Szkolny Konkurs Mitologiczny
W dniu 19.04.2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny. Drużyny reprezentujące klasy pierwsze uczestniczyły w konkurencjach sprawdzających wiedzę, pomysłowość oraz poczucie humoru.
Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej
W dniu 19.04.2016 r. uczniowie klasy II B odwiedzili legnicką filię Donośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. W czasie przeprowadzonych tam zajęć poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz System Biblioteczny Aleph (Automated Library Expandable Program Hebrew University of Jerusalem). Otrzymali również kody dostępu do wybranych publikacji w IBUK LIBRA.
Michał Górniak laureatem Olimpiady Informatycznej
W dniach od 11-16 kwietnia 2016 r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XXIII Olimpiady Informatycznej.
Michał Kosmecki finalistą Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
Znamy już wyniki zawodów centralnych XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Michał Kosmecki – uczeń z klasy I C biologiczno-chemicznej - został finalistą zawodów centralnych, zajmując 22 miejsce w kraju.

Biegi nad Kaczawą

16.04.2016

Biegi nad Kaczawą
W dniu 15.04.2016 r. legnicki OSiR zorganizował w parku miejskim tradycyjne „Biegi nad Kaczawą”. W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tydzień Fantasy

16.04.2016

Tydzień Fantasy
Od 11 do 15 kwietnia 2016 r. w naszej szkole trwał Tydzień Fantasy, którego inicjatorkami i organizatorkami były Julia Krzyżanowska i Karolina Chrzanowska z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym.
I A była na wycieczce w stolicy
Cześć! To znowu my - IA. Tym razem byliśmy na 4-dniowej wycieczce w Warszawie. Regenerujemy teraz siły po wielogodzinnych spacerach po stolicy i wspominamy miejsca, które widzieliśmy. A było ich niemało: Centrum „Kopernik”, Zamek Królewski, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Katedra, Muzeum Żydów Polskich „Polin”, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac w Wilanowie i wiele innych.
Obejrzeliśmy świetny spektakl!
14 kwietnia cztery klasy - 1d, 1e, 2b, 2e - oglądały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl pod intrygującym tytułem „Krzywicka. Krew”. Jest to inscenizacja tekstu Julii Holewińskiej, młodej autorki, która oprócz pisania na potrzeby sceny zajmuje się naukowo teatrem i sztuką. Spektakl reżyserowała Alina Moś-Kerger.
„Manga” w czytelni
W dniach od 4-22.04.2016 r. w czytelni szkolnej można oglądać wystawę prac uczennicy Barbary Majewskiej z klasy I C - „Manga".
Rozmawiamy z policją o zagrożeniach społecznych i terrorystyczny
13 kwietnia 2016 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie z funkcjonariuszami policji z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy: aspirantem sztabowym Janem Fornalem i aspirantem Andrzejem Jurkowskim.