Michał w finale centralnym Olimpiady Informatycznej
Michał Górniak - uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej uzyskał podczas zawodów okręgowych XXIII Olimpiady Informatycznej wynik 150 punktów i został zakwalifikowany do zawodów centralnych. Na liście rankingowej jest na 28 miejscu.
Adam i Karolina odnaleźli detale w architekturze
W dniu 22 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy podsumowano prace przesłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Detal w architekturze”.
Biolchemy eksperymentują
20 lutego 2016 r. grupa uczniów z klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w kolejnych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tym razem nasi młodzi naukowcy odkrywali świat białek i aminokwasów.
Uczniowie wybrali nowe władze
W dniu 19 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
Warsztaty biochemiczne
W dniu 17 lutego 2016 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych, które prowadziła pani dr Maria Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat warsztatów - „Wykrywanie związków chemicznych metodą chromatografii” - poświęcony był poznawaniu metod badawczych stosowanych w biochemii do wykrywania różnorodnych związków chemicznych.

Przed nami wybory

17.02.2016

Przed nami wybory
W piątek, tj. 19 lutego 2016 r. odbędą się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego, które zostaną poprzedzone ciszą wyborczą. Trwa kampania.
III miejsce dziewcząt w tenisie stołowym strefy legnickiej
W dniu 15.02.2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbyła się Licealiada Młodzieży w Tenisie Stołowym Dziewcząt strefy legnickiej. Do walki stanęło 10 zespołów dziewcząt z całego województwa, m.in. z Lubina, Polkowic, Głogowa, Góry, Jawora, Legnicy.
Tego nie dowiesz się na lekcjach w szkole
Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia z matematyki oraz z informatyki w I LO w Legnicy.
Zimowa zakopiańska przygoda
31 stycznia 2016 r. młodzież wraz z opiekunami wyjechała do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Od wielu lat jest to tradycja naszej szkoły. Rozpoczął ją nauczyciel geografii – pan profesor Ryszard Józefiak. Dzięki Niemu na przestrzeni lat do Zakopanego wyjechało 4,5 tysiąca osób. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować Jego działania.

Pasja Wita

07.02.2016

Pasja Wita
W dniu 6 lutego 2016 r. w Jabloncu w Czechach odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, w których uczestniczył Wit Grosicki z klasy I D.