Koszykarze I LO drugi rok z rzędu wicemistrzami Legnicy
W dniu 20.02.2015 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w finale Licealiady Miasta Legnicy w koszykówce chłopców. Nasz zespół zajął II miejsce.
XXIX Otwarte  Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie
W niedzielę 22.02.2015 r. w czeskim Pecu zostały rozegrane XXIX Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie. W zawodach wzięło udział 49 zawodników, z których najmłodszy miał 17 a najstarszy 78 lat.
I LO mistrzem w szczypiorniaku dziewcząt
W dniu 23.02.2015 r. w hali VII LO odbyły się Mistrzostwa Legnicy w piłkę ręczną dziewcząt w ramach Licealiady Miasta Legnicy.
Nasze dziewczęta wygrały turniej dzięki determinacji i woli walki. Prawdziwy festiwal strzelecki w tym meczu ma za sobą Iweta Słabicka.
„Ciało i ducha ratować żywieniem”
W dniu 23.02.2015 r. - w ramach kampanii „Chronię życie przed rakiem” - w naszej szkole odbyły się wykłady z zakresu profilaktyki prozdrowotnej i antynowotworowej pod hasłem „Ciało i ducha ratować żywieniem”.

Mecze Matematyczne

24.02.2015

Mecze Matematyczne
Szkoła otrzymała dyplom i podziękowanie od dyrekcji Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządu Fundacji Matematyków Wrocławskich za udział w XIV edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych.
Spotkanie z Absolwentem
W dniu 20.02.2015 r. uczniowie z klasy I b humanistycznej z rozszerzoną edukacją medialną i prawną oraz I E ogólnej uczestniczyli w spotkaniu z Pawłem Wiśniewskim - Absolwentem szkoły.
Finały Dolnośląskie w Sportach Zimowych  Młodzieży Szkolnej
W dniu 18 lutego 2015 r. snowboardziści zakończyli Finały Dolnośląskie w Sportach Zimowych Młodzieży Szkolnej na stoku Dzikowiec. W zawodach startowało ponad 60 zawodników.
Mistrzynie podstrefy legnickiej w koszykówce
W dniu 17 lutego 2015 r. w sali sportowej I LO rozegrano turniej podstrefy legnickiej w koszykówce dziewcząt.
Zawody oficjalnie otworzyła pani dyrektor Halina Tamioła, która wiernie kibicowała swoim uczennicom.
Najlepszym zespołem okazały się właśnie koszykarki z naszego Liceum.
Olimpiada Teologii Katolickiej
W dniu 4 grudnia 2014 r. odbył się etap szkolny XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem – „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.
Prezydium PU w nowym składzie
W dniu 17 lutego 2015 r. doszło do oficjalnego przekazania władzy nowemu Prezydium Parlamentu Uczniowskiego. Dotychczasowy przewodniczący szkoły - Jan Tabor – uczynił to w obecności przewodniczących klas, opiekuna Parlamentu Uczniowskiego oraz dyrekcji szkoły.