„Anioł w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”
Praca przygotowana przez Annę Góralską, Agnieszkę Oczeretko i Mateusza Bajana z klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną na Konkurs „Anioł w tradycji Świąt Bożego Narodzenia”, który corocznie organizuje MCK.
Olimpiada Języka Angielskiego
Komitet XXXIX Olimpiady Języka Angielskiego poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do etapu okręgowego następujących uczniów:
1. Pauliny Białek z III A
2. Konstancji Pyzińskiej z III C
3. Agaty Siwak z III B
4. Szymona Santorowskiego z II C.
Edukacja teatralna - Iwanow
W dniu 17 grudnia 2014 r. o godzinie 10.30 wszystkie klasy pierwsze oraz klasy II B i II D udały się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Iwanow”.
Finał Konkursu Matematycznego KOMA
Uczniowie naszego Liceum zakwalifikowali się do finału Konkursu Matematycznego KOMA, który odbędzie się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 20.12.2014 r.

Legnickie Dyktando

16.12.2014

Legnickie Dyktando
W dniu 12 grudnia odbyło się 11. Legnickie Dyktando 2014 pod Patronatem Honorowym Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Konferencja TST i SSA w Wałbrzychu
W dniach od 11-12 grudnia 2014 r. odbyła się w Wałbrzychu konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Tomasz Tadla – uczeń klasy II B humanistycznej - uczestniczył wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Wycieczka do Drezna

10.12.2014

Wycieczka do Drezna
W dniu 4 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy III a matematyczno-informatycznej wyjechali na wycieczkę do stolicy Saksonii – Drezna.
II etap Konkursu Historycznego
Dnia 10.12.2014 r. w auli naszej szkoły odbył się II etap Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.
Do Konkursu przystąpiło 50 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rejonu legnickiego.
Mistrzynie Legnicy w piłce nożnej
Dnia 10 grudnia 2014 r. zakończyły się Mistrzostwa Miasta Legnicy w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce, pokonując w półfinale zespół II LO - 3:2, a następnie w finale Zespół Szkół Ekonomicznych - 2:0.