Nasz dar dla zaprzyjaźnionej szkoły
Podczas uroczystości 70-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w dniu 27.11.2015 r. przekazaliśmy społeczności szkolnej na pamiątkę wizerunek „umuzykalnionego anioła”, namalowanego farbą akrylową na dębowej plakiecie.
Wygrana w meczu matematycznym
W dniu 23 listopada 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kopernika w Lubinie odbył się mecz matematyczny pomiędzy gospodarzami a reprezentacją naszego Liceum. Mecze organizowane są przez Fundację Stypendialną Matematyków Wrocławskich.
Rzecznik Praw Dziecka w naszej szkole
W dniu 21 listopada 2015 r. gościliśmy w naszym Liceum pana Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka.

Ciekawa biochemia

21.11.2015

Ciekawa biochemia
W dniu 21 listopada grupa uczniów z klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym - Magdalena Torończak, Kamila Dziedzic, Łukasz Dylewicz, Przemysław Gładkojć, Tomasz Jaślar i Marcin Staszkiewicz - uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tematyka zajęć dotyczyła wykrywania i identyfikacji kwasów nukleinowych.
Tropami Jerzego Wilhelma
W dniu 20 listopada 2015 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy nastąpiło podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną „Tropami Jerzego Wilhelma – ostatniego z Piastów”, który zorganizowało Gimnazjum nr 5.
Spektakl profilaktyczny
20 listopada w auli szkolnej odbył się spektakl profilaktyczny „Dlaczego milczeliście” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych.

Przyjaciel ALO

20.11.2015

Przyjaciel ALO
W dniu 20 listopada w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyła się uroczystość 10-lecia istnienia szkoły, podczas której pani dyrektor Halina Tamioła otrzymała statuetkę i Tytuł Honorowy Przyjaciel ALO.
Dziewczęta pierwsze w halowej piłce nożnej
Turniej Finałowy Licealiady Miasta Legnicy SZS w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt za nami. Odbył się 20 listopada w sali ZSTiO. Drużyna z I LO obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzowski i awansowała do zawodów podstrefy.
Sukcesy w Zawodach Strzeleckich
Dwa zespoły z naszej szkoły wzięły udział w dniu 20.11.2015 r. w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Legnicy.
Spotkanie z Magdaleną Bil
W dniu 18 listopada odbyło się w gabinecie pani dyrektor spotkanie przedstawicielek Związku Sybiraków Oddział w Legnicy – pani Marii Jurkiewicz i pani Wandy Puchały - z uczennicą klasy II C - Magdaleną Bil.