IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Nasi wolontariusze organizowali biegi przełajowe legnickiego SZS

Na prośbę Urzędu Miasta i Legnickiego SZS nasi wolontariusze przez dwa dni w Parku Miejskim organizowali inaugurację sportową roku szkolnego w Legnicy, tj. biegi przełajowe i sztafetowe biegi przełajowe. Prezes LSZS wysoko ocenił pracę naszych uczniów.

I C(p) w Przemkowskim Parku Krajobrazowym

W dniu 07.10.2019 r. klasa I c (p) odwiedziła Przemkowski Park Krajobrazowy.

Spotkanie Mistrzyń z panią dyrektor

W dniu 04.10.2019 r. dyrektor Halina Tamioła gościła Mistrzynie Legnicy.

Wystawa plastyczna

"Jesień idzie, nie ma na to rady ..."

Z tego powodu w auli szkolnej można podziwiać wystawę prac malarskich związanych z tą właśnie porą roku.

 Kolejna wygrana dziewcząt - sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 03.10.2019 r. w Parku Miejskim odbyły się drugie zawody Legnickiego SZS, tj. Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Licealiady Miasta Legnicy.

II B w Krzeszowie i Jaworze

W dniu 26 września 2019 r. klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną, pod opieką nauczyciela języka polskiego - pana  Tomasza Dziurzyńskiego i wychowawczyni - pani Justyny Kuszek odbyła naukową wyprawę do Krzeszowa oraz Jawora celem  poznania najdoskonalszych dokonań sztuki baroku na Śląsku i tłumaczących jej charakter kontekstów kulturowych i historycznych.

Sukcesy najlepszego szkolnego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz – uczeń z klasy III A matematyczno - informatycznej - w sierpniu i wrześniu odniósł następujące sukcesy:

Udana inauguracja sezonu miejskiego biegaczek przełajowych

W dniu 01.10.2019 r. w Parku Miejskim odbyły się pierwsze zawody Legnickiego SZS, tj. Drużynowe Biegi Przełąjowe w ramach Licealiady Miasta Legnica.

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.