinar - uczennica klasy I C biologiczno-chemicznej uczestniczyła w dniu 2 marca 2015 r. w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legnicy.
Matylda zwyciężyła w kategorii soliści.
Serdecznie gratulujemy!