Siatkówka chłopców

W dniu 28.11.2018 r. w  V LO odbył się finał Licealiady Miasta Legnicy w piłkce siatkowej chłopców. W zawodach brało udział 9 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na IV miejscu.

I miejsce w szachach drużynowych w Legnicy

W dniu 29 listopada 2018 r. odbyły się drużynowe zawody szachowe w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy. Brało w nich udział 7 szkół ponadgimnazjalnych.

IV miejsce siatkarek

W dniu 26 listopada 2018 r. w  hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbył się turniej finałowy Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

Akcja charytatywna klasy I C

Z powodu zbliżającej się nieuchronnie zimy, wiążącej się z przymrozkami i trudnymi warunkami, z jakimi będą musieli zmagać się ludzie bez dachu nad głową, klasa I C postanowiła zorganizować charytatywne przedsięwzięcie, którego celem było wsparcie osób potrzebujących w tym trudnym okresie.

Finał wojewódzki badmintona chłopców

28 listopada 2018 r. w Centrum Sportowym HASTA LA VISTA we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w badmintonie drużynowym, w którym uczestniczyło 11 szkół.

Berti Koster w I LO

W dniu 26.11.2018 r. podczas zajęć fakultatywnych z gier zespołowych mieliśmy przyjemność gościć trenera 3 klasy międzynarodowej Holendra Bertiego Kostera. 25 uczniów i uczennic naszej szkoły poznawało tajniki jedynej koedukacyjnej gry zespołowej z piłką, jaką jest korfball.

Gościliśmy znanego dziennikarza

22 listopada odwiedził nasze Liceum Łukasz Jedliński – dziennikarz, prezenter TVN 24. Spotkanie, którego gospodarzem była klasa 2B, stało się okazją do wspomnień (nasz gość to absolwent I LO z 2005 r.) oraz bardzo interesującej rozmowy o drodze do zawodu i pracy w bardzo ważnej na polskim rynku medialnym stacji telewizyjnej.

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

Z radością informujemy, że Kacper Borawski z klasy I B zakwalifikował się do kolejnego etapu XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej i będzie reprezentował naszą szkołę na szczeblu diecezjalnym (w lutym 2019 r.).

Próbna matura z „Operonem”

W dniach od 20 do 23 listopada 2018 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do zdawania egzaminów zewnętrznych z języka polskiego, matematyki, języków obcych i wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Udział w konferencji naukowej

W dniu 16.11.2018 r. uczniowie z klasy 2e uczestniczyli w konferencji naukowej ,,Prawosławie na Dolnym Śląsku”, która odbyła się w CKZiU.