Nasi uczniowie w Karlsruhe
Już po raz trzeci uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wraz z kilkuosobową grupą młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki wyruszyli z pięciodniową wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej Markgrafen-Gymnasium w Durlach – dzielnicy miasta Karlsruhe w Niemczech. W tej grupie znalazły się: Oliwia Ślemp, Katarzyna Frankiewicz, Aleksandra Kliś, Sara Cytryńska, Klaudia Łakomska.
Grosz do Grosza - podsumowanie
Otrzymaliśmy podziękowania za włączenie się do akcji „Grosz do Grosza”. Wymagała ona przeprowadzenia zbiórki oraz zorganizowania licznych towarzyszących jej imprez.
Kormoran Beach Party - podsumowanie
Dobiegł końca X jubileuszowy Festiwal Plażowych Gier Zespołowych na kąpielisku „Kormoran”, obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy.
„Olimpijczycy 2015”
W dniu 18 czerwca 2015 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju odbyła się uroczystość „Olimpijczycy 2015”, podsumowująca wybitne osiągnięcia uczniów Dolnego Śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2014/2015.
Mistrzowie Kodowania
Klub Promocji Talentów przy naszym Liceum otrzymał Certyfikat za zaangażowanie w 2. edycję programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania”. Dyplom za realizację programu otrzymała również pani Romualda Laskowska.
Celem projektu jest popularyzacja nauki programowania w polskich szkołach.
Gratulujemy!
Zajęcia z ratownictwa medycznego
W czerwcu kończy się cykl zajęć dotyczących pierwszej pomocy, które organizowała dla młodzieży pani Elżbieta Czornak.
W dniu 12.06.2015 r. pani Izabela Gradzińska – ratownik medyczny oraz wolontariusz Szkoły Ratownictwa Medycznego przy Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy – omawiała resuscytację krążeniowo-oddechową.
Uczestniczyła w nich klasa I e o profilu ogólnym.

Żywe obrazy

19.06.2015

Żywe obrazy
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas pierwszych naszego Liceum realizowali w ramach zajęć z wiedzy o kulturze różnorodne projekty artystyczne.
Klasy 1a matematyczno-informatyczna i 1e ogólna odtworzyły wybrane prace malarskie poprzez wcielanie się w postaci utrwalone na płótnie. Ich dokonania zostały uwiecznione na zdjęciach. W ten sposób powstały kopie prac wielu artystów.
Jubileuszowy Festiwal na Kormoranie

· Więcej na temat pierwszego dnia Festiwalu na lca.pl - Gimnazjaliści walczyli o mistrzostwo na piasku

· Zdjęcia z drugiego dnia Festiwalu na lca.pl – Licealiści zakończyli Festiwal Kormoran Beach Party

Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
Znamy wyniki Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, których organizatorami są: Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Stypendialna Matematyków Wrocławskich.
Wspaniała włoska przygoda - Skarby Italii 2015
8 czerwca 2015 r. o godzinie 18.30 pod nasze Liceum podjechał żółty autokar biura podróży Funclub z Poznania i tak rozpoczęła się nasza pełna wrażeń włoska eskapada.
W wycieczce brała udział młodzież z klasy 1a, 1c, 1d, 1e oraz 2a. Opiekunami byli: pani Mirosława Lickiewicz, pan Waldemar Małek, pan Marcin Twardowski oraz pan Robert Wójcicki.