Nasi szkolni wolontariusze
Uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w wolontariat podczas dwóch dużych imprez sportowych, które odbywały się w Legnicy. Pierwsza to Półmaraton w dniu 2 października, druga to Mistrzostwa Europy w Nordic Walking w dniu 8 października 2016 roku.
Udział w projekcie „Kino na Temat”
W dniu 6 października 2016 r. klasy 2d i 2e wraz z wychowawczyniami - panią Eweliną Hoszman i panią Mirosławą Bąkowską - uczestniczyły w edukacji filmowej.
Nasza trójmiejska przygoda  - Gdańsk, Sopot, Gdynia i Malbork
W dniu 2 października 2016 r. maturzyści z klasy III D wraz z nauczycielami – panem Robertem Wójcickim i panem Marcinem Twardowskim - rozpoczęli swoją nadmorską przygodę.
Obóz naukowy ILOCAMP 2016
W dniach 26-30 września w Serwach odbył się międzyszkolny obóz naukowy ILOCAMP 2016, zorganizowany przez I LO w Białymstoku.
Srebro dziewcząt i brąz chłopców w sztafetowych biegach przełajowych
W dniu 29 września 2016 r. w Parku Miejskim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Polecamy Salon Maturzystów
W dniu 29 września 2016 r. klasa III E wraz z panią Renatą Grosicką udała się na Politechnikę Wrocławską, gdzie odbywała się największa w kraju kampania edukacyjna - Salon Maturzystów.
Wystawą i śpiewem uczcili Państwo Podziemne
Z okazji obchodów Dnia Polskiego Państwa Podziemnego klasa I B - wraz z panią Joanną Piskorską-Gomoliszek - przygotowała okolicznościową wystawę „Przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego”. W ekspozycji wykorzystano materiały edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej.
Wyniki XIII Maratonu Językoznawczego
W dniu 22.09.2016 r. dwie drużyny z naszej szkoły wyjechały na XIII Maraton Językoznawczy, który odbył się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a zorganizowany został przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Rywalizowały ze sobą drużyny z całego Dolnego Śląska.
Obóz matematyczno-informatyczny I A
W dniach od 27 do 29 września 2016 r. klasa I A wzięła udział w obozie matematyczno-informatycznym w Przesiece.