I C była w Rudawach Janowickich
W dniu 2 czerwca 2017 r. klasa I C wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce w Rudawy Janowickie. Uczniowie mieli okazję oglądać tamtejszą faunę i florę.
Obóz naukowy I E w Karkonoszach
W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2017 r. klasa I E - przyrodnicza z edukacją prozdrowotną - przebywała na obozie naukowym w Karkonoskim Parku Narodowym.
Natalia wygrała Bieg Papieski
W dniu 2 czerwca 2017 r. w legnickim parku ponad pół tysiąca młodych ludzi rywalizowało ze sobą w biegach. Oddali w ten sposób cześć Janowi Pawłowi II w rocznicę wizyty papieża w Legnicy.

„Góra Grosza"

01.06.2017

„Góra Grosza"
Towarzystwo Nasz Dom przekazało wyrazy uznania uczniom naszego Liceum za udział w XVII edycji „Góry Grosza”.
„Moja Mała Ojczyzna”
Maturzyści rocznika 2017 otrzymali wyróżnienie specjalne TPD za pracę plastyczną „Henryk Pobożny i jego drużyna”.
Wycieczka II B do Szklarskiej Poręby
W dniach od 29 do 30 maja 2017 r. klasa II B humanistyczna z rozszerzoną edukacją medialną i prawną przebywała na wycieczce w Szklarskiej Porębie.
Reprezentacja dziewcząt I LO najlepsza w lekkoatletyce
W dniu 30 maja 2017 r. w Parku Miejskim odbyły się Zawody Lekkoatletyczne w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.
Edukacja teatralna – „Mieszczanin szlachcicem”
Klasa I C i część klasy I E obejrzały spektakl „Mieszczanin szlachcicem”, którą wystawił Teatr Młodzieżowy „Cameo” przy MCK w Legnicy w dniu 31 maja 2017 r.
Kamila już po Mistrzostwach Polski
Kamila Kolanowska z klasy II A wzięła udział w XXX Mistrzostwach Polski w Taekwon-do.
II C w Trójmieście
W dniach 23-26 maja 2017 r. klasa 2c biologiczno-chemiczna przebywała na wycieczce w Trójmieście.