Drużyna szachistów zajęła II miejsce w Legnicy

W dniu 15.11.2019 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w drużynowych zawodach szachowych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.

I D (p) integrowała się w górach

W dniach 18-19 listopada 2019 r. klasa I D (p) matematyczno-fizyczna miała okazję podziwiać Karkonosze w jesiennych barwach.

Odznaka Przyjaciel Dziecka dla pan Roberta Wójcickiego

W dniu 15.11.2019 r. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbył się koncert „100 lat z dziećmi i dla dzieci”.

„Mock. Czarna burleska” w Capitolu

W dniu 15.11.2019 r. humaniści z klas II B i III B - wraz z panem Tomaszem Dziurzyński, panią Justyną Kuszek oraz panią dyrektor Haliną Tamiołą - udali się do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na kolejne przedstawienie.

Matematyka w medycynie

W dniu 5 listopada 2019 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach „Matematyka w medycynie”, prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

I LO w ścisłym finale wojewódzkim w unihokeju

W dniu 4 listopada 2019 r. nasze dziewczęta zdobyły tytuł wicemistrzyń województwa w unihokeju.

Mistrzynie Legnicy w koszykówce  trzyosobowej

Reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt klas pierwszych  wygrała Mistrzostwa Legnicy w nowej odmianie tej dyscypliny.

III Konkurs Historyczny „Pierwsze lata niepodległości”

W dniu 08.11.2019 r. w naszej szkole odbył się III Konkurs Historyczny „Pierwsze lata niepodległości”, w którym wystąpiły 4-osobowe reprezentacje z połączonych klas pierwszych po szkole podstawowej i gimnazjum.

101 rocznica odzyskania niepodległości

W dniu 7 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przyszłość zaczyna się dziś!

W dniu 6 listopada klasa 2a - matematyczno-informatyczna wzięła udział w lekcji z pracownikiem Microsoftu.