„Manga” w czytelni
W dniach od 4-22.04.2016 r. w czytelni szkolnej można oglądać wystawę prac uczennicy Barbary Majewskiej z klasy I C - „Manga".
Rozmawiamy z policją o zagrożeniach społecznych i terrorystyczny
13 kwietnia 2016 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie z funkcjonariuszami policji z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy: aspirantem sztabowym Janem Fornalem i aspirantem Andrzejem Jurkowskim.
Maraton biotechnologiczny w naszej szkole
12 kwietnia 2016 r. w auli naszego Liceum realizowany był projekt edukacyjny „Maraton biotechnologiczny”. Wzięło w nim udział 120 uczniów I LO z klas biologiczno– chemicznych - I C, II C, III C oraz z klasy II E z rozszerzoną biologią, a także 80 uczniów z legnickich gimnazjów: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Społecznego Gimnazjum TWP.
Pan Robert Wójcicki gościem TML „PRO LEGNICA”
W dniu 12 kwietnia 2016 r. gościem Towarzystwa Miłośników Legnicy „PRO LEGNICA” był pan Robert Wójcicki – nauczyciel biologii, wiedzy o kulturze oraz warsztatów architektonicznych w naszej szkole.
Ostatni wygrany mecz matematyczny przed finałem
W dniu 11.04.2016 r. odbył się ostatni mecz półfinałowy Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Gościliśmy w naszej szkole drużynę LO z Góry.
Marysia ma I miejsce w Polsce i indeks na wyższą uczelnię!
W dniu 6 kwietnia 2016 r. w Siedlcach odbyła się X Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.
Katarzyna Finalistą Zawodów Centralnych Olimpiady Polonistycznej
W dniu 9 kwietnia 2016 r. w Warszawie zakończył się finał 46. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
LEGNICKIE  ŚWIĘTO  MATEMATYKI
W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., w auli naszej szkoły odbył się VI Legnicki Konkurs Matematyczny, który objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.
Gry i zabawy podczas VI Legnickiego Konkursu Matematycznego
W tegorocznym VI Legnickim Konkursie Matematycznym wzięło udział 33 uczniów ze szkół podstawowych i 26 gimnazjalistów.
W biegu o dobre miejsca w województwie
Finału Dolnośląskich Indywidualnych Biegów Przełajowych SZS tradycyjnie odbył się w malowniczej okolicy zamku w Oleśnicy w dniu 9 kwietnia 2016 r. Reprezentacja naszej szkoły wystartowała pod opieką pana Krzysztofa Waszkiewicza.