Z wizytą w Brukseli
Uczniowie naszej szkoły - Natalia Fuks i Mateusz Pawlak z klasy III E - goszczą w Brukseli. To ich nagroda za udział w konkursie - wykazali się największą wiedzą na temat Unii Europejskiej i jej struktur.
Więcej na lca.pl.
Dzień Otwartych Drzwi dla grup zorganizowanych
W dniu 16 kwietnia 2015 r. gościliśmy uczniów z gimnazjów w Legnicy, m.in. z Gimnazjum Nr 5, ale także ze Świerzawy.
Spotkanie z Burmistrzem Chojnowa
Dnia 15 kwietnia 2015 r. klasa I D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną odwiedziła zaprzyjaźnione miasto Chojnów i spotkała się z Burmistrzem - Janem Sarkiesem - w sali posiedzeń Rady Miasta w Ratuszu.
Zajęcia w Muzeum Okręgowym w Chojnowie
W dniu 15.04.2015 r. klasa I D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Okręgowym w Chojnowie.
Złoto i srebro naszych drużyn pływackich
W dniu 14 kwietnia 2015 r. na basenie „Bąbelek” w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu.
Nasze dziewczęta zdeklasowały pozostałe licea, zdobywając 46 punktów.
„Uczniowski Strongman”
W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. Adam Kopeć i Adrian Śniegocki – obaj z klasy III D matematyczno-fizycznej - wzięli udział w konkursie „Uczniowski Strongman”, korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Samochodowych.

Warsztaty prawne

12.04.2015

Warsztaty prawne
W dniu 9 kwietnia 2015 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty prawne przez członka Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii - Beatę Kubów.
Projekt  „Marrow Hero I TY możesz zostać superbohaterem …”
W dniu 8 kwietnia 2015 r. uczniowie z klas 2c, 3c, 3a, 3b, 3d, 3e brali udział w projekcie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, który poświęcony jest propagowaniu idei dawstwa szpiku kostnego.
Do jego głównych celów należy obalanie stereotypów dotyczących dawstwa, prezentowanie mitów, odpowiadanie na pytania i rozwiewanie wątpliwości zainteresowanych osób.
Wizyta w Gimnazjum Nr 5
W dniu 8 kwietnia uczniowie z klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną - pod opieką pana Roberta Wójcickiego - odwiedzili zaprzyjaźnione Gimnazjum Nr 5 w Legnicy.