Warsztaty na temat barw i ciemności
19 listopada 2016 r. czterech uczniów z klasy 2 C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyło w kolejnych zajęciach z cyklu „Ciekawa biochemia”. Tym razem ze spektroskopii - „Podwójne oblicze światła, czyli o barwach i ciemności”.
Stypendyści Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”
Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała uczniowi naszej szkoły z klasy III A matematyczno-informatycznej - Michałowi Górniakowi - stypendium za wybitne osiągnięcia.
Nasi siatkarze mistrzami Legnicy!
W dniu 18.11.2016 r. w V LO – w ramach Licealiady Miasta Legnicy - rozegrane zostały mecze w piłkę siatkową chłopców.
Konkurs Historyczny o Puchar Prezydenta Miasta
W dniu 18.11.2016 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy odbył się XXIX Konkurs Historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.
Chór Cantores Minores Wratislavienses w I LO!
Serdecznie zapraszamy na koncert.
Owacje na stojąco podczas akademii 2A

Dnia 15 listopada uczniowie i nauczyciele I LO uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię z wielkim rozmachem przygotowała klasa 2 A o profilu matematyczno-informatycznym.

Roztańczona Agnieszka
W dniu 11.11.2016 r. w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Ogólnopolski, Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Prochowic. Uczestniczyła w nim Agnieszka Kozubal – uczennica z klasy III E.
Nasi uczniowie na międzyszkolnym obozie naukowym
W dniach 5-10 listopada 2016 r. w Złotnika Lubańskich odbywał się międzyszkolny obóz naukowy przygotowujący do startu w XXIV Olimpiadzie Informatycznej.
Warsztaty biochemiczne na temat pożywienia
W dniu 8 listopada 2016 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Koncert „Między ziemią a niebem”
W dniu 6 listopada 2016 r. w auli naszego Liceum wystąpił chór „Axion” pod dyrekcją pana Jarosława Lewkowa.