Edukacja filmowa - „Maria Skłodowska-Curie”
W dniu 21.03.2017 r. uczniowie naszego Liceum udali się do kina „Helios” na film „Maria Skłodowska-Curie”.
II E posadziła drzewo
Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie realizujący program rozszerzony biologii postanowili posadzić brzoskwiniowe drzewo owocowe na terenie szkolnego dziedzińca.
Gratulacje za udział w programie „Koduj z Klasą”
Otrzymaliśmy gratulacje od Centrum Edukacji Obywatelskiej za czynny udział w programie „Koduj z Klasą” w roku szkolnym 2016/2017.

Ciekawa biochemia

19.03.2017

Ciekawa biochemia
W dniu 18 marca 2017 r. grupa uczniów z klasy 1c o profilu biologiczno-chemicznym oraz grupa uczniów z klasy 2c wzięła udział w wykładach na temat nowotworów.
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
17 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka.
Klasa I C polubiła Humanitarium
W dniu 16 marca 2017 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym po raz kolejny wzięła udział w zajęciach warsztatowych w „Humanitarium” we wrocławskim Kampusie Pracze. Tym razem tematem zajęć była profilaktyka palenia tytoniu.
Legnicki Dzień Konsumenta
W dniu 17 marca 2017 r. grupa 15 uczniów z klas pierwszych uczestniczyła w IV Legnickim Dniu Konsumenta, który zorganizował Miejski Rzecznik Konsumentów.
Rywalizacja I LO i II LO na boisku
W dniu 15 marca 2017 r. na boisku bocznym OSiR Legnica w Parku Miejskim odbył się mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami I LO i II LO.
Piłka ręczna dziewcząt – ostatnia rozgrywka w sezonie
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrne medale w półfinale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt oraz tytuł wicemistrzyń strefy legnickiej.
Natalia i Katarzyna w finale centralnym OLiJP
W dniu 4 marca 2017 r. zakończył się etap okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wspaniały sukces odniosły Natalia Kostrzewa z II d i Katarzyna Kubacka z III b, które zakwalifikowały się do zawodów centralnych.