Oglądaliśmy świetny spektakl w Teatrze Muzycznym „Capitol”!
25 listopada uczniowie klas humanistycznych 1b i 3b obejrzeli najnowszą realizację wrocławskiego „Capitolu”, noszącą intrygujący tytuł „Liżę twoje serce”. Tymi właśnie słowami młoda Cyganka, główna bohaterka, gotowa jest wyznać miłość swojemu ukochanemu, którego cały czas desperacko szuka.
Nasi szkolni chemicy
W dniu 26.11.2016 r. w salach audytoryjnych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy LXII Olimpiady Chemicznej.
Edukacja teatralna – „Przerwana odyseja”
W dniu 25 listopada 2016 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz II B o profilu humanistycznym obejrzeli w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Przerwana odyseja”.
Maria polubiła „martwy język”
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Łacińskiego we Wrocławiu poinformował szkołę, że do II etapu zakwalifikowała się Maria Karoń z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym.

Próbna matura

22.11.2016

Próbna matura
W dniu 22 listopada 2016 r. nasi tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu zewnętrznego z języka polskiego, który przygotowany został przez Wydawnictwo „Operon”.
Pierwszoklasiści podejmowali odpowiedzialne decyzje
W dniach 02-21.11.2016 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.
Koncert „Muzyka przyjaciółką radości”
W dniu 20.11.2016 r. w auli naszej szkoły wystąpił chór Cantores Minores Wratislavienses pod batutą Piotra Karpety.
I miejsce w szachach drużynowych
W dniu 21.11.2016 r. w Klubie Nauczyciela - w ramach Licealiady Miasta Legnicy - odbył się drużynowy turniej szachowy.
Warsztaty na temat barw i ciemności
19 listopada 2016 r. czterech uczniów z klasy 2 C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyło w kolejnych zajęciach z cyklu „Ciekawa biochemia”. Tym razem ze spektroskopii - „Podwójne oblicze światła, czyli o barwach i ciemności”.
Stypendyści Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”
Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała uczniowi naszej szkoły z klasy III A matematyczno-informatycznej - Michałowi Górniakowi - stypendium za wybitne osiągnięcia.