Zawody strzeleckie w Rawiczu
Podczas zawodów sportowych w Rawiczu, które odbyły się w dniu 26.10.2014 r. Natalia Nowak – uczennica z klasy matematyczno-informatycznej III A – zdobyła I miejsce w strzelaniu pneumatycznym oraz II miejsce w strzelaniu z broni palnej.
Gratulujemy!

flop show

25.10.2014

flop show
W sobotę 25 października 2014 r. odbył się w naszym mieście V Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych FLOP SHOW.

viadrina

23.10.2014

viadrina

23 października 2014 r. grupa uczniów z naszego Liceum brała udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Europejskiego VIADRINA we Frankfurcie nad Odrą. Studiuje tam ok. 6 tys. studentów, z czego 1/3 stanowią obcokrajowcy.

warsztaty ekologiczne w ekobibliotece
22 października 2014 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym - po raz kolejny - wzięła udział w dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze uczniów, które zorganizowała Ekobiblioteka przy ul. Łukasińskiego w Legnicy.
spotkanie z absolwentem
W dniu 22 października 2014 r. klasa 1 d matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w spotkaniu z Piotrem Niemcem – architektem, absolwentem Politechniki Wrocławskiej.
Obóz naukowy klas matematyczno-informatycznych
W dniach 20-22.10.2014 r. uczniowie z klas matematyczno-informatycznych – I A i II A uczestniczyli w obozie naukowym w Sosnówce.
spotkanie z prezydentem
W dniu 21.10 2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami Centrum Staromiejskiego i „Tarninowa”.
coroczne mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

W dniu 19.10.2014 r. na boisku Orlik przy SP-7 w Legnicy Uczniowski Klub Sportowy przy I LO zorganizował coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej.

zdobycie Szkocji!

19.10.2014

zdobycie Szkocji!
W dniach 11-19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali wraz z nauczycielami języka angielskiego na wycieczkę do Szkocji. Wyjazd obejmował również zwiedzanie Amsterdamu i Londynu.

dzień papieski

18.10.2014

dzień papieski
Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli Ojca Świętego Jana Pawła II powraca jako treść kolejnego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w dniach od 12 do 18 października 2014 r. W Polsce XIV Tydzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II Świętymi bądźcie”.