„A w Krakowie na Brackiej pada deszcz” - 2A na wycieczce
W dniach od 25 do 28 kwietnia klasa II A, pod opieką Pani Ewy Wojtyło i Pani Barbary Obremskiej, uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Krakowa.
Zakwitły kasztany, a to oznacza początek matury
W dniu 4 maja 2017 r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się w auli szkolnej część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Wyróżnienie pierwszego stopnia dla Anny
W dniach od 27-28 kwietnia 2017 r. w miejscowości Frydek-Mistek (Czechy) odbył się Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Fernanda Sora, w którym uczestniczyła Anna Łucka z klasy I E.
Justyna Słomka obroniła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska
Justyna Słomka – uczennica z klasy I E - obroniła uzyskany jesienią tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w pchnięciu kulą. Zawody rozegrane zostały 27.04.2017 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Nowa tradycja szkolna
Podczas uroczystości pożegnania klas trzecich w dniu 28.04.2017 r. Państwo Hanna Sobieraj-Komorowska oraz Jacek Komorowski otrzymali od szkoły podarunek – namalowany na dębowej desce wizerunek szkoły.
20 lat Medalu „Cum laude”
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich w dniu 28.04.2017 r. po raz dwudziesty zostały wręczone maturzystom Medale „Cum laude”. Dotychczas (od 1996 r.) otrzymało to piękne wyróżnienie 155 uczniów kończących naukę.
„Osobowości Roku” wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 28.04.2017 r. kilku maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 28 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Michał Choczaj.
Edukacja teatralna – „Makbet”
W dniu 27.04.2017 r. sześć klas - I A, I B, I C, I D, II C, II D – obejrzało „Makbeta” w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.
226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa II B humanistyczna rozszerzoną edukacją prawną i medialną przygotowała uroczystą akademię.