Viadrina

23.10.2015

Viadrina
W dniu 22 października 2015 r. grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Otwartych Drzwi na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Warsztaty biochemiczne
21 października 2015 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat warsztatów - „Czy pieczywo, które jemy jest wypiekane z mąki pełnoziarnistej” - poświęcony był zdrowej żywności oraz związkom chemicznym zawartym w naszym pożywieniu.
Prelekcja - krwiodawstwo
21 października 2015 r. klasy 2c i 3c o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w prelekcji poświęconej Honorowemu Krwiodawstwu pod hasłem „Krew to życie”. Zajęcia prowadziła mgr Beata Kozłowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Wycieczka II E

21.10.2015

Wycieczka II E
W dniach 19-20.10.2015 r. klasa II E - wraz z panią Renatą Grosicką oraz panią Anną Zasławską – przebywała na wycieczce w Przesiece.
Wycieczka do Karpacza
W dniach 19-20 października 2015 r. klasa 1c biologiczno–chemiczna przebywała na wycieczce integracyjnej w Karpaczu. Czas upłynął uczniom na górskich wędrówkach z przewodnikiem sudeckim oraz na różnorodnych grach i zabawach. Nie zabrakło także wspólnych śpiewów i tańców przy ognisku.
Dzień Edukacji Narodowej w mieście
Podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 13.10.2015 r. w Klubie Nauczyciela - nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała pani dyrektor Halina Tamioła oraz pan Tomasz Dziurzyński.
Dzień Edukacji Narodowej w szkole
W dniu 12.10.2015 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Kozubal.
Mamy II miejsce w Marszu na Orientację!
W dniu 3 października 2015 r. nasz patrol w składzie: Michał Kosmecki, Sebastian Zięciak i Bartosz Jaśkiewicz zajął I miejsce w kategorii licea w XIII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację.
3 koncert Rudolphina
W związku z realizacją projektu „Rudolphina” – w dniu 11.10. 2015 r. w auli szkolnej odbył się kolejny koncert zespołu „Ars Cantus” pod kierownictwem artystycznym Tomasza Dobrzańskiego.
Wycieczka klasy II A
W dniach 7-9 października 2015 r. klasa II A matematyczno-informatyczna przebywała na wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej w Kotlinie Kłodzkiej.