„Nie bądź pustak, daj się napełnić!”
W dniach 12-14.03.2018 r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Nie bądź PUSTAK, daj się napełnić!”, w których brali udział uczniowie naszego Liceum.

Zaproszenie!

Zaproszenie!
Zapraszamy do auli I LO na koncert "Rozkwitały pąki białych róż...". Koncert odbędzie się 18 marca 2018 r. o godzinie 18:00.
Ślimak, ślimak, wystaw rogi… - poznajemy biologię mięczaków
W dniu 9 marca 2018 r. klasa III C o profilu biologiczno – chemicznym z edukacją medyczną wzięła udział w całodniowych warsztatach poświęconych biologii mięczaków Polski.
I E pod wrażeniem zajęć na Uniwersytecie Wrocławskim
W dniu 8 marca 2018 r. klasa I E uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim.
Serce i oko - warsztaty anatomiczne
W dniu 7 marca 2018 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną ora  klasa II E i I E przyrodnicza z edukacją prozdrowotną wzięły udział w kolejnych warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę IQuest.
Z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki nam do twarzy
W Zamku Piastowskim otwarto wystawę malarstwa Hakoba Mikayelyana zatytułowaną „Nowe Wizerunki Tadeusza Kościuszki”. W dniu 6 marca 2018 r. obejrzała ją klasa I E wraz z wychowawcą panem Robertem Wójcickim.
Agnieszka laureatką Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”
Agnieszka Augustynowicz – uczennica klasy II E o profilu przyrodniczym z edukacją prozdrowotną – w dniu 05.03.2018 r. została laureatką 21. miejskiej edycji XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Spotkanie z aktorką
W dniu 5 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Marzenę Kipiel-Sztukę - aktorkę, której popularność przyniosła rola Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich” (od 1999 r.).
Anna Karykowska Drużynową Mistrzynią Polski Seniorów
W dniu 3 marca 2018 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w szachach szybkich.
Nasi szkolni recytatorzy
W dniu 2 marca 2018 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.