Piłkarki nożne I LO z brązem mistrzostw strefy legnickiej
W dniu 6.02.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Naszej szkole przypadł zaszczyt organizacji zawodów. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Legnicy, turniej rozegraliśmy w największej w mieście hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ulicy Lotniczej.
2 miejsce w tenisie stołowym chłopców
W dniu 12 lutego odbyły się Mistrzostwa Legnicy w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych.
Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce i zdobyła tytuł wicemistrza Legnicy.
Skład zespołu:
1. Damian Świrski z 3A
2. Konrad Markiewicz z 2C
3. Maciej Dziadyk z 2A.
3 miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
W dniu 13 lutego odbyły się Mistrzostwa Legnicy w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych.
Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce.
Skład zespołu brązowych medalistek:
1. Aleksandra Grabowiecka z 3D
2. Martyna Mazur z 1B
3. Malwina Pietras z 1B.
Olimpiada Matematyczna
Komitet Okręgowy LXVI Olimpiady Matematycznej poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych dwóch uczniów z klas matematyczno- informatycznych. Są to:
1. Aleksander Czeszejko-Sochacki z II A
2. Michał Górniak z I A.
Opiekunem zdolnych matematyków jest mgr Barbara Obremska.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Współpraca z Politechniką Wrocławską
W październiku 2014 r. została podpisana umowa o współpracy między I LO a Politechniką Wrocławską. Jej konsekwencją są wykłady z fizyki, które dotyczą klas o profilu matematyczno-fizycznym.
Legnickie Prezentacje Edukacyjne
W dniu 10 lutego 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyły się Legnickie Prezentacje Edukacyjne.
Ofertę naszej szkoły promowało całe Prezydium Parlamentu Uczniowskiego: Agnieszka Prawda, Michał Grabowiecki, Karol Kołodyński, Julia Silldorff.
Z ofertą I LO można zapoznać się w dziale REKRUTACJA.
Mistrzynie Legnicy w koszykówce
W dniu 11.02.2015 r. w hali sportowej ZSTiO rozegrano Finały Mistrzostw Legnicy w koszykówce dziewcząt.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła tytuł mistrzowski, wygrywając wszystkie mecze. W drodze do finałów pozostawiliśmy w fazie eliminacji: Zespół Szkół Budowlanych, V LO, II LO. W półfinale wyraźnie wygraliśmy z ubiegłorocznym mistrzem - ZSTiO. W meczu finałowym o I miejsce pokonaliśmy dziewczęta z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Sukcesy Piotra w łucznictwie
Piotr Wiśniewski jest uczniem klasy II d matematyczno-fizycznej. Jego pasją jest łucznictwo. W tej dziedzinie odnosi duże sukcesy:
 I miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski w kategorii drużynowej – 06.09.2014 r.
 V miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski w kategorii indywidualnej – 07.09.2014r.
 III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii indywidualnej – 20.09.2014 r.
 I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii drużynowej – 20.09.2014 r.
 II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii drużynowej – 21.09.2014 r.
 III miejsce podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii mixtów – 21.09.2014 r.
 IV miejsce w Męskiej Ekstraklasie Mistrzostw Polski w kategorii drużynowej – 11.10.2014 r.
 III miejsce w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii OPEN drużynowo – 2015 r.
Gratulujemy!

Pasja Klaudii

14.02.2015

Pasja Klaudii
Klaudia Dudzik jest uczennicą klasy I E ogólnej. Od 2006 r. trenuje łucznictwo, aktualnie w OKS „Strzelec” Legnica.
Ma już za sobą II i III miejsce podczas Mistrzostw Dolnego Śląska OPEN w Świebodzicach, pierwszy tytuł w kategorii drużynowej, drugi w kategorii mixów.
W dniach od 7 do 8 lutego 2015 r. uczestniczyła w Międzynarodowym Halowym Memoriale Karola Hibnera w Teresinie. Zajęła II miejsce w kategorii juniorka młodsza.
Klaudia została powołana do kadry narodowej łuczników na 2015 r.
Gratulacje!
Spotkanie z prof. Henrykiem Goikiem
W dniu 06.01.2015 r. uczniowie z klasy I C i I D spotkali się z prof. Henrykiem Goikiem - byłym ambasadorem RP w Laosie (1997-2001), prawnikiem, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Śląskiego i innych uczelni, pisarzem, poetą, autorem wystaw fotograficznych.