OBOZY INFORMATYCZNE

01.02.2016

OBOZY  INFORMATYCZNE
W styczniu 2016 r. trzej uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej - Marcin Rogala, Michał Górniak, Patryk Pęczak - uczestniczyli w obozach przygotowujących do udziału w Olimpiadzie Informatycznej. Pierwszy z nich odbył się w Serwach koło Augustowa, a drugi w Mikorzynie koło Konina.

Pasja Katarzyny

30.01.2016

Pasja Katarzyny
Gratulujemy Katarzynie Kubackiej z klasy II B zajęcia III miejsca w zawodach w strzelaniu z broni kulowej!
Pojadą na etap centralny
W dniu 8 stycznia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Historycznej. Wzięło w nim udział 15 uczniów z całego województwa.
Byli na „Orkiestrze”
W dniu 28 stycznia 2016 r. klasy I D oraz II B wraz z panem Tomaszem Dziurzyńskim udały się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Orkiestra”.
Tylko mistrzynie Polski z Polkowic lepsze od naszych koszykarek
Zawody finału strefy legnickiej w koszykówce dziewcząt odbyły się w Polkowicach 27.01.2016 r. Do finału drużyna wygrała wszystkie mecze w mieście, podstrefie oraz mecz półfinałowy z II LO Lubin.
Współpraca szkoły z IPN
Na wewnętrznym dziedzińcu naszej szkoły można oglądać wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej „O Niepodległą – Rok 1914”.
Nasi najlepsi matematycy
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego LXVII Olimpiady Matematycznej zawiadomił szkołę, że do zawodów okręgowych awansowali:
1. Aleksander Czeszejko-Sochacki – III A
2. Michał Górniak – II A.
Konrad laureatem zawodów okręgowych
W dniu 23 stycznia 2016 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy XLV Olimpiady Biologicznej. Szkołę reprezentował Konrad Markiewicz z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym.

Statuetka od TPD

22.01.2016

Statuetka od TPD
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dyplom z podziękowaniem oraz statuetkę „za zaangażowanie i pomoc w organizacji obchodów 95-lecia TPD w Polsce oraz 70-lecia TPD w Legnicy i Okręgu Legnickim w latach 2014-2015”.
Podziękowania od TPD
Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD w Legnicy podziękował Kołu Przyjaciół Dzieci przy naszej szkole za wsparcie akcji charytatywnej.