Nasi najlepsi matematycy
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego LXVII Olimpiady Matematycznej zawiadomił szkołę, że do zawodów okręgowych awansowali:
1. Aleksander Czeszejko-Sochacki – III A
2. Michał Górniak – II A.
Konrad laureatem zawodów okręgowych
W dniu 23 stycznia 2016 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy XLV Olimpiady Biologicznej. Szkołę reprezentował Konrad Markiewicz z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym.

Statuetka od TPD

22.01.2016

Statuetka od TPD
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dyplom z podziękowaniem oraz statuetkę „za zaangażowanie i pomoc w organizacji obchodów 95-lecia TPD w Polsce oraz 70-lecia TPD w Legnicy i Okręgu Legnickim w latach 2014-2015”.
Podziękowania od TPD
Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD w Legnicy podziękował Kołu Przyjaciół Dzieci przy naszej szkole za wsparcie akcji charytatywnej.
Sześć uczennic zakwalifikowanych do okręgu
Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych 6 uczennic. Są to:
1. Karolina Lasota - II B
2. Aleksandra Dzbanuszek – II B
3. Katarzyna Kubacka – II B
4. Klaudia Łakomska – II C
5. Karolina Froń – II C
6. Aleksandra Michałowska – II C.

Cuda w bibliotece

19.01.2016

Cuda w bibliotece
W czytelni szkolnej można oglądać wystawę prac Adama Polanowskiego - ucznia z klasy I A matematyczno-informatycznej – „Architektoniczne cuda”.
Gabriela i Roksana wicemistrzyniami w tenisie stołowym
W dniu 18.01.2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach dolnośląskiej Licealiady.
Przedsiębiorczy Michał
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikował się Michał Bugno z klasy 2 D matematyczno-fizycznej.
Nasze koszykarki mistrzyniami podstrefy
W dniu 14 stycznia 2016 r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi odbył się finał podstrefy legnickiej w koszykówce dziewcząt.
Michał i Katarzyna na Olimpiadzie o Żywieniu
W dniu 11 stycznia 2016 r. w Jeleniej Górze odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli uczniowie z klas biologiczno-chemicznych:
1. Michał Kosmecki – I C
2. Katarzyna Skała – III C.
Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Nowak.