II A wygrała Wielką Sowę
W dniu 17 lutego odbyło się w czytelni szkolnej podsumowanie I semestru nauki. W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący klas, Prezydium Parlamentu Uczniowskiego, opiekun Parlamentu Uczniowskiego, dyrekcja szkoły.
Pani wicedyrektor Agnieszka Nowak przedstawiła wyniki klasyfikacji za I semestr roku szkolnego 2014/2015.
„Tango" S. Mrożka
W dniu 16 lutego wszystkie klasy trzecie oraz klasa I B humanistyczna uczestniczyły w edukacji teatralnej. Na scenie Klubu Nauczyciela w Legnicy wystawione zostało „Tango" Sławomira Mrożka.
„Chronię życie przed rakiem”
W dniach od 18 lutego do 20 lutego w naszej szkole odbędzie się kampania społeczna pt. „Chronię życie przed rakiem”, w której udział zadeklarowali uczniowie z klas biologiczno-chemicznych - II c i III c.
Piłkarki nożne I LO z brązem mistrzostw strefy legnickiej
W dniu 6.02.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Naszej szkole przypadł zaszczyt organizacji zawodów. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Legnicy, turniej rozegraliśmy w największej w mieście hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ulicy Lotniczej.
2 miejsce w tenisie stołowym chłopców
W dniu 12 lutego odbyły się Mistrzostwa Legnicy w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych.
Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce i zdobyła tytuł wicemistrza Legnicy.
Skład zespołu:
1. Damian Świrski z 3A
2. Konrad Markiewicz z 2C
3. Maciej Dziadyk z 2A.
3 miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
W dniu 13 lutego odbyły się Mistrzostwa Legnicy w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych.
Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce.
Skład zespołu brązowych medalistek:
1. Aleksandra Grabowiecka z 3D
2. Martyna Mazur z 1B
3. Malwina Pietras z 1B.
Olimpiada Matematyczna
Komitet Okręgowy LXVI Olimpiady Matematycznej poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych dwóch uczniów z klas matematyczno- informatycznych. Są to:
1. Aleksander Czeszejko-Sochacki z II A
2. Michał Górniak z I A.
Opiekunem zdolnych matematyków jest mgr Barbara Obremska.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Współpraca z Politechniką Wrocławską
W październiku 2014 r. została podpisana umowa o współpracy między I LO a Politechniką Wrocławską. Jej konsekwencją są wykłady z fizyki, które dotyczą klas o profilu matematyczno-fizycznym.
Legnickie Prezentacje Edukacyjne
W dniu 10 lutego 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyły się Legnickie Prezentacje Edukacyjne.
Ofertę naszej szkoły promowało całe Prezydium Parlamentu Uczniowskiego: Agnieszka Prawda, Michał Grabowiecki, Karol Kołodyński, Julia Silldorff.
Z ofertą I LO można zapoznać się w dziale REKRUTACJA.
Mistrzynie Legnicy w koszykówce
W dniu 11.02.2015 r. w hali sportowej ZSTiO rozegrano Finały Mistrzostw Legnicy w koszykówce dziewcząt.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła tytuł mistrzowski, wygrywając wszystkie mecze. W drodze do finałów pozostawiliśmy w fazie eliminacji: Zespół Szkół Budowlanych, V LO, II LO. W półfinale wyraźnie wygraliśmy z ubiegłorocznym mistrzem - ZSTiO. W meczu finałowym o I miejsce pokonaliśmy dziewczęta z Zespołu Szkół Ekonomicznych.