Planowanie eksperymentów badawczych

W dniu 26 listopada 2019 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach „Planowanie eksperymentów badawczych”, które prowadziła dr Maria Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Ale Murale!” Goście z II LO w auli I LO

W terminie od 29.11-13.12.2019 r. w auli naszego Liceum można oglądać wystawę fotograficzną, która dokumentuje projekt „Ale Murale!”.

Udział w I Dolnośląskim Forum Wolontariatu

W dniach 2-3.12.2019 r. w Hotelu Qubus w Legnicy odbyło się I Regionalne Forum Wolontariatu.

Stop paleniu tytoniu!

W dniu 26 listopada 2019 r. na 5 lekcji w auli szkoły odbył się wykład profilaktyczny dla uczniów I LO, w którym wzięły udział wszystkie klasy drugie oraz klasa 1d(p).

Nasz stypendysta Prezesa Rady Ministrów

W dniu 27 listopada 2019 r. we Wrocławiu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Gala Stypendialna „zDolny Śląsk” 2019

W dniu 29 listopada 2019 r. we Wrocławiu odbyła się Gala Stypendialna Programu „zDolny Śląsk”, którą zorganizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dwa wicemistrzostwa naszego ucznia w pływaniu

W dniach 29-30.11.2019 r. uczeń z klasy I D(p) Marcel Bijak wziął udział w Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgu Pływackiego w Nowej Rudzie. W zawodach tych brało udział 40 klubów pływackich i blisko 600 zawodników.

Poznań przyciąga

W dniu 28 listopada 2019 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w  spotkaniu ze studentami z Poznania. Młodzież miała okazję do zapoznania się z ofertą wszystkich poznańskich uczelni, a także programami stypendialnymi, bogatą ofertą edukacyjną, zawodową, sportową i kulturalną miasta.

Wicemistrzostwo strefy w koszykówce 3x3

W dniu 25.11.2019 r. obie nasze reprezentacje - dziewcząt i chłopców - zajęły II miejsca w finale strefy legnickiej w nowej odmianie koszykówki 3x3, która w 2020 r. zadebiutuje na letnich igrzyskach olimpijskich w Toki

Promocja najnowszej książki absolwentki szkoły

W dniu 26.11.2019 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja najnowszej książki Agnieszki Cubały „Miłość 44”.