Rywalizacja sportowa 2013/2014 - podsumowanie
Zarząd Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego przedstawił wyniki końcowe we współzawodnictwie szkół w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy w roku szkolnym 2013/2014.
Drodzy Gimnazjaliści!
Ta kartka pocztowa przygotowana została z myślą o Was. Autorem projektu jest nasz kolega z klasy drugiej – Jan Dąbrowski.

"Złota Paleta"

25.06.2014

"Złota Paleta"
Gratulujemy wyróżnienia, które otrzymał mgr Robert Wójcicki – nauczyciel biologii oraz podstaw architektury!
obóz edukacyjno-intregracyjny w muchowie
W dniach 24-25 września 2014 r. klasa 1 D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną przebywała na wycieczce w Muchowie. Do zrealizowania były dwa cele - edukacyjny i integracyjny.
Młody Lider Przedsiębiorczości
Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. w Legnicy zaprosiła uczniów do udziału w konkursie na biznes plan „Młody Lider Przedsiębiorczości”.

Z kilkudziesięciu prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wyłoniła 3 laureatki. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły.

Konkurs " Powstanie Styczniowe"
Pani Senator Dorota Czudowska – w imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów 150 Rocznicy Powstania Styczniowego - podziękowała szkole „za zgłoszenie i trud przygotowania uczniów do udziału w konkursie „Powstanie Styczniowe”.

Wieża Mariacka

17.06.2014

Wieża Mariacka
W dniu 17 czerwca 2014 r. młodzież z klasy II D - matematyczno-fizycznej uczestniczyła w zajęciach z „Podstaw architektury”, które odbyły się na wieży Kościoła Mariackiego w Legnicy. Panorama miasta okazała się bardzo imponująca.
XIII Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Moja Mała Ojczyzna"
W dniu 17 czerwca 2014 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym odbyło się podsumowanie XIII Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”.
Konkurs Fizyczny "Eureka"
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w I LO uzyskał Piotr Żelazko z klasy 2A.
Turniej Szachowy "Cztery Pory Roku"
Dominik Karykowski z klasy I A zajął I miejsce w Turnieju Szachowym "Cztery Pory Roku", który odbył się 14 czerwca 2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury.