Spektakl profilaktyczny
20 listopada w auli szkolnej odbył się spektakl profilaktyczny „Dlaczego milczeliście” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych.

Przyjaciel ALO

20.11.2015

Przyjaciel ALO
W dniu 20 listopada w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyła się uroczystość 10-lecia istnienia szkoły, podczas której pani dyrektor Halina Tamioła otrzymała statuetkę i Tytuł Honorowy Przyjaciel ALO.
Dziewczęta pierwsze w halowej piłce nożnej
Turniej Finałowy Licealiady Miasta Legnicy SZS w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt za nami. Odbył się 20 listopada w sali ZSTiO. Drużyna z I LO obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrzowski i awansowała do zawodów podstrefy.
Sukcesy w Zawodach Strzeleckich
Dwa zespoły z naszej szkoły wzięły udział w dniu 20.11.2015 r. w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Legnicy.
Spotkanie z Magdaleną Bil
W dniu 18 listopada odbyło się w gabinecie pani dyrektor spotkanie przedstawicielek Związku Sybiraków Oddział w Legnicy – pani Marii Jurkiewicz i pani Wandy Puchały - z uczennicą klasy II C - Magdaleną Bil.
Warsztaty biochemiczne
W dniu 18 listopada 2015 r. klasa 1c oraz klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w warsztatach biochemicznych prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wycieczka do Karpacza I A
Hej! To my - IA matematyczno- informatyczna. W dniach 16-17 listopada byliśmy na wycieczce w Karpaczu. Trochę się zmęczyliśmy (ale nie za bardzo), trochę też zmokliśmy (ale tylko trochę), przede wszystkim jednak świetnie się bawiliśmy.
IV miejsce naszych siatkarek
W dniu 16 listopada 2015 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział 10 szkół. Turniej finałowy siatkarskiej Licealiady odbył się w hali V LO w Legnicy.
Solidarność i wsparcie dla Francuzów
W związku z tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 13 listopada 2015 r. w Paryżu, uczniowie z klasy I B humanistycznej napisali do Ambasady Francji list, w którym złożyli kondolencje oraz wyrazili solidarność i wsparcie dla Francuzów. Podpisy pod listem złożyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Maraton Filmowy

14.11.2015

Maraton Filmowy
W nocy z 13 na 14 listopada 2015 r. z inicjatywy Parlamentu Uczniowskiego zorganizowany został w naszej szkole maraton filmowy.