Mikołaj w I LO

09.12.2019

Mikołaj w I LO

W dniu 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole poczuliśmy magiczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„Nowy Napis” w bibliotece szkolnej

Nasze Liceum otrzymało prezent od Instytutu Literatury w postaci Kwartalnika Kulturalnego „Nowy Napis. Liryka, epika, dramat.”

Siatkarze na pudle

W dniu 02.12.2019 r. odbył się finał Licealiady w piłce siatkowej chłopców. W turnieju finałowym, który został rozegrany w sali ZSTiO, uczestniczyły cztery zespoły.

Ławka św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia 2019 r. na korytarzu szkolnym pojawiła się kolejna drewniana ławka – „Ławka św. Mikołaja”. Dominujący, biały kolor ławki przełamuje czerwony emblemat św. Mikołaja, który został wykonany przez uczniów podczas zajęć koła plastycznego.

Kolejne Biuletyny IPN do biblioteki

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

I miejsce w konkursie „Zakończ nim zaczniesz”

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce w V edycji konkursu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych na film krótkometrażowy, profilaktyczny o tematyce zapobiegania problemom alkoholowym i przeciwdziałaniu narkomanii – „Zakończ nim zaczniesz”.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

W dniach 6-8.12.2019 r. odbył się finał akcji Szlachetna Paczka, nazwany przez organizatorów „Weekendem cudów”.

Planowanie eksperymentów badawczych

W dniu 26 listopada 2019 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach „Planowanie eksperymentów badawczych”, które prowadziła dr Maria Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Ale Murale!” Goście z II LO w auli I LO

W terminie od 29.11-13.12.2019 r. w auli naszego Liceum można oglądać wystawę fotograficzną, która dokumentuje projekt „Ale Murale!”.

Udział w I Dolnośląskim Forum Wolontariatu

W dniach 2-3.12.2019 r. w Hotelu Qubus w Legnicy odbyło się I Regionalne Forum Wolontariatu.