Pierwszoklasiści podejmowali odpowiedzialne decyzje
W dniach 02-21.11.2016 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.
Koncert „Muzyka przyjaciółką radości”
W dniu 20.11.2016 r. w auli naszej szkoły wystąpił chór Cantores Minores Wratislavienses pod batutą Piotra Karpety.
I miejsce w szachach drużynowych
W dniu 21.11.2016 r. w Klubie Nauczyciela - w ramach Licealiady Miasta Legnicy - odbył się drużynowy turniej szachowy.
Warsztaty na temat barw i ciemności
19 listopada 2016 r. czterech uczniów z klasy 2 C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyło w kolejnych zajęciach z cyklu „Ciekawa biochemia”. Tym razem ze spektroskopii - „Podwójne oblicze światła, czyli o barwach i ciemności”.
Stypendyści Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”
Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała uczniowi naszej szkoły z klasy III A matematyczno-informatycznej - Michałowi Górniakowi - stypendium za wybitne osiągnięcia.
Nasi siatkarze mistrzami Legnicy!
W dniu 18.11.2016 r. w V LO – w ramach Licealiady Miasta Legnicy - rozegrane zostały mecze w piłkę siatkową chłopców.
Konkurs Historyczny o Puchar Prezydenta Miasta
W dniu 18.11.2016 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy odbył się XXIX Konkurs Historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.
Chór Cantores Minores Wratislavienses w I LO!
Serdecznie zapraszamy na koncert.
Owacje na stojąco podczas akademii 2A

Dnia 15 listopada uczniowie i nauczyciele I LO uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię z wielkim rozmachem przygotowała klasa 2 A o profilu matematyczno-informatycznym.

Roztańczona Agnieszka
W dniu 11.11.2016 r. w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Ogólnopolski, Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Prochowic. Uczestniczyła w nim Agnieszka Kozubal – uczennica z klasy III E.