„Ciało i ducha ratować żywieniem”
W dniu 23.02.2015 r. - w ramach kampanii „Chronię życie przed rakiem” - w naszej szkole odbyły się wykłady z zakresu profilaktyki prozdrowotnej i antynowotworowej pod hasłem „Ciało i ducha ratować żywieniem”.

Mecze Matematyczne

24.02.2015

Mecze Matematyczne
Szkoła otrzymała dyplom i podziękowanie od dyrekcji Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządu Fundacji Matematyków Wrocławskich za udział w XIV edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych.
Spotkanie z Absolwentem
W dniu 20.02.2015 r. uczniowie z klasy I b humanistycznej z rozszerzoną edukacją medialną i prawną oraz I E ogólnej uczestniczyli w spotkaniu z Pawłem Wiśniewskim - Absolwentem szkoły.
Finały Dolnośląskie w Sportach Zimowych  Młodzieży Szkolnej
W dniu 18 lutego 2015 r. snowboardziści zakończyli Finały Dolnośląskie w Sportach Zimowych Młodzieży Szkolnej na stoku Dzikowiec. W zawodach startowało ponad 60 zawodników.
Mistrzynie podstrefy legnickiej w koszykówce
W dniu 17 lutego 2015 r. w sali sportowej I LO rozegrano turniej podstrefy legnickiej w koszykówce dziewcząt.
Zawody oficjalnie otworzyła pani dyrektor Halina Tamioła, która wiernie kibicowała swoim uczennicom.
Najlepszym zespołem okazały się właśnie koszykarki z naszego Liceum.
Olimpiada Teologii Katolickiej
W dniu 4 grudnia 2014 r. odbył się etap szkolny XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem – „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.
Prezydium PU w nowym składzie
W dniu 17 lutego 2015 r. doszło do oficjalnego przekazania władzy nowemu Prezydium Parlamentu Uczniowskiego. Dotychczasowy przewodniczący szkoły - Jan Tabor – uczynił to w obecności przewodniczących klas, opiekuna Parlamentu Uczniowskiego oraz dyrekcji szkoły.
II A wygrała Wielką Sowę
W dniu 17 lutego odbyło się w czytelni szkolnej podsumowanie I semestru nauki. W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący klas, Prezydium Parlamentu Uczniowskiego, opiekun Parlamentu Uczniowskiego, dyrekcja szkoły.
Pani wicedyrektor Agnieszka Nowak przedstawiła wyniki klasyfikacji za I semestr roku szkolnego 2014/2015.
„Tango" S. Mrożka
W dniu 16 lutego wszystkie klasy trzecie oraz klasa I B humanistyczna uczestniczyły w edukacji teatralnej. Na scenie Klubu Nauczyciela w Legnicy wystawione zostało „Tango" Sławomira Mrożka.
„Chronię życie przed rakiem”
W dniach od 18 lutego do 20 lutego w naszej szkole odbędzie się kampania społeczna pt. „Chronię życie przed rakiem”, w której udział zadeklarowali uczniowie z klas biologiczno-chemicznych - II c i III c.