Złoty medal Natalii w finale dolnośląskim biegów przełajowych
Natalia Karczewska - uczennica klasy humanistycznej II B - została Mistrzynią Dolnego Śląska LZS w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły w miniony weekend w Bystrzycy Oławskiej.
Zdobyli diamentowe indeksy AGH
Miło nam poinformować, że dwaj tegoroczni maturzyści, którzy wcześniej zakwalifikowali się do zawodów III stopnia X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH" – mają w kieszeni indeksy tej uczelni.
Wyróżnienia naszych recytatorów
W dniu 22 kwietnia 2017 r. w Caffe Modjeska w Legnicy odbył się etap rejonowy 62. Konkursu Recytatorskiego, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch licealistów z klasy II B.
Legniccy programiści znowu na szczycie
W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Opola w Programowaniu Zespołowym. Wzięło w nich udział 14 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Opola, Kędzierzyna-Koźla, Wrocławia, Legnicy i Głogowa oraz jedna drużyna reprezentująca Uniwersytet Wrocławski (poza konkursem).
Gimnazjaliści w „sieci”
21 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi pod hasłem „Sieć”, w trakcie którego gimnazjaliści mogli poznać swoich przyszłych nauczycieli, zobaczyć sale lekcyjne oraz poczuć atmosferę Liceum.
Pokazali możliwości językowe
W dniu 21.04.2017 r. ogłoszono wyniki konkursu językowego „Pokaż nam język”, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.
Nasza absolwentka wydała kolejną książkę
W dniu 18.04.2017 r. w Zamku Piastowskim odbyło się spotkanie z Patrycją Gryciuk – absolwentką naszej szkoły, autorką powieści.
Kamila pojedzie na Mistrzostwa Europy
W dniach 20-23 kwietnia 2017 r. w stolicy Bułgarii rozegrany zostanie tegoroczny czempionat starego kontynentu w taekwon-do. W największej i najnowocześniejszej hali w Sofii wystartuje rekordowa ilość 600 zawodników z 31 państw.
Wielki sukces Michała i Patryka w finale Olimpiady Informatycznej
W dniach 10-13 kwietnia 2017 r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody centralne XXIV Olimpiady Informatycznej, do których zakwalifikowało się 2 uczniów z naszej szkoły.
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI!
Już 21 kwietnia o godzinie 14:00 w naszej szkole rozpocznie się tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem hasłem przewodnim będzie SIEĆ! Zapraszamy bardzo gorąco wszystkich gimnazjalistów!