Nasi szkolni recytatorzy
W dniu 11 marca 2016 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników.
Rekolekcje wielkopostne
W dniach od 7-9 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
Nasi uczniowie na Konkursie Filozofii Klasycznej
W dniu 10.03.2016 r. w Legnicy odbył się etap okręgowy Konkursu Filozofii Klasycznej, który został zorganizowany przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Zimowa Szkoła Matematyki 2016
W dniach od 29 lutego do 4 marca 2016 r. w Nowym Gierałtowie odbyła się XXVI edycja Zimowej Szkoły Matematyki – obozu matematycznego, organizowanego od 1989 r. przez Fundację Matematyków Wrocławskich dla uzdolnionej matematycznie młodzieży z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Maria pojedzie na etap ogólnopolski
W dniu 3 marca 2016 r. odbył się etap diecezjalny X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Wirtualna Wizytówka
W dniu 3 marca 2016 r. młodzież z trzech legnickich liceów – I LO, II LO, V LO – miała okazję uczestniczyć w spotkaniu pod nazwą „Autoprezentacja – jak to ugryźć?”, które odbyło się w naszej szkolnej auli.
Klasa I C była w Libercu
W dniu 22 marca 2016 r. klasa I C odwiedziła Centrum Nauki iQLANDIA w czeskim Libercu.
„Żołnierze Wyklęci”
3 lutego 2011 r. Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Michał w finale centralnym
Znamy już wyniki zawodów okręgowych XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Do zawodów centralnych został zakwalifikowany Michał Kosmecki z klasy I C.
IV miejsce chłopców w piłce ręcznej
W hali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zakończyły się rozgrywki piłki ręcznej chłopców w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.