Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
15 czerwca odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy, które zorganizowała Liga Obrony Kraju.
Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły.
„Legnica – jej dzieje i zabytki”
W dniu 12 czerwca 2015 r. w Muzeum Miedzi odbyła się XXVIII edycja konkursu historycznego z cyklu „Legnica – jej dzieje i zabytki” o przechodni Puchar Prezydenta Miasta. W tym roku konkurs poświęcony był dziejom miasta po 1945 r.
Wykład z fizyki - współpraca z Politechniką
„Zasada zachowania energii mechanicznej” to kolejny tytuł wykładu prof. Jacka Własaka z Politechniki Wrocławskiej dla uczniów z klasy II D o profilu matematyczno-fizycznym. Zajęcia odbyły się w gabinecie fizycznym naszej szkoły 12.06.2015 r.
Zajęcia terenowe II C
W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym wyjechała na zajęcia edukacyjne do ZOO we Wrocławiu.
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego
W dniu 11 czerwca 2015 r. Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski spotkał się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2014/2015.
Warsztaty biotechnologiczne –Świat Enzymów
W dniu 11 czerwca 2015 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w ramach programu pilotażowego „Licealiści eksperymentują”, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Wycieczka do Włoch - fantastyczna przygoda  uczniów 1 B i 2 D!
Między 29 maja a 7 czerwca 2015 r. klasy 1 B i 2 D odbyły niezapomnianą podróż do Italii - tam, gdzie biją źródła naszej kultury, gdzie zrodziły się najdoskonalsze wzorce sztuki i literatury.
„Co ty wiesz o Suwalszczyźnie”
W dniach od 31 maja do 5 czerwca 2015 r. dziesięciu uczniów z klasy II A matematyczno-informatycznej wzięło udział w warsztatach filmowo-dziennikarsko- fotograficznych na Suwalszczyźnie.
XIV FORUM KLUBÓW EUROPEJSKICH

W dniu 9 czerwca 2015 r. w auli naszego Liceum odbyło się XIV Forum Klubów Europejskich.
Wzięły w nim udział reprezentacje czterech legnickich gimnazjów:
1. Gimnazjum Nr 2
2. Gimnazjum Nr 4
3. Gimnazjum Nr 5
4. Społecznego Gimnazjum TWP.

Koncert dyplomowy w auli
W dniu 10 czerwca 2015 r. w auli naszego Liceum wystąpiła z Legnicką Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Jacka Rogali - Magdalena Ksiądzyna.