Dzień Języków Obcych
W dniu 24.06.2015 r. w auli szkolnej odbył się Dzień Języków Obcych. Przeprowadzone zostały konkursy wiedzy o:
- krajach niemieckojęzycznych
- Wielkiej Brytanii
- Francji.

Odznaka TPD

18.07.2015

Odznaka TPD
Nasze Liceum otrzymało Odznakę „Przyjaciel Dziecka” od Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD.
Konkurs Mitologiczny
W dniu 23.06.2015 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie Mitologicznym, który przeprowadzili dla swoich kolegów uczniowie z I B.

Dzień Antyczny

14.07.2015

Dzień Antyczny
W dniu 23.06.2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Antyczny. Uczniowie z klas I B i I C zaprezentowali przedstawienia realizowane w ramach projektu na lekcjach wiedzy o kulturze.

K. Kołodyński

13.07.2015

K. Kołodyński
Gratulujemy Karolowi Kołodyńskiemu z kasy II C, który otrzymał dyplom za udział w programie edukacyjnym „Mój Pierwszy Uniwersytet”.

Rakoobrona

12.07.2015

Rakoobrona
Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w I edycji kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona, poruszającej problem profilaktyki raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka skóry.
Sukcesy Piotra Wiśniewskiego
Piotr Wiśniewski z klasy II D odnosi kolejne sukcesy w łucznictwie. Oto ostatnie:
Nasi uczniowie w Karlsruhe
Już po raz trzeci uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wraz z kilkuosobową grupą młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki wyruszyli z pięciodniową wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej Markgrafen-Gymnasium w Durlach – dzielnicy miasta Karlsruhe w Niemczech. W tej grupie znalazły się: Oliwia Ślemp, Katarzyna Frankiewicz, Aleksandra Kliś, Sara Cytryńska, Klaudia Łakomska.
Grosz do Grosza - podsumowanie
Otrzymaliśmy podziękowania za włączenie się do akcji „Grosz do Grosza”. Wymagała ona przeprowadzenia zbiórki oraz zorganizowania licznych towarzyszących jej imprez.
Kormoran Beach Party - podsumowanie
Dobiegł końca X jubileuszowy Festiwal Plażowych Gier Zespołowych na kąpielisku „Kormoran”, obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy.