Wystawa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy”
W dniach 16-27 kwietnia 2018 r. w naszym Liceum zaprezentowane zostały prace Pana Roberta Wierzbickiego. Wystawa nosiła tytuł „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy.”
227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę II A o profilu matematyczno-informatycznym. Uczniowie przygotowali teleturniej - Wielki Rodzinny Test Historyczny, w którym brały udział dwie rodziny - Kowalscy i Targowiccy.
Srebro Justyny i V miejsce lekkoatletek w Lidze Dolnośląskiej
W dniu 24 kwietnia 2018 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski zawodów lekkoatletycznych.
Rekordowe zwycięstwo w derbach piłkarskich I LO kontra II LO
Drużyna z naszej szkoły wygrała derby z II LO rekordowym wynikiem 4 do 0. Mecz odbył się 23.04.2018 r.
Nasi uczniowie programują
W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyła się X edycja Otwartych Mistrzostw Opola w Programowaniu Zespołowym.
Sebastian finalistą Olimpiady Matematycznej
W dniach 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Augustowie odbyły się zawody centralne LXIX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczył w nich uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – Sebastian Zięciak, który uzyskał tytuł finalisty.
Oferta dla klas biologiczno-chemicznych i przyrodniczych
W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja projektu edukacyjnego „Maraton biotechnologiczny”. Tematem przewodnim była „Biotechnologia w służbie medycyny i przemysłu”.
Wycieczka I D do Krakowa
W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. klasa I D o profilu matematyczno-fizycznym z edukacją architektoniczną przebywała w Krakowie.
Kiermasz – „Rośliny dla szkoły”
W dniu 20 kwietnia 2018 r. klasy I i II E - przyrodnicze z edukacją prozdrowotną - zorganizowały kiermasz pod hasłem „Rośliny ozdobne na rzecz szkoły”.
Etap diecezjalny Konkursu Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia 2018 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.