Wycieczka II E

21.10.2015

Wycieczka II E
W dniach 19-20.10.2015 r. klasa II E - wraz z panią Renatą Grosicką oraz panią Anną Zasławską – przebywała na wycieczce w Przesiece.
Wycieczka do Karpacza
W dniach 19-20 października 2015 r. klasa 1c biologiczno–chemiczna przebywała na wycieczce integracyjnej w Karpaczu. Czas upłynął uczniom na górskich wędrówkach z przewodnikiem sudeckim oraz na różnorodnych grach i zabawach. Nie zabrakło także wspólnych śpiewów i tańców przy ognisku.
Dzień Edukacji Narodowej w mieście
Podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 13.10.2015 r. w Klubie Nauczyciela - nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała pani dyrektor Halina Tamioła oraz pan Tomasz Dziurzyński.
Dzień Edukacji Narodowej w szkole
W dniu 12.10.2015 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Kozubal.
Mamy II miejsce w Marszu na Orientację!
W dniu 3 października 2015 r. nasz patrol w składzie: Michał Kosmecki, Sebastian Zięciak i Bartosz Jaśkiewicz zajął I miejsce w kategorii licea w XIII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację.
3 koncert Rudolphina
W związku z realizacją projektu „Rudolphina” – w dniu 11.10. 2015 r. w auli szkolnej odbył się kolejny koncert zespołu „Ars Cantus” pod kierownictwem artystycznym Tomasza Dobrzańskiego.
Wycieczka klasy II A
W dniach 7-9 października 2015 r. klasa II A matematyczno-informatyczna przebywała na wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej w Kotlinie Kłodzkiej.

Wycieczka II C

10.10.2015

Wycieczka II C
Klasa II C biologiczno-chemiczna przebywała od 5 do 7 października na wycieczce w Górach Sowich. Uczniowie zdobyli szczyt Wielka Sowa, odwiedzili podziemne miasto Osówka oraz zamek Grodno.
Edukacja teatralna - Car Samozwaniec
W dniu 9 października 2015 r. klasy 1b, 1d, 2b, 3b udały się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na sztukę „Car Samozwaniec”.
„Sztuka opowiada o niezwykłym epizodzie naszych dziejów, kiedy to w 1605 r. pomogliśmy zdobyć tron carski Dymitrowi Samozwańcowi I, co zakończyło się międzynarodową awanturą i rozlewem krwi.”
Sukcesy sportowe Katarzyny i Natalii
W dniach 2-4.10.2015 r. Katarzyna Kubacka – uczennica klasy humanistycznej II B - brała udział w Strzeleckich Mistrzostwach Polski LOK Seniorów i Juniorów, które odbyły się w Tarnowie.