Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
Znamy wyniki Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, których organizatorami są: Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Stypendialna Matematyków Wrocławskich.
Wspaniała włoska przygoda - Skarby Italii 2015
8 czerwca 2015 r. o godzinie 18.30 pod nasze Liceum podjechał żółty autokar biura podróży Funclub z Poznania i tak rozpoczęła się nasza pełna wrażeń włoska eskapada.
W wycieczce brała udział młodzież z klasy 1a, 1c, 1d, 1e oraz 2a. Opiekunami byli: pani Mirosława Lickiewicz, pan Waldemar Małek, pan Marcin Twardowski oraz pan Robert Wójcicki.
Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
15 czerwca odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy, które zorganizowała Liga Obrony Kraju.
Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły.
„Legnica – jej dzieje i zabytki”
W dniu 12 czerwca 2015 r. w Muzeum Miedzi odbyła się XXVIII edycja konkursu historycznego z cyklu „Legnica – jej dzieje i zabytki” o przechodni Puchar Prezydenta Miasta. W tym roku konkurs poświęcony był dziejom miasta po 1945 r.
Wykład z fizyki - współpraca z Politechniką
„Zasada zachowania energii mechanicznej” to kolejny tytuł wykładu prof. Jacka Własaka z Politechniki Wrocławskiej dla uczniów z klasy II D o profilu matematyczno-fizycznym. Zajęcia odbyły się w gabinecie fizycznym naszej szkoły 12.06.2015 r.
Zajęcia terenowe II C
W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym wyjechała na zajęcia edukacyjne do ZOO we Wrocławiu.
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego
W dniu 11 czerwca 2015 r. Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski spotkał się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2014/2015.
Warsztaty biotechnologiczne –Świat Enzymów
W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w ramach programu pilotażowego „Licealiści eksperymentują”, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Wycieczka do Włoch - fantastyczna przygoda  uczniów 1 B i 2 D!
Między 29 maja a 7 czerwca 2015 r. klasy 1 B i 2 D odbyły niezapomnianą podróż do Italii - tam, gdzie biją źródła naszej kultury, gdzie zrodziły się najdoskonalsze wzorce sztuki i literatury.
„Co ty wiesz o Suwalszczyźnie”
W dniach od 31 maja do 5 czerwca 2015 r. dziesięciu uczniów z klasy II A matematyczno-informatycznej wzięło udział w warsztatach filmowo-dziennikarsko- fotograficznych na Suwalszczyźnie.