"Poznań przyciąga"
W dniu 19.10.2016 r. maturzyści z klasy 3 B, 3 C i 3 D uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami projektu „Poznań przyciąga”.

Sesja na temat wody

19.10.2016

Sesja na temat wody
19 października 2016 r. uczniowie z klasy 2 c udali się do czytelni Biblioteki Publicznej w Legnicy na sesję popularnonaukową „Woda nie wystarczy, żeby żyć, ale bez niej żyć się nie da.”
Statystyka a podejmowanie decyzji
W dniu 18 października uczniowie z klasy II A i II E, którzy realizują rozszerzony program z geografii, uczestniczyli w warsztatach „Statystyka i intuicja. Rzecz o podejmowaniu decyzji”.
Projekt edukacyjny – „Kto czyta książki, żyje podwójnie”
W dniu 13.10 2016 r. uczniowie z klasy matematyczno-informatycznej wysłuchali znakomitego słuchowiska w reżyserii Janusza Kukuły na podstawie jednoaktówki Sławomira Mrożka „Czarowna noc”.
KAMILA MISTRZYNIĄ ŚWIATA!
W dniach od 12-16 października 2016 r. w Budapeszcie odbył się VI Puchar Świata w Taekwon-do ITF, w którym uczestniczyła Kamila Kolanowska – uczennica klasy II A matematyczno-informatycznej.
Rozdanie nagród Belfer 2016
W dniu 13 października 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Nasi nauczyciele zostali docenieni
W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Mamy 20 miejsce w sporcie na Dolnym Śląsku
Zostały ogłoszone oficjalne wyniki Współzawodnictwa Sportowego Szkół województwa dolnośląskiego za rok szkolny 2015/2016.
Nasi szkolni wolontariusze
Uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w wolontariat podczas dwóch dużych imprez sportowych, które odbywały się w Legnicy. Pierwsza to Półmaraton w dniu 2 października, druga to Mistrzostwa Europy w Nordic Walking w dniu 8 października 2016 roku.
Udział w projekcie „Kino na Temat”
W dniu 6 października 2016 r. klasy 2d i 2e wraz z wychowawczyniami - panią Eweliną Hoszman i panią Mirosławą Bąkowską - uczestniczyły w edukacji filmowej.