Głosuj na Annę!

Głosuj na Annę!

Anna Karykowska z klasy III A matematyczno-informatycznej to znakomita szachistka. Wielokrotnie reprezentowała szkołę.

Podziękowanie za Szlachetną Paczkę
Szkoła otrzymała podziękowanie od wolontariuszy Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka 2018

W pierwszym tygodniu grudnia nasza szkoła ponownie wsparła ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich klas byliśmy w stanie pomóc aż dwóm rodzinom.

Dzień Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku w I LO

11 grudnia 2018 r. I LO dołączyło do ogólnopolskiej akcji Fundacji DKMS „Komórkomania”. Pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogli zostać potencjalnymi dawcami komórek macierzystych szpiku, rejestrując się w punkcie informacyjnym na terenie szkoły. Akcja prowadzona była przez koordynatorów Fundacji w godzinach 9.00-13.30.

Konferencja TST i SSA w Zielonej Górze

W dniach od 6-8 grudnia 2018 r. w Zielonej Górze odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.

Pojadą na zawody okręgowe Olimpiady Języka Angielskiego

Katarzyna Poleszczuk z klasy III D i Mateusz Nadzieja z II A to uczniowie zakwalifikowany do zawodów okręgowych Olimpiady Języka Angielskiego.

Mikołajki w Dreźnie

W dniu 6 grudnia 2018 r. klasy I B i II A uczestniczyły w wycieczce do Drezna – stolicy Saksonii.

Mecz mikołajkowy nauczyciele kontra kadra szkoły

W dniu 6.12.2018 r. podczas 5 lekcji doszło do oczekiwanego od dawna pojedynku nauczyciele kontra uczniowie. Tradycyjnie zagrano mecz w unihokeja.

Warsztaty ze Studenckim Kołem Naukowym

W dniu 5 grudnia 2018 r. klasa III C uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Antropologów „Juvenis”, które działa przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Koło zajmuje się badaniami antropologicznymi pozwalającymi na określenie warunków życia populacji pradziejowych, antropogenezą, kryminalistyką.

Współpraca z IPN

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.