Nasi uczniowie na Konkursie Filozofii Klasycznej
W dniu 10.03.2016 r. w Legnicy odbył się etap okręgowy Konkursu Filozofii Klasycznej, który został zorganizowany przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Zimowa Szkoła Matematyki 2016
W dniach od 29 lutego do 4 marca 2016 r. w Nowym Gierałtowie odbyła się XXVI edycja Zimowej Szkoły Matematyki – obozu matematycznego, organizowanego od 1989 r. przez Fundację Matematyków Wrocławskich dla uzdolnionej matematycznie młodzieży z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Maria pojedzie na etap ogólnopolski
W dniu 3 marca 2016 r. odbył się etap diecezjalny X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Wirtualna Wizytówka
W dniu 3 marca 2016 r. młodzież z trzech legnickich liceów – I LO, II LO, V LO – miała okazję uczestniczyć w spotkaniu pod nazwą „Autoprezentacja – jak to ugryźć?”, które odbyło się w naszej szkolnej auli.
Klasa I C była w Libercu
W dniu 22 marca 2016 r. klasa I C odwiedziła Centrum Nauki iQLANDIA w czeskim Libercu.
„Żołnierze Wyklęci”
3 lutego 2011 r. Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Michał w finale centralnym
Znamy już wyniki zawodów okręgowych XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Do zawodów centralnych został zakwalifikowany Michał Kosmecki z klasy I C.
IV miejsce chłopców w piłce ręcznej
W hali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zakończyły się rozgrywki piłki ręcznej chłopców w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.

Stypendium

01.03.2016

Stypendium
Magdalena Marchewka – absolwentka szkoły, aktualnie śpiewaczka operowa - spotkała się w dniu 1 marca z uczniami klas III, którzy zainteresowani są Stypendium Jolanty i Leszka Czarneckich.

Michał a Francja

29.02.2016

Michał a Francja
Michał Kosmecki - uczeń z klasy I C biologiczno-chemicznej - zajął I miejsce w Turnieju Wiedzy o Francji.