Nasi finaliści

03.12.2015

Nasi finaliści
Gratulujemy Aleksandrze Dzbanuszek z klasy II B oraz Tomaszowi Tadli z klasy III B uzyskania tytułów finalistów etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym!
Poznajemy tajniki ewolucji człowieka
W dniu 3 grudnia 2015 r. uczniowie z klas biologiczno-chemicznych 1c, 2c, 3c wzięli udział w warsztatach antropologicznych, które odbyły się w zabytkowym gmachu Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Laureatki Konkursu Plastycznego
W Rejonowym Konkursie Plastycznym MCK „Anioł – tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” laureatkami zostały:
1. Sara Iwanowska z klasy I A
2. Anna Górska z klasy II D.
Sukces w łucznictwie
Gratulujemy Piotrowi Wiśniewskiemu z klasy III D matematyczno-fizycznej zajęcia III miejsca w Ogólnopolskim Mikołajkowym Halowym Turnieju Łuczniczym!
Konkurs Matematyczny KOMA
W dniu 1 grudnia 2015 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje Konkursu Matematycznego KOMA, w których wzięło udział 44 uczniów z klas matematyczno-informatycznych i uczeń szczególnie uzdolniony z klasy biologiczno-chemicznej.
Medal „Pomocna dłoń” dla Aleksandry
W roku 2015 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia (sobota), już 1 grudnia w auli PWSZ w Legnicy odbyła się uroczystość, podczas której wyróżnieni zostali najaktywniejsi wolontariusze TPD.
Podziękowanie dla szkoły
Szkoła otrzymała podziękowanie za udział w zbiórce zniczy „Na Kresowe Cmentarze”.
XX Spotkanie Humanistyczne
W dniach od 21-29 listopada 2015 r. Maria Gomoliszek – uczennica z klasy II B humanistycznej - brała udział w XX Spotkaniu Humanistycznym, które miało miejsce w Zakopanem oraz w Krakowie.
Klasa 2B kręci filmy!
W dniach 27-29 listopada 2015 r. w Legnicy odbył się Festiwal Form Audiowizualnych INTERMEDIALE, podczas którego uczniowie klasy 2B humanistycznej prezentowali etiudy filmowe o tematyce czasu. Wykorzystując różne konwencje i techniki realizacji, młodzi filmowcy przedstawili swoje przemyślenia dotyczące przemijania, sensu istnienia i nieuchronności śmierci. Była to udana artystyczna próba zdefiniowania istoty tych zjawisk.

Próbna matura

27.11.2015

Próbna matura
W dniach od 24-27 listopada 100% naszych tegorocznych maturzystów przystąpiło do egzaminu zewnętrznego Wydawnictwa „Operon”.