Wyróżnienie TST

03.04.2019

Wyróżnienie TST

Uczeń naszej szkoły - Andrzej Szczerbiński - z klasy 2A matematyczno-informatycznej został wytypowany do nagrody Towarzystwa Szkół Twórczych, w którym zrzeszone jest nasze Liceum.

Warsztaty anatomiczne – serce

W dniu 18 marca 2019 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę edukacyjną IQuest. Tematem zajęć była anatomia układu sercowo-naczyniowego.

Wspaniały sukces młodych polonistów!

Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego opublikował listę uczestników XLIX Olimpiady zakwalifikowanych do zawodów centralnych. Wśród najlepszych w Polsce młodych polonistów znaleźli się Mateusz Materek (3A) i Jakub Szpyrka (3B), których opiekunem naukowym jest pan Tomasz Dziurzyński.

Dziękujemy gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartych Drzwi!
22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Frekwencja dopisała.
Wystawa rysunków w bibliotece szkolnej

W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa rysunków wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach z podstaw architektury. Przedstawiono także prace naszych absolwentów, którzy studiują na Wydziale Architektury oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Pasja Moniki

31.03.2019

Pasja Moniki

Monika Kowalczyk z klasy I A matematyczno-informatycznej zdobyła I miejsce w kategorii 13. Walki Juniorek 1 Kup – Dan do 65 kg podczas Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Zawody odbyły się w Nowej Rudzie w dniach 01-03.03.2019 r.

Pismo Prorektora Politechniki Wrocławskiej

Pani dyrektor otrzymała pismo podpisane przez Prorektora Politechniki Wrocławskiej, które zamieszczamy w całości.

Sukces naszego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz z klasy II A zajął IX miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach.

Oferta Politechniki Wrocławskiej

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie klasy III A matematyczno-informatycznej i III D matematyczno-fizycznej spotkali się z Dziekanem Wydziału Techniczno-Przyrodniczego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy - prof. dr hab. inż. Andrzejem Kaźmierczakiem oraz przedstawicielami PW.

Nasi uczniowie znają powiat legnicki jak swój dom

W dniu 15 marca 2019 r. w sali PWSZ w Legnicy odbył się XIV Konkurs Krajoznawczy „Znam powiat legnicki jak swój dom". Drużyna z naszego Liceum zajęła III miejsce.