Legnickie Święto Matematyki

W sobotę 30 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole IX Legnicki Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. To jedyna tego typu cykliczna impreza w mieście. Nasze Liceum od początku jest jej gospodarzem.

Dzwonek na obiad

13.04.2019

Dzwonek na obiad

W dniu 29 marca 2019 r. społeczność naszego Liceum włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Grosz do Grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad” Fundacji „Być Bardziej”.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 1-3.04.2019 r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Rób to, co kochasz”, w których brała udział większość uczniów naszej szkoły.

Legnickie Targi Edukacyjne

W dniu 2 kwietnia 2019 r. promowaliśmy ofertę naszej szkoły podczas Legnickich Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Legnickim Centrum Kultury pod hasłem "Legnica usuwa bariery do kariery".

Najlepszy szkolny recytator

W dniu 6 kwietnia 2019 r. w teatralnej kawiarni Art Cafe Modjeska w Legnicy odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Szóstka jego laureatów dostała szanse zaprezentowania się na wojewódzkim etapie konkursu w Bolesławcu, z którego najlepsi uzyskują przepustkę na główny finał OKR.

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 1 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I-ych i II-ich naszego Liceum wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy.

II E w Muzeum Człowieka

W dniu 27.03.2019 r. klasa II E - przyrodnicza z edukacją prozdrowotną - wyjechała do Wrocławia.

Pojadą na Finał Ogólnopolski w tenisie stołowym

W dniu 28.03.2019 r. w Brzegu Dolnym odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w tenisie stołowym.

Repetytorium z biologii molekularnej

Od 11 marca 2019 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczy w projekcie Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego pod nazwą „Repetytorium z biologii molekularnej”. Uczniowie odbywają zajęcia w Kampusie Grunwaldzkim Uniwersytetu Wrocławskiego.

Sukces Krzysztofa w konkursie

Krzysztof Łucki – uczeń z klasy I D – został laureatem I miejsca podczas IV Dolnośląskiego Konkursu Obojowo-Fagotowego, który odbył się 22.03.2019 r.