Cuda w bibliotece

19.01.2016

Cuda w bibliotece
W czytelni szkolnej można oglądać wystawę prac Adama Polanowskiego - ucznia z klasy I A matematyczno-informatycznej – „Architektoniczne cuda”.
Gabriela i Roksana wicemistrzyniami w tenisie stołowym
W dniu 18.01.2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach dolnośląskiej Licealiady.
Przedsiębiorczy Michał
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikował się Michał Bugno z klasy 2 D matematyczno-fizycznej.
Nasze koszykarki mistrzyniami podstrefy
W dniu 14 stycznia 2016 r. w hali Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi odbył się finał podstrefy legnickiej w koszykówce dziewcząt.
Michał i Katarzyna na Olimpiadzie o Żywieniu
W dniu 11 stycznia 2016 r. w Jeleniej Górze odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli uczniowie z klas biologiczno-chemicznych:
1. Michał Kosmecki – I C
2. Katarzyna Skała – III C.
Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Nowak.
Rezultat Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”.
Sukces dwóch Tomków
Tomasz Grabowiecki oraz Tomasz Tadla – uczniowie z klasy III B humanistycznej – zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych 57. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
To był bal nad balami
W dniu 09.01.2016 r. o godz. 20.00 rozpoczęła się 100-dniówka tegorocznych maturzystów w Sali Bankietowej przy ul. Kawaleryjskiej w Legnicy. Zdjęcia z balu można oglądać na stronie lca.pl
Próbna matura tuż przed 100-dniówką
W dniu 8 stycznia 2016 r. nasi tegoroczni maturzyści przystąpili do kolejnej próbnej matury z matematyki. Zestawy egzaminacyjne przygotowało Wydawnictwo „Nowa Era”.
Czy Michał zdobędzie Diamentowy Indeks?
Michał Górniak – uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej – będzie reprezentował szkołę podczas II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.