Wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego
W dniu 15 stycznia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
Olimpiada Przedsiębiorczości
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikowali się Ewelina Lasowy i Wojciech Moczulski z klasy III A.
Opiekunem uczniów jest mgr Waldemar Małek.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Konferencja - „I Ty możesz zostać naukowcem”
W dniu 13 stycznia 2015 r. w auli naszej szkoły odbyła się konferencja naukowa „I Ty możesz zostać naukowcem”, którą zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy.
„Licealiada - podstrefa  legnicka”- II miejsce
W dniu 13 stycznia 2015 r. w Jaworze odbyły się zawody sportowe halowej piłki nożnej dziewcząt, „Licealiada - podstrefa legnicka”. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce, pokonując I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze 2:1 oraz przegrywając - po zaciętej i wyrównanej walce - z Zespołem Szkół Zawodowych w Złotoryi 1:0.

Studniówka 2015

11.01.2015

Studniówka 2015
W dniu 10.01.2015 r. o godz. 20.00 rozpoczęła się 100-dniówka tegorocznych maturzystów w Sali Bankietowej przy ul. Kawaleryjskiej w Legnicy. Zdjęcia z balu można oglądać na stronie lca.pl.
Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
W wyniku podsumowania Regionalnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2014, zorganizowanego przez TPD - laureatami zostali następujący uczniowie z klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną:
1. Aleksandra Podsiedlik
2. Agnieszka Oczeretko
3. Anna Góralska
4. Justyna Niklewicz
5. Mateusz Bajan.
Do przygotowania pracy zachęcił młodzież mgr Robert Wójcicki.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej poinformował szkołę, że do etapu okręgowego zakwalifikowani zostali następujący uczniowie z klas o profilu matematyczno-informatycznym:
1. Michał Górniak - I A
2. Jan Librowski - II A.
Serdeczne gratulacje!
Świąteczny film klasy ID
Świąteczny teledysk stworzony przez klasę 1D do utworu "Merry Christmas Everyone" Shakin Stevensa.
Chór Cantores Minores Wratislavienses
W dniu 19 grudnia 2014 r. w auli naszego Liceum odbył się koncert w wykonaniu chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses. Chór został założony przez Edmunda Kajdasza w 1966 r. Obecnie występuje pod kierunkiem dyrygenta Piotra Karpety (1991 r.).