Maraton biotechnologiczny w naszej szkole
12 kwietnia 2016 r. w auli naszego Liceum realizowany był projekt edukacyjny „Maraton biotechnologiczny”. Wzięło w nim udział 120 uczniów I LO z klas biologiczno– chemicznych - I C, II C, III C oraz z klasy II E z rozszerzoną biologią, a także 80 uczniów z legnickich gimnazjów: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Społecznego Gimnazjum TWP.
Pan Robert Wójcicki gościem TML „PRO LEGNICA”
W dniu 12 kwietnia 2016 r. gościem Towarzystwa Miłośników Legnicy „PRO LEGNICA” był pan Robert Wójcicki – nauczyciel biologii, wiedzy o kulturze oraz warsztatów architektonicznych w naszej szkole.
Ostatni wygrany mecz matematyczny przed finałem
W dniu 11.04.2016 r. odbył się ostatni mecz półfinałowy Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Gościliśmy w naszej szkole drużynę LO z Góry.
Marysia ma I miejsce w Polsce i indeks na wyższą uczelnię!
W dniu 6 kwietnia 2016 r. w Siedlcach odbyła się X Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.
Katarzyna Finalistą Zawodów Centralnych Olimpiady Polonistycznej
W dniu 9 kwietnia 2016 r. w Warszawie zakończył się finał 46. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
LEGNICKIE  ŚWIĘTO  MATEMATYKI
W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., w auli naszej szkoły odbył się VI Legnicki Konkurs Matematyczny, który objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.
Gry i zabawy podczas VI Legnickiego Konkursu Matematycznego
W tegorocznym VI Legnickim Konkursie Matematycznym wzięło udział 33 uczniów ze szkół podstawowych i 26 gimnazjalistów.
W biegu o dobre miejsca w województwie
Finału Dolnośląskich Indywidualnych Biegów Przełajowych SZS tradycyjnie odbył się w malowniczej okolicy zamku w Oleśnicy w dniu 9 kwietnia 2016 r. Reprezentacja naszej szkoły wystartowała pod opieką pana Krzysztofa Waszkiewicza.
Nasze dziewczyny w Młodzieżowej Radzie Miasta
Rozpoczęła się piąta kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy. Na sesji w dniu 8 kwietnia 2016 r. młodzi radni wybrali przewodniczącą, jej zastępców oraz sekretarza.
Współpraca z Pogotowiem Ratunkowym i SOR
W dniu 7.04.2016 r. odbyły się zajęcia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla uczniów z klasy I E, które poprowadziły pielęgniarki: pani Sylwia Wochniak z Pogotowia Ratunkowego oraz pani Agata Bochyńska ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.