Nagroda dla srebrnej medalistki Mistrzostw Świata

W dniu 11.12.2019 r. Monika Kowalczyk – uczennica klasy II E – otrzymała Nagrodę Sportową Samorządu Województwa Dolnośląskiego za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Świata w Taekwon-do w walkach sportowych.

Łukasz zakwalifikowany do dwóch olimpiad

Łukasz Kuczak z klasy III B humanistycznej z edukacją medialną i prawną będzie uczestniczył w dwóch olimpiadach przedmiotowych.

Nasza szkoła gościła uczniów zainteresowanych losami żołnierza

W dniu 12.12.2019 r. w auli szkolnej odbyły się zawody rejonowe Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

16. Legnickie Dyktando

W dniu 13.12.2019 r. w SP 16 odbyło się 16. Legnickie Dyktando. Tegoroczna edycja związana była z 200 rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki.

Daniel w finałowej 40-tce Konkursu PIX 2019

W dniu 9 grudnia 2019 r. ogłoszone zostały wyniki półfinałów konkursu PIX Challenge Programing 2019.

Obraz od absolwenta szkoły

W dniu 11.12.2019 r. otrzymaliśmy od pana Tadeusza Samborskiego - absolwenta szkoły, Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” - obraz „Stefan Czarniecki na białym koniu” (olej/płótno, rozmiary 65x48) z następującą dedykacją:

Dawid pojedzie na zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Okręgowy XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu opublikował listę osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych).

Mikołaj w Dreźnie

W dniu 6 grudnia 2019 r. klasy I E(p) i III C pojechały na wycieczkę do Drezna.

Byliśmy w Dreźnie

12.12.2019

Byliśmy w Dreźnie

W dniu 10 grudnia 2019 r. klasy 1b(g) i 2e udały się na wycieczkę do Drezna.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca w pływaniu

W dniu 10.12.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Legnicy w pływaniu szkół ponadpodstawowych.