Konkurs Fizyczny "Eureka"

Znamy wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”, który odbył się 10 marca 2015 r.

Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Góra Grosza

13.05.2015

Góra Grosza
Przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom wysłała do szkoły podziękowanie za włączenie się do 15 – jubileuszowej akcji Góra Grosza.
Ze swojej strony, dziękujemy całej społeczności szkolnej za wrzucanie drobnych monet do puszek!
Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych
Pod koniec sierpnia w Paryżu odbędzie się finał XXIX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Do Paryża pojedzie reprezentacja Polski wyłoniona w finale krajowym
70-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy tuż tuż!
Zapraszamy chętnych absolwentów oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w części artystycznej wydarzenia. Koordynatorem tej sekcji jest absolwentka I Liceum oraz koordynatorka projektu Młodzież Tworzy Musical Joanna Brylowska.

M. Karoń w Anglii

11.05.2015

M. Karoń w Anglii
W dniach od 23-28 kwietnia 2015 r. odbyła się harcerska wycieczka do Londynu, którą zorganizowała Poczta Harcerska Azymut 95. Brała w niej udział Maria Karoń – uczennica z klasy I C biologiczno-chemicznej.
Kangur Matematyczny 2015

Zakończył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2015. W powiecie legnickim rezultaty uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco:

1. Michał Górniak - I A - bardzo dobry wynik

2. Michał Bugno - I D - wyróżnienie

3. Adam Bukowczyk - II A - wyróżnienie

4. Aleksander Czeszejko-Sochacki - II A - wyróżnienie

5. Sławomir Górawski - II A - wyróżnienie

6. Mateusz Małecki - I A – wyróżnienie.

Matura 2015

07.05.2015

Matura 2015
W dniu 4 maja 2015 r. o godz. 9.00 rozpoczęły się matury. Abiturienci przystąpili do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Sesja potrwa do końca maja.
Trzymamy kciuki!

Młodzi głosują

06.05.2015

Młodzi głosują
Już od 20 lat Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca młodzież do przeprowadzania akcji „Młodzi głosują”, w ramach której uczniowie organizują szkolne wybory.
III miejsce w Międzynarodowym Pucharze Włoch w Taekwon-Do
Wojciech Wójtowicz z klasy I D zajął III miejsce w Międzynarodowym Pucharze Włoch w Taekwon-Do (w walce do 65 kg).
Gratulujemy miejsca i medalu!
Akademia 2 B z okazji 3 Maja
W dniu 30 kwietnia 2015 r. w auli szkolnej odbyła się akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.