Konferencja TST i SSA w Koszalinie
W dniach od 8-10 grudnia 2016 r. w Koszalinie odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
I miejsce dziewcząt w halowej piłce nożnej
W dniu 12.12.2016 r. w sali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się finał Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy w halowej piłce nożnej dziewcząt.
Z językiem angielskim za pan brat
Znamy wyniki I etapu Olimpiady Języka Angielskiego!
Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej
Uczniowie naszej szkoły mieli ostatnio okazję uczestniczenia w Uniwersyteckim Obozie Olimpiady Matematycznej.
Europejski Dzień Prawnika
W dniu 9 grudnia 2016 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem zawodów prawniczych.

Legnickie Dyktando

Legnickie Dyktando
W dniu 9 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyło się 13. Legnickie Dyktando.
Indywidualny tok nauki a Olimpiada Języka Francuskiego
Kolejny etap Olimpiady Języka Francuskiego stoi otworem dla dwójki uczniów z naszego Liceum.
Gest solidarności z ubogimi mieszkańcami świata
Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” podziękowała szkole za udział w akcji "Kup Pan Szczotkę".
Puchar Prezydenta Miasta dla I LO
W dniu 8 grudnia 2016 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczysta gala, która stanowiła podsumowanie obchodów legnickiego Roku Benjamina Bilsego.
Michał finalistą konkursu "Orzeł Dolnośląski"
Michał Górniak został jednym z pięciu finalistów czwartej edycji Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.