Festiwal Nauki w naszej szkole
W dniach od 22-23 września 2016 r. w auli naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych odbywały się wykłady, warsztaty i pokazy w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
„Twarzą w twarz”
W dniu 22 września 2016 r. uczniowie z klasy II B humanistycznej z edukacją medialną i prawną uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z cyklu „Twarzą w twarz”, które odbyło się w kinie „Helios”.
Ewa zatańczy na Balu Językowca
W dniu 21 września 2016 r. Ewa Kubów – uczennica klasy III C biologiczno-chemicznej - brała udział w Konkursie Lingwistycznym „Znajomość języków obcych paszportem do świata”, który zorganizowało Stowarzyszenie „Germanica” w Szkole Podstawowej Nr 4 w Legnicy. Jego uczestnikami byli uczniowie legnickich szkół, ale także dorośli.
Konkurs o Janie z Czarnolasu
W dniu 21 września 2016 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim, którego organizatorem był Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz grupa Młodzież Tworzy Musical.
Kolejny sukces Piotrka
Piotr Jóźwiak – uczeń klasy I A matematyczno-informatycznej - zajął I miejsce i zdobył GRAND PRIX HRADEC KRALOVE podczas zawodów w strzelectwie sportowym, które odbyły się 17.09.2016 r. na terenie Czech. Dyscyplina to pistolet sportowy 30+30.
Udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania”
Nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Mistrzów Kodowania. Jest to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów.
Świetnie strzelają
W zawodach strzeleckich, które miały rangę Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego, a odbyły się podczas wakacji w Jaworze, wzięła udział drużyna reprezentująca Legnicką Organizację Powiatową LOK.

Ludzie z pasją

09.09.2016

Ludzie z pasją
Piotr Jóźwiak – uczeń klasy I A matematyczno-informatycznej - zajął VIII miejsce w zawodach strzeleckich podczas finału XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, która odbyła się we Wrocławiu. Nasz uczeń startował w dwóch konkurencjach: pistolet sportowy 30+30, pistolet dowolny 40.
Ma talent i stypendium
Michał Kosmecki – uczeń klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym – został po raz drugi stypendystą Funduszu Stypendialnego Talenty.
Pierwszy dzwonek już za nami
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 miała miejsce na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym. Pani dyrektor Halina Tamioła powitała uczniów, nauczycieli i rodziców, a także dużą grupę Absolwentów z różnych roczników.