Czterech uczniów w etapie okręgowym OLiJP

Do zawodów okręgowych L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zostali zakwalifikowani:

III miejsce piłkarzy nożnych

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła III miejsce podczas tegorocznej Licealiady Miasta Legnicy w Halowej Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w dniu 22.01.2020 r.

Prezydium Parlamentu Uczniowskiego 2020

W skład nowego prezydium Parlamentu Uczniowskiego wchodzą:

1. Julia Giza z II A - Przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego
  2. Krzysztof Łucki z II D – zastępca Przewodniczącej PU
  3. Julia Lisik z I C(g) – Szef Informacji PU
  4. Julia Skrzypacz z II D – Rzecznik Praw Ucznia.
„Wielka Sowa” trafiła do klasy II B
W dniu 16 stycznia 2020 r. odbył się „Dzień Semestru”, tj. podsumowanie I semestru roku szkolnego 2019/2020.
Młodzież wybrała nowe władze
W dniu 14 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
III miejsce piłkarek nożnych

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła III miejsce podczas tegorocznej Licealiady Miasta Legnicy w Halowej Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w dniu 20.01.2020 r.

Edukacja teatralna – „Makbet”

W dniu 14 i 16 stycznia 2020 r. klasy pierwsze po szkole podstawowej oraz klasy pierwsze po gimnazjum (10 klas) obejrzały „Makbeta” w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Ranking „Perspektyw” 2020
W dniu 09.01.2020 r. został ogłoszony przez „Perspektywy” Ogólnopolski Ranking Szkół.
Trzech uczniów w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej

Komitet Okręgowy XLVI Olimpiady Historycznej poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do II etapu trzech uczniów z klas humanistycznych z edukacją medialną i prawną.

I LO w gronie 20 szkół w Polsce w zakresie programowania

„Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu" to pilotaż na lata 2019-2020. Wśród zaproszonych szkół znalazło się także I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Legnicy. Przypominamy, że w ostatnich 10 latach uczniowie naszej szkoły aż 13 razy znajdowali się w finale centralnym Olimpiady Informatycznej, zdobywając tytuły finalistów, finalistów z wyróżnieniem oraz laureatów. W ramach pilotażu powstaje program kształcenia uczniów uzdolnionych informatycznie, w którym także I LO w Legnicy ma swój udział.

Wybierz nr strony: z 180