Olimpiada Biologiczna
W dniu 24 stycznia 2015 r. odbył się we Wrocławiu okręgowy etap XLIV Olimpiady Biologicznej. W zawodach tych uczestniczył Konrad Markiewicz – uczeń z klasy 2c biologiczno-chemicznej.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Cieszymy się z zaangażowania uczniów naszego Liceum w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W akcji uczestniczyły Klaudia Łakomska i Sandra Seifert z klasy I C biologiczno-chemicznej.
Zmarła dr Danuta Nakoneczna
W dniu 30 stycznia pożegnaliśmy zmarłą w Warszawie dr Danutę Nakoneczną - wybitnego pedagoga, działaczkę oświatową, animatorkę oddolnego ruchu wspierania wybitnych uczniów i nauczycieli w Polsce, autorkę wielu książek, założycielkę Towarzystwa Szkół Twórczych, do którego nasze Liceum należy od 1992 r.
Wycieczka do Krakowa i Zakopanego
W czasie minionych ferii zimowych młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego oraz uczestnicy zajęć z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy, pod opieką nauczycieli Roberta Wójcickiego i Mirosławy Lickiewicz, wzięła udział w sześciodniowej wycieczce edukacyjnej do Krakowa i Zakopanego.

Ferie zimowe

19.01.2015

Ferie zimowe
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku!
Widzimy się 2 lutego.
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego poinformował szkołę, że do etapu okręgowego zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:
1. Anna Machowska z klasy III E
2. Kamila Gołąb z klasy II D.
Opiekunem dziewcząt jest mgr Tomasz Dziurzyński.
Serdeczne gratulacje!
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Komitet Okręgowy 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym potwierdził zarejestrowanie uczestników z naszej szkoły do zawodów, które odbędą się w dniu 24 stycznia 2015 r.
Makieta naszej szkoły
Podczas tegorocznej 100-dniówki pani dyrektor Halina Tamioła otrzymała od uczniów klas trzecich pamiątkę ich pobytu w Liceum – makietę szkoły. Prace nad jej przygotowaniem trwały od września 2014 r.
Wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego
W dniu 15 stycznia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
Olimpiada Przedsiębiorczości
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikowali się Ewelina Lasowy i Wojciech Moczulski z klasy III A.
Opiekunem uczniów jest mgr Waldemar Małek.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!