Sukcesy naszych uczniów podczas sparingu informatycznego
W dniu 19 czerwca 2017 r. w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się kolejny sparing programistyczny. Tym razem był on przeznaczony głównie dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem, jednakże do udziału zaproszono wszystkich chętnych.
Uczniowie wydali książkę
W roku upowszechniania czytelnictwa wydaliśmy publikację „Legnica miastem tysiąca wież”.
Postawy godne naśladowania
Uczniowie naszego Liceum otrzymali podziękowanie za organizację Biegu Bitwy pod Legnicą 1241, który odbył się 9 kwietnia 2017 r.
Wspaniała Karolina!
W dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Gdańsku odbył się XXIII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Aniela w Kadrze!

19.06.2017

Aniela w Kadrze!
Aniela Rogala – uczennica klasy I A, zawodniczka UKS „Dziewiątka” Legnica, została członkiem Kadry Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej Plażowej.
II miejsce w konkursie o Puchar Prezydenta Miasta
W dniu 16.06.2017 r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w XXX edycji konkursu o Puchar Prezydenta Miasta „Legnica - jej dzieje i zabytki”, którego temat dotyczył dziejów naszego miasta po 1945 r. oraz życiorysu majora Władysława Dybowskiego.
Ołtarz przed naszym Liceum
W dniu 15.06.2017 r. podczas uroczystości Bożego Ciała przy drzwiach do dawnego kościoła benedyktynek pw. św. Maurycego, który jest obecnie częścią zespołu budynków naszej szkoły, został ustawiony ołtarz.
Akcja charytatywna I E
W dniu 14 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I E o profilu przyrodniczym z edukacją prozdrowotną zorganizowali kiermasz ciast. Zebrane podczas akcji środki pieniężne zostały przeznaczone na cel charytatywny.
Gala Olimpijczyków z Dolnego Śląska
W dniu 14.06.2017 r. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal wręczyli dyplomy i gratulacje laureatom ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych oraz mistrzom Polski w różnych dyscyplinach sportowych w roku szkolnym 2016/2017.
„Jak przygoda to tylko w Warszawie... „ czyli I B w stolicy
W dniach od 11 do 13 czerwca  r. klasa I B, pod opieką pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek i pani Bogusławy Haratym, uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Warszawy.