Dni Pionierów Osadnictwa
W dniu 14 maja 2015 r. na Zamku Piastowskim odbył się wernisaż wystawy plakatów i pamiątek pierwszych osadników. W ten sposób zainaugurowane zostały kilkudniowe obchody Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych.
Konkurs Fizyczny "Eureka"

Znamy wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”, który odbył się 10 marca 2015 r.

Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Góra Grosza

13.05.2015

Góra Grosza
Przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom wysłała do szkoły podziękowanie za włączenie się do 15 – jubileuszowej akcji Góra Grosza.
Ze swojej strony, dziękujemy całej społeczności szkolnej za wrzucanie drobnych monet do puszek!
Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych
Pod koniec sierpnia w Paryżu odbędzie się finał XXIX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Do Paryża pojedzie reprezentacja Polski wyłoniona w finale krajowym
70-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy tuż tuż!
Zapraszamy chętnych absolwentów oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w części artystycznej wydarzenia. Koordynatorem tej sekcji jest absolwentka I Liceum oraz koordynatorka projektu Młodzież Tworzy Musical Joanna Brylowska.

M. Karoń w Anglii

11.05.2015

M. Karoń w Anglii
W dniach od 23-28 kwietnia 2015 r. odbyła się harcerska wycieczka do Londynu, którą zorganizowała Poczta Harcerska Azymut 95. Brała w niej udział Maria Karoń – uczennica z klasy I C biologiczno-chemicznej.
Kangur Matematyczny 2015

Zakończył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2015. W powiecie legnickim rezultaty uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco:

1. Michał Górniak - I A - bardzo dobry wynik

2. Michał Bugno - I D - wyróżnienie

3. Adam Bukowczyk - II A - wyróżnienie

4. Aleksander Czeszejko-Sochacki - II A - wyróżnienie

5. Sławomir Górawski - II A - wyróżnienie

6. Mateusz Małecki - I A – wyróżnienie.

Matura 2015

07.05.2015

Matura 2015
W dniu 4 maja 2015 r. o godz. 9.00 rozpoczęły się matury. Abiturienci przystąpili do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Sesja potrwa do końca maja.
Trzymamy kciuki!

Młodzi głosują

06.05.2015

Młodzi głosują
Już od 20 lat Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca młodzież do przeprowadzania akcji „Młodzi głosują”, w ramach której uczniowie organizują szkolne wybory.
III miejsce w Międzynarodowym Pucharze Włoch w Taekwon-Do
Wojciech Wójtowicz z klasy I D zajął III miejsce w Międzynarodowym Pucharze Włoch w Taekwon-Do (w walce do 65 kg).
Gratulujemy miejsca i medalu!