Spotkania z ciekawymi ludźmi – Monika Rogozińska
W dniu 16.02.2018 r. uczniowie z klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Liceum im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.
Debiut naszych korfballistów we Wrocławiu
W dniu 17.02.2018 r. drużyna korfballa z naszej szkoły rozegrała dwa mecze kontrolne z VI LO w Legnicy oraz wyjazdowy - z zespołem z Liceum i Gimnazjum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. To ostatnie spotkanie było meczem pokazowym, który odbył się w hali Uniwersytetu Wrocławskiego podczas Pucharu Polski Seniorów w Qutrokorfballu.
Nasi przedstawiciele w Parlamencie Uczniowskim
Podczas podsumowania I semestru roku szkolnego 2017/2018 w dniu 16 lutego 2018 r. nominacje otrzymali uczniowie, którzy wygrali tegoroczne wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego:
„Wielka Sowa” trafiła do klasy II A
W dniu 16 lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie I semestru roku szkolnego 2017/2018 i rozstrzygnięcie rywalizacji klas o „Wielką Sowę”.
Piłkarki ręczne obroniły tytuł mistrzyń Legnicy
W dniach 14-15.02.2018 r. odbyły się zawody Licealiady Miasta Legnica w piłce ręcznej dziewcząt.
Przed Michałem etap centralny olimpiady
Michał Kosmecki – maturzysta z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym - został zakwalifikowany do zawodów centralnych XLI Olimpiady Języka Francuskiego.
I LO „Skuteczną Szkołą”
Nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny od Redaktora Naczelnego Wydawnictwa „Operon”.
Mateusz w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zawiadomił szkołę o zakwalifikowaniu do udziału w eliminacjach okręgowych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości Mateusza Leśniary - maturzysty z klasy III E.
Nasi szkolni pływacy na I i II miejscu
W dniu 12.02.2018 r. w Chojnowie odbył się finał strefy legnickiej Licealiady Młodzieży w pływaniu. Reprezentacja dziewcząt zdobyła I miejsce, natomiast drużyna chłopców II miejsce.
Prezentacja strojów
W dniu 8 lutego 2018 r. zawodnicy szkolnej drużyny korfballa podczas treningu otrzymali od Prezesa Legnickiego Klubu Korfballa UKS UECO'87 Legnica - Adama Juniszewskiego - nowe stroje znanego polskiego producenta odzieży sportowej firmy COLO. Zaprezentują się w nich podczas meczu, który zostanie rozegrany w najbliższy czwartek o godz.14.00 w hali sportowej przy ul. Radosnej w Legnicy.