II tura wyborów - projekt CEO
W dniu 20 maja 2015 r. uczniowie z klasy II B humanistyczno-prawnej zorganizowali drugą turę szkolnych prawyborów prezydenckich w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują 2015”. Uczniowie oddawali głosy na dwóch kandydatów.

Osobowość Roku

29.04.2015

Osobowość Roku
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów w dniu 24.04.2015 r. , kilku uczniów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 24 kwietnia 2015 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich.
Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadziła Przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego – Agnieszka Prawda.
Gala Finałowa XIII Edycji Szkolnej Internetowej  Gry Giełdowej
W dniu 21 kwietnia 2015 r. zespół „Złote Orły” w składzie: Oliwia Ślemp, Mateusz Arasim, Kamil Bienias, Krzysztof Sabadasz - wszyscy z klasy I A, uczestniczył w Gali Finałowej XIII Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 21 kwietnia 2015 r. w Legnicy odbył się etap diecezjalny XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zorganizowany pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka Prymasa Polski.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji I Prozy Frankofońskiej
W dniu 18 kwietnia 2015 r. odbyły się we Wrocławiu eliminacje regionalne XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej. Konkurs zorganizowany został przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej Oddział we Wrocławiu.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
W dniu 18 kwietnia 2015 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Brała w nim udział Katarzyna Skała – uczennica klasy I C biologiczno-chemicznej.
Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. został rozegrany w Warszawie finał 45 Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W tych naukowych zmaganiach wspaniały sukces osiągnęła uczennica klasy 3 E - Anna Machowska - zdobywając tytuł Finalisty.

Wycieczka do Włoch

20.04.2015

Wycieczka do Włoch
W dniach od 13-17 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Włoch. Mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc, takich jak Werona, Wenecja czy Padwa.
Z wizytą w Brukseli
Uczniowie naszej szkoły - Natalia Fuks i Mateusz Pawlak z klasy III E - goszczą w Brukseli. To ich nagroda za udział w konkursie - wykazali się największą wiedzą na temat Unii Europejskiej i jej struktur.
Więcej na lca.pl.