II miejsce piłkarek ręcznych
W dniu 25 lutego 2016 r. nasze piłkarki ręczne zajęły II miejsce w Mistrzostwach Legnicy. W półfinale pokonały 4:0 dziewczęta z II LO, w meczu o pierwsze miejsce przegrały 6:3 z VII LO.
Kamila i Piotr wśród najpopularniejszych sportowców
​VIII Plebiscyt na Najpopularniejszego Młodzieżowego Sportowca Legnicy 2015 r. został rozstrzygnięty.
VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne
W dniu 23 lutego 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyły się Legnickie Prezentacje Edukacyjne.
II miejsce w Legnicy naszych szachistów
W dniu 23 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 odbyły się Mistrzostwa Legnicy w Szachach.
Michał w finale centralnym Olimpiady Informatycznej
Michał Górniak - uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej uzyskał podczas zawodów okręgowych XXIII Olimpiady Informatycznej wynik 150 punktów i został zakwalifikowany do zawodów centralnych. Na liście rankingowej jest na 28 miejscu.
Adam i Karolina odnaleźli detale w architekturze
W dniu 22 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy podsumowano prace przesłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze”.
Biolchemy eksperymentują
20 lutego 2016 r. grupa uczniów z klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w kolejnych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tym razem nasi młodzi naukowcy odkrywali świat białek i aminokwasów.
Uczniowie wybrali nowe władze
W dniu 19 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
Warsztaty biochemiczne
W dniu 17 lutego 2016 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych, które prowadziła pani dr Maria Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat warsztatów - „Wykrywanie związków chemicznych metodą chromatografii” - poświęcony był poznawaniu metod badawczych stosowanych w biochemii do wykrywania różnorodnych związków chemicznych.

Przed nami wybory

17.02.2016

Przed nami wybory
W piątek, tj. 19 lutego 2016 r. odbędą się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego, które zostaną poprzedzone ciszą wyborczą. Trwa kampania.