Klasa I E na Konferencji Gospodarka Odpadami Komunalnymi

W dniu 9 października 2018 r. klasa I E wzięła udział w Konferencji "Gospodarka Odpadami Komunalnymi Legnica Smart City 2018", która odbyła się w Hotelu Qubus w Legnicy.

Jesteśmy na podium w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 04.10.2018 r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze biegaczki obroniły tytuł mistrzowski. Dzięki zwycięstwu drużyna awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 10 października 2018 r. w Olszynie.

Spotkanie z Waldemarem Krzystkiem – znakomitym reżyserem, absolwentem szkoły

W dniu 6 października 2018 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyło się spotkanie z Waldemarem Krzystkiem, które zakończyło legnicką odsłonę Filmowego Festiwalu Wolności, organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Mistrzyni Taekwon-Do

Monika Kowalczyk jest uczennicą klasy I A matematyczno-informatycznej oraz zawodniczką Legnickiego Klubu Taekwon-Do.

Edukacja teatralna – „Zabijanie Gomułki”

W dniu 5 października 2018 r. klasy 2a, 2c, 2d, 2e oglądały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Zabijanie Gomułki” według powieści „Tysiąc spokojnych miast” Jerzego Pilcha, w adaptacji Roberta Urbańskiego.

Wystawa plastyczna

Wystawa plastyczna

Klasa II E przyrodnicza z edukacją prozdrowotną przygotowała w auli wystawę obrazów, której tematem jest lato.

„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

W dniu 5 października 2018 r. nasze Liceum zorganizowało w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

Klasa II C w LPWiK

Klasa II C w LPWiK

W dniu 3.10.2018 r. klasa II C udała się na wycieczkę edukacyjną do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. przy ulicy Nowodworskiej 1.

Spotkanie z absolwentem, autorem fraszek o Legnicy

W dniu 3 października 2018 r. klasy I D, I E i II B spotkały się z Dawidem Kutrynem – absolwentem naszej szkoły, który ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca.

Sukcesy w drużynowych biegach przełajowych

W dniu 1.10.2018 r. Legnicki SZS zorganizował Licealiadę Miasta Legnicy w Drużynowych Biegach Przełajowych.