Włoska przygoda

22.06.2019

Włoska przygoda

W dniu 8 czerwca 2019 r. o godzinie 17.30 pod nasze Liceum podjechał autokar biura podróży Funclub z Poznania i tak rozpoczęła się nasza pełna wrażeń włoska eskapada.

Certyfikat za krwiodawstwo

Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Dziękujemy maturzystom za udział w akcji!

Góra Grosza

20.06.2019

Góra Grosza

Towarzystwo Nasz Dom przekazało podziękowanie za ofiarność i wyrazy uznania społeczności naszego Liceum za udział w 19. edycji „Góry Grosza”. Celem akcji jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Certyfikat dla „Młyna”

Gazetka „Młyn” wzięła udział w  programie junior media. Gratulujemy pani Annie Borowiec oraz  zespołowi redakcyjnemu!

Certyfikat za Lepszą Szkołę

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła”.

Kiermasz na rzecz zwierząt

W dniu 14 czerwca 2019 r.  w naszej szkole odbył się wakacyjny kiermasz ciast. Cały dochód postanowiliśmy przekazać legnickim wolontariuszom, którzy dbają  o dobro lokalnych zwierząt.

  Humaniści z I LO we Francji i Hiszpanii!

To była niezwykła podróż! W 11 dni przejechaliśmy 5000 km, poznając uroki kultury i przyrody Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Austrii. Najwięcej wrażeń dostarczył nam pobyt na Lazurowym Wybrzeżu (bazę mieliśmy na campingu koło Saint Tropez) i na Costa Brava (mieszkaliśmy w Blanes niedaleko Barcelony).

XIV FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH - GIMNAZJA I SP

W dniu 6 czerwca 2019 r. na terenie Kąpieliska "Kormoran" OSiR Legnica odbył się XIV Dolnośląski Festiwal Plażowych Gier Zespołowych.

Dzień Języków Obcych

W dniu 17 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole koncert piosenek obcojęzycznych w ramach Dnia Języków Obcych. Piosenki światowych gwiazd wykonywane były w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

I miejsce dziewcząt i III chłopców w rywalizacji sportowej!

W dniu 13 czerwca 2019 r. Wiceprezydent Miasta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zbigniew Rutka spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2018/2019.