Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2014/15 po raz dziewiąty odbyła się Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie, która ma przybliżyć postać o. M. Kolbe.
Konkurs Recytatorski
W dniu 6 marca w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 18 uczestników.
Skład jury:
1. dyrektor Halina Tamioła
2. wicedyrektor Agnieszka Nowak
3. nauczycielki języka polskiego: Dorota Ciszewska-Chomicz i Alina Juchniewicz- Nowak.
Brązowe medalistki strefy legnickiej
W dniu 4.03.2015 r. w hali sportowej ZS Polkowice reprezentacja dziewcząt w piłkę koszową przystąpiła do kolejnych rozgrywek.
Ostatecznie nasze dziewczęta zdobyły brązowe medale strefy legnickiej. Oznacza to wysokie - 8 miejsce na Dolnym Śląsku.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze”
Anna Góralska - uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną - otrzymała dyplom i nagrodę za pracę przygotowaną na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze”.
Organizatorem Konkursu było Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.
Gratulujemy!
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Matylda Czinar - uczennica klasy I C biologiczno-chemicznej uczestniczyła w dniu 2 marca 2015 r. w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legnicy.
Matylda zwyciężyła w kategorii soliści.
Serdecznie gratulujemy!
Żołnierze Wyklęci
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Klasa II B humanistyczno-prawna przygotowała wystawę tematyczną, a także zestaw filmów, które były wyświetlane podczas godzin wychowawczych, lekcji języka polskiego i historii:
- Siła bezsilnych – „Ogień"
- Żołnierze Wyklęci
- Pseudonim „Anoda"(spektakl sceny faktu).
Podsumowanie kampanii - Walka z rakiem
Wieloletnia polkowicka ambasadorka kampanii „Chronię życie przed rakiem” - Klaudia Jatczak - uczennica klasy biologiczno-chemicznej, klasa 3c oraz 2c dziękują całej społeczności szkolnej za udział w kampanii „Dni walki z rakiem”.
Więcej na stronie lca.pl.
Koszykarze I LO drugi rok z rzędu wicemistrzami Legnicy
W dniu 20.02.2015 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w finale Licealiady Miasta Legnicy w koszykówce chłopców. Nasz zespół zajął II miejsce.
XXIX Otwarte  Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie
W niedzielę 22.02.2015 r. w czeskim Pecu zostały rozegrane XXIX Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie. W zawodach wzięło udział 49 zawodników, z których najmłodszy miał 17 a najstarszy 78 lat.
I LO mistrzem w szczypiorniaku dziewcząt
W dniu 23.02.2015 r. w hali VII LO odbyły się Mistrzostwa Legnicy w piłkę ręczną dziewcząt w ramach Licealiady Miasta Legnicy.
Nasze dziewczęta wygrały turniej dzięki determinacji i woli walki. Prawdziwy festiwal strzelecki w tym meczu ma za sobą Iweta Słabicka.