Edukacja teatralna – „Wyzwolenia”

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie z klas I B, I C, II B, III B obejrzeli w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Wyzwolenia”.

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W dniu 21 marca 2019 r. grupa 50 uczniów klas trzecich wraz z nauczycielami - o. Piotrem Kantorskim, panem Pawłem Olszewskim oraz panem Piotrem Widziewiczem - uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Mistrzostwa I LO w piłce koszykowej właśnie się rozpoczęły!

Pierwszy mecz odbył się 11.03.2019 r. podczas ósmej godziny lekcyjnej. Naprzeciw siebie stanęły: drużyna z drugiej klasy licealnej oraz drużyna ze Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Legnicy.

Dzień Świetego Patryka w I LO
15 marca uczniowie naszego Liceum hucznie obchodzili Dzień Świętego Patryka.
Szczypiorniści na podium

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej chłopców zajęła III miejsce i stanęła na podium Licealiady Miasta Legnicy. Zawody odbyły się 12.03.2019 r.

Kwalifikacje do zawodów centralnych Olimpiady Języka Rosyjskiego

Illya Dorfler – uczeń z klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną – został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Mateusz laureatem Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Mateusz Materek – uczeń z klasy III A o profilu matematyczno-informatycznym – w dniu 07.03.2019 r. został laureatem 22. miejskiej edycji XXV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Wyniki miejskiego Konkursu Recytatorskiego

W dniu 10 marca 2019 r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się miejskie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Piłkarki ręczne na drugim miejscu w mieście

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zajęła II miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy. Zawody odbyły się 08.03.2019 r.