Ola w „8 Wspaniałych”
Dwanaście uczennic walczyło o prymat w Konkursie „8 Wspaniałych”, który odbył się w dniu 15 marca 2016 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.
Kamila zdobyła Puchar Polski Juniorów
Kamila Kolanowska – uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej, laureatka plebiscytu na Najpopularniejszego Młodzieżowego Sportowca Legnicy, zajęła I miejsce w walkach indywidualnych w kategorii wagowej powyżej 75 kg. Sukces dotyczy Pucharu Polski Juniorów w Taekwon-do, który rozgrywany był w Rybniku w dniach od 12-13 marca 2016 r.
Kolejna matematyczna wygrana!
W dniu 11.03.2016 r. reprezentanci naszej szkoły - wraz z panią Barbarą Obremską oraz panią Agnieszką Selwat - udali się do I LO w Głogowie, aby rozegrać tam kolejny mecz matematyczny.
Katarzyna i Aleksandra w  zawodach centralnych
Komitet Główny XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przesłał 10 marca 2016 r. bardzo radosne informacje.
Nasi szkolni recytatorzy
W dniu 11 marca 2016 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników.
Rekolekcje wielkopostne
W dniach od 7-9 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
Nasi uczniowie na Konkursie Filozofii Klasycznej
W dniu 10.03.2016 r. w Legnicy odbył się etap okręgowy Konkursu Filozofii Klasycznej, który został zorganizowany przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Zimowa Szkoła Matematyki 2016
W dniach od 29 lutego do 4 marca 2016 r. w Nowym Gierałtowie odbyła się XXVI edycja Zimowej Szkoły Matematyki – obozu matematycznego, organizowanego od 1989 r. przez Fundację Matematyków Wrocławskich dla uzdolnionej matematycznie młodzieży z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Maria pojedzie na etap ogólnopolski
W dniu 3 marca 2016 r. odbył się etap diecezjalny X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Wirtualna Wizytówka
W dniu 3 marca 2016 r. młodzież z trzech legnickich liceów – I LO, II LO, V LO – miała okazję uczestniczyć w spotkaniu pod nazwą „Autoprezentacja – jak to ugryźć?”, które odbyło się w naszej szkolnej auli.