Konkurs „Losy Polaków na Wschodzie w latach  1939-1956”
Gratulujemy Magdalenie Bil z klasy I C biologiczno-chemicznej, która została laureatką VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.

Wycieczka klasy 2A

01.06.2015

Wycieczka klasy 2A
W dniach 25-26 maja klasa II a udała się na wycieczkę do Karpacza pod tytułem: "Poznajmy się u źródeł Łaby".

II C w Hucie Miedzi

27.05.2015

II C w Hucie Miedzi
W dniu 22.05.2015 r. klasa 2 c biologiczno-chemiczna wraz z wychowawczynią – panią Bogusławą Haratym – zwiedzała Hutę Miedzi w Legnicy.
Mistrzostwa Legnicy w Lekkoatletyce
W dniu 20 maja 2015 r. w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce.
Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna. W klasyfikacji generalnej zawodów zespół zajął pierwsze miejsce w mieście. Dziewczęta wygrały 5 spośród 6 rozgrywanych w tym dniu konkurencji.
I C na Zabijaniu Gomułki
W dniu 20 maja 2015 r. klasa I C biologiczno-chemiczna skorzystała z zaproszenia do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Młodzież pod opieką pani dyrektor i pani Małgorzaty Cupał-Karkoszki uczestniczyła w spektaklu „Zabijanie Gomułki”.
II tura wyborów - projekt CEO
W dniu 20 maja 2015 r. uczniowie z klasy II B humanistyczno-prawnej zorganizowali drugą turę szkolnych prawyborów prezydenckich w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują 2015”. Uczniowie oddawali głosy na dwóch kandydatów.
Prezentacje podczas Dni Pionierów Osadnictwa
Podczas trzeciego dnia Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych, które odbywały się na Zamku Piastowskim w Legnicy 16 maja 2015 r., można było usłyszeć wspomnienia na temat pierwszych osadników.
Dni Pionierów Osadnictwa
W dniu 14 maja 2015 r. na Zamku Piastowskim odbył się wernisaż wystawy plakatów i pamiątek pierwszych osadników. W ten sposób zainaugurowane zostały kilkudniowe obchody Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych.
Konkurs Fizyczny "Eureka"

Znamy wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”, który odbył się 10 marca 2015 r.

Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.

Góra Grosza

13.05.2015

Góra Grosza
Przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom wysłała do szkoły podziękowanie za włączenie się do 15 – jubileuszowej akcji Góra Grosza.
Ze swojej strony, dziękujemy całej społeczności szkolnej za wrzucanie drobnych monet do puszek!