Podziękowanie dla szkoły
Szkoła otrzymała podziękowanie za udział w zbiórce zniczy „Na Kresowe Cmentarze”.
XX Spotkanie Humanistyczne
W dniach od 21-29 listopada 2015 r. Maria Gomoliszek – uczennica z klasy II B humanistycznej - brała udział w XX Spotkaniu Humanistycznym, które miało miejsce w Zakopanem oraz w Krakowie.
Klasa 2B kręci filmy!
W dniach 27-29 listopada 2015 r. w Legnicy odbył się Festiwal Form Audiowizualnych INTERMEDIALE, podczas którego uczniowie klasy 2B humanistycznej prezentowali etiudy filmowe o tematyce czasu. Wykorzystując różne konwencje i techniki realizacji, młodzi filmowcy przedstawili swoje przemyślenia dotyczące przemijania, sensu istnienia i nieuchronności śmierci. Była to udana artystyczna próba zdefiniowania istoty tych zjawisk.

Próbna matura

27.11.2015

Próbna matura
W dniach od 24-27 listopada 100% naszych tegorocznych maturzystów przystąpiło do egzaminu zewnętrznego Wydawnictwa „Operon”.
Nasz dar dla zaprzyjaźnionej szkoły
Podczas uroczystości 70-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy w dniu 27.11.2015 r. przekazaliśmy społeczności szkolnej na pamiątkę wizerunek „umuzykalnionego anioła”, namalowanego farbą akrylową na dębowej plakiecie.
Wygrana w meczu matematycznym
W dniu 23 listopada 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kopernika w Lubinie odbył się mecz matematyczny pomiędzy gospodarzami a reprezentacją naszego Liceum. Mecze organizowane są przez Fundację Stypendialną Matematyków Wrocławskich.
Rzecznik Praw Dziecka w naszej szkole
W dniu 21 listopada 2015 r. gościliśmy w naszym Liceum pana Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka.

Ciekawa biochemia

21.11.2015

Ciekawa biochemia
W dniu 21 listopada grupa uczniów z klas 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym - Magdalena Torończak, Kamila Dziedzic, Łukasz Dylewicz, Przemysław Gładkojć, Tomasz Jaślar i Marcin Staszkiewicz - uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tematyka zajęć dotyczyła wykrywania i identyfikacji kwasów nukleinowych.
Tropami Jerzego Wilhelma
W dniu 20 listopada 2015 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy nastąpiło podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną „Tropami Jerzego Wilhelma – ostatniego z Piastów”, który zorganizowało Gimnazjum nr 5.
Spektakl profilaktyczny
20 listopada w auli szkolnej odbył się spektakl profilaktyczny „Dlaczego milczeliście” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych.