Tak się bawi I LO!

06.11.2016

Tak się bawi I LO!
W dniu 05.11.2016 r. w Restauracji Milenium przy ul. Chojnowskiej odbył się półmetek klas drugich.
„Intermediale 2016” z II B w roli głównej
Od września 2016 r. uczniowie klasy humanistycznej II B - z inicjatywy pani Aliny Juchniewicz-Nowak - uczestniczyli w miesięcznym cyklu warsztatów filmowych organizowanych w ramach edukacji dziennikarskiej i filmowej. Warsztaty prowadziła Małgorzata Dancewicz - specjalista do spraw filmu w Legnickim Centrum Kultury.
Nasze siatkarki na pudle
W dniu 4 listopada 2016 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.
I B na wystawie „Dialog o Losie i Duszy”
W dniu 4 listopada 2016 r. klasa humanistyczna I B odwiedziła wystawę „Dialog o Losie i Duszy”, która została uroczyście otwarta w Zamku Piastowskim.
Chór Axion w Pierwszym Liceum!
Serdecznie zapraszamy na koncert.
Sukces podczas Akademickich Mistrzostw Polski
W dniach 29-30 października 2016 r. odbyły się XXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, w których wzięła udział drużyna z naszej szkoły.

Pamiętamy

29.10.2016

Pamiętamy
1 listopada to dzień szczególny. Przywołujemy pamięć o tych, którzy odeszli.
Uczestniczyli w konferencji naukowej
Uczniowie, którzy realizują rozszerzony program z historii z klas II B i III B, uczestniczyli w dniu 27.10.2016 r. w konferencji naukowej „Polska i Polacy w 1956 roku. Nadzieje i złudzenia”.
Zmierzymy się z drużynami akademickimi
Zakończył się etap szkolny Spontanicznego Konkursu Informatycznego, w którym znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły z klas matematyczno-informatycznych.
Edukacja filmowa – „Wołyń”
W dniu 27.10.2016 r. klasy humanistyczne – I B i III B – udały się do kina na film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.