VII Kongres Młodych Matematyków Polskich

W dniach od 20-23 września 2018 r. w Lublinie odbył się Kongres Młodych Matematyków Polskich adresowany przede wszystkim do najzdolniejszych uczniów liceów i techników z całej Polski, zainteresowanych matematyką. Podczas kilku dni mieli oni okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich wygłaszali własne referaty.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w I LO

W dniach 27 i 28 września 2018 r. w naszej szkole odbędą się wykłady w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Maraton Językoznawczy

W ramach tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował w dniu 21.09.2018 r. Maraton Językoznawczy.

Cała szkoła obejrzała „Dywizjon 303”

W dniu 24.09.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do kina „Helios” na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Nasze dziewczęta w Grecji

Aby zachęcić młodzież, a przede wszystkim twórcze dziewczęta i ich nauczycieli do nauki przedmiotów ścisłych Firma Microsoft przygotowała unikalny, międzynarodowy, letni obóz i pokryła pełne koszty pobytu na nim.

Humaniści na „Hamlecie”

Klasa I B humanistyczna z edukacją medialną i prawną w dniu 19.09.2018 r. zobaczyła „Hamleta”. Spektakl odbył się na Scenie na Nowym Świecie.

Licencja organizatora lokalnego akcji

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 r. będą w nim uczestniczyć szkoły z różnych stron świata.

Salon Maturzystów

Dnia 11.09.2018r. klasa III A pojechała do Wrocławia na inaugurację Salonu Maturzystów. Uczniowie klasy maturalnej mogli spotkać się oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni z Wrocławia, Warszawy, Poznania, a także Krakowa. Wyjazd ten miał na celu ukierunkowanie przyszłych studentów oraz zapoznanie ich z wymaganiami, które muszą spełnić, aby dostać się na wymarzoną uczelnię.

Nasi absolwenci na scenie

Czwartkowym występem najstarsza grupa „Zonka” postanowiła pożegnać się ze sceną Młodzieżowego Centrum Kultury i publicznością.

18 uczniów otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Miasta

Podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego 2018/2019, która odbyła się w Akademii Rycerskiej w dniu 3 września, aż 18 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Legnicy: