Piłkarki z kompletem zwycięstw awansowały do finału strefy!

Nasze dziewczęta kontynuują dobrą passę w halowej piłce nożnej. Tym razem wygrały turniej podstrefy legnickiej. Zawody odbyły się w dniu 19.02.2019 r. w ZSS w Legnicy. W 2012 r. w tej samej hali nasi chłopcy po raz pierwszy w historii wygrali mistrzostwa Legnicy i zdobyli tytuł wicemistrza strefy.

Tytuły wicemistrza Legnicy w tenisie stołowym

W dniu 15.02.2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego odbyły się Mistrzostwa Legnicy w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

Jakub pojedzie na zawody centralne OWoPiŚW

W dniu 26.01.2019 r we Wrocławiu odbyły się zawody okręgowe 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w której uczestniczyło dwóch uczniów z naszej szkoły:

1. Jakub Szpyrka z klasy III B
  2. Andrzej Szczerbiński z klasy II A.

Ferie w Zakopanem

13.02.2019

Ferie w Zakopanem

Podczas ferii zimowych uczniowie naszego Liceum mieli już po raz kolejny okazję zwiedzić Kraków oraz Zakopane. 6-dniowa wycieczka obfitowała w wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Mistrz w Internetowej Grze Giełdowej

Z przyjemnością informujemy, że w 17. edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej I miejsce w Polsce zajął Hubert Mazur z klasy II A matematyczno-informatycznej.

Monika powołana do Reprezentacji Polski Taekwon-Do

Monika Kowalczyk – uczennica kasy I A matematyczno-informatycznej – została powołana do Reprezentacji Polski Taekwon-Do. W związku z tym wyjedzie na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 07-10.02.2019 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

„Klasa na medal” – nowa inicjatywa w ramach rywalizacji sportowej

Na koniec I semestru przedstawiamy klasyfikację sportową klas. Wyniki obejmują tylko starty naszych uczniów i uczennic w zawodach międzyszkolnych: w biegach przełajowych, lekkoatletyce, koszykówce, siatkówce, badmintonie, unihokeju, szachach.

Kolejny sukces Krzysztofa

Krzysztof Łucki – uczeń klasy I D matematyczno-fizycznej – otrzymał wyróżnienie w XII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych, który odbył się we Wrocławiu w dniach 10-11 stycznia 2019 r.

Prezydium Parlamentu Uczniowskiego

W dniu 18.01.2019 r. rozpoczął swoją działalność nowy skład Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

Przedsiębiorczy uczniowie zakwalifikowani do okręgu

Komitet Okręgowy XIV Olimpiady Przedsiębiorczości opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów II etapu.