Konkurs Historyczny "Pierwsze lata niepodległości"

W dniu 09.11.2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „Pierwsze lata niepodległości”, w którym wystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych.

Obóz informatyczny w Pokrzywnej

W dniach 3–8 listopada 2018 r. odbył się obóz informatyczny pod pa­tro­na­tem naukowym Instytutu Informatyki UWr. Młodzież prze­by­wała w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Pokrzywnej w wo­je­wódz­twie opolskim.

15. Legnickie Dyktando

Ponad 130 osób wzięło udział w 15. Legnickim Dyktandzie, które odbyło się w SP-16 w dniu 08.11.2018 r. Tym razem teksty dotyczyły niepodległości.

Certyfikat dla naszej szkoły

Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Dziękujemy maturzystom za udział w akcji!

Odpowiedzialne decyzje klas pierwszych

W dniach 11.10-08.11.2018 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum tradycyjnie już uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.

Jakub wygrał konkurs „Dla Niepodległej. Polska 1918-2018”

W dniu 08.11.2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy odbył się konkurs historyczny „Dla Niepodległej. Polska 1918 - 2018.”

Mateusz Materek otrzymał nominację

Dolnośląskie Kuratorium Oświaty dokonało wyboru laureatów do nagrody Kuratora Oświaty – „Orzeł Dolnośląski 2018”.

Mamy "Ławkę Miedzi"

W dniu 6 listopada 2018 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć reprezentantów klubu piłki nożnej MKS Miedź Legnica. Wizyta związana była z odsłonięciem „Ławki Miedzi”, ufundowanej przez klub na cześć historycznego awansu legnickiej drużyny do Ekstraklasy.

Filmy do biblioteki szkolnej

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – przekazał szkole kolejne filmy dokumentalne, które zostały zrealizowane dzięki współpracy z TVP 3 Wrocław.

„Upoluj swoją książkę”

W listopadzie ruszyła kolejna edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, nad którym Honorowy Patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.