Wyniki Konkursu Fizycznego „EUREKA”
Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”, który odbył się 8 marca 2017 r.
Nasza szkoła ma I miejsce w sporcie!
W dniu 8 czerwca 2017 r. Wiceprezydent Miasta Legnicy Dorota Purgal oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zbigniew Rutka spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2016/2017.
Wystawa w 20 rocznicę wizyty papieża w Legnicy
W dniu 9 czerwca 2017 r. uczniowie z klasy I A obejrzeli na dworcu kolejowym w Legnicy wystawę „Być razem. Rozmowy z Janem Pawłem II”.
XII FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH – szkoły ponadgimnazjalne
W dniu 08.06.2017 r. odbył się na Kormoranie XII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Legnicy i z terenu.
Edukacja teatralna – „Car Samozwaniec”
W dniu 7 czerwca 2017 r. cztery klasy pierwsze (I A, I B, I C, I D) obejrzały spektakl „Car Samozwaniec”.
Dziękujemy za udział w XII Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych
W dniu 06.06.2017 r. odbył się XII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych na Kormoranie, w którym wzięli udział gimnazjaliści z następujących szkół legnickich:
Zaproszenie - Kormoran Beach Party 2017
Prezes Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego przy I LO w Legnicy ma przyjemność zaprosić gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami na XII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party - Legnica 2017”!
Tomek jedenasty w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
W dniach 2-4 czerwca 2017 r. Tomasz Jaślar - uczeń klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - brał udział w zawodach centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które odbyły się w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.
„Grosz do Grosza”
Otrzymaliśmy podziękowanie za włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Grosz do Grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad” Fundacji „Być Bardziej”.
Spotkanie autorskie w LBP z absolwentką szkoły
W dniu 3 czerwca 2017 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Aleksandrą Lipczak – absolwentką naszej szkoły, autorką książek.