Udział w konferencji naukowej
W dniu 25.10.2017 r. uczniowie z klasy III B humanistycznej, którzy będą zdawali na maturze historię, uczestniczyli z panią dyrektor w konferencji naukowej „500 lat Reformacji w Legnicy”.
Odpowiedzialne decyzje klas pierwszych
W dniach 26.09-23.10.2017 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.

Z anatomią na Ty

24.10.2017

Z anatomią na Ty
W dniu 23 października 2017 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym poszerzała swoją wiedzę na warsztatach anatomicznych organizowanych przez Humanitarium we Wrocławiu.
Spotkanie z Agnieszką Martinką
W dniu 23.10.2017 r. uczniowie z klasy II D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną spotkali się z panią Agnieszką Martinką – autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”.
Nadmorska przygoda I D i I E
W dniu 19.10.2017 r. klasy I D - matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną oraz I E - przyrodnicza z edukacją prozdrowotną wraz z opiekunami, Robertem Wójcickim, Marcinem Twardowskim i Waldemarem Małkiem, wyruszyły do Trójmiasta. Trasa została wzbogacona o wycieczkę na Hel.
Matematyczny Marsz na Orientację
W dniu 21.10.2017 r. we Wrocławiu odbyła się XV edycja Matematycznego Marszu na Orientację, zorganizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich przy Instytucie Matematycznym UWr we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 3.

Reaktywacja

21.10.2017

Reaktywacja
Po kilkuletniej przerwie powraca gazeta szkolna "Młyn". Zapraszamy do przeczytania pierwszego numeru oraz do współpracy przy jej tworzeniu.
Wycieczka III B do Trójmiasta
W dniach 16-19.10.2017 r. klasa III B była na wycieczce szkolnej w Trójmieście. Podczas wyjazdu młodzieżą opiekowały się pani Alina Juchniewicz-Nowak i pani Agnieszka Selwat.
Natalia „Nakręcona na Legnicę"
Siedem filmów konkursowych zostało zaprezentowanych w dniu 19.10.2017 r. w kinie „Helios” na pokazie podsumowującym projekt „Nakręceni na Legnicę”.
Michał Kosmecki na uroczystej gali w Warszawie
W dniu 16 października 2017 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.