Konferencja TST i SSA w Gorzowie Wielkopolskim
W dniach od 10-12 grudnia 2015 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Europejski Dzień Prawnika
W dniu 10 grudnia 2015 r. klasy humanistyczne - I B, II B, III B – spotkały się z panem Witoldem Łakomskim, który jest prawnikiem, ale także absolwentem szkoły.
130 legniczan zmagało się z ortografią
W dniu 11 grudnia Szkoła Podstawowa nr 16 zorganizowała 12. Legnickie Dyktando 2015.
Prelekcja wykładowców Instytutu Filologii Angielskiej UWr
8 grudnia w auli gościliśmy pracowników naukowych Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego - panów dr Wojciecha Drąga i dr Lecha Zabora(absolwenta naszej szkoły).
Współpraca z rodzicami
W dniu 9 grudnia 2015 r. klasa 1d matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną zaprosiła na zajęcia z podstaw architektury pana Tomasza Godynia – architekta. Zajęcia dotyczyły przestrzennego zagospodarowania Legnicy i ciekawych przykładów architektury miasta.
Podziękowanie od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
TPD podziękowało szkole za udział w akcji na rzecz podopiecznych.
Udział w konferencji naukowej
W dniu 7 grudnia 2015 r. uczniowie klasy 3B humanistycznej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w PWSZ na temat „Polska - ale jaka? Lata walki i nadziei 1943-1947".
Mikołajkowy mecz nauczyciele-uczniowie
W dniu 7 grudnia odbyły się cztery mecze unihokeja. Trzy z nich zostały rozegrane pomiędzy uczniami klas I D, II D, III D, ale ten najważniejszy – między uczniami II D (wygrali eliminacje międzyklasowe) a nauczycielami – cieszył się największą popularnością.
Ciekawa biochemia – poznajemy świat lipidów
5 grudnia 2015 r. dwunastoosobowa grupa uczniów z klas 1c, 2c i 3c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w kolejnych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tematyka zajęć dotyczyła wykrywania i identyfikacji lipidów.
Michał na zawodach z uczniami XIV LO
W dniach 04-05.12.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym w Poznaniu.