Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
W dniu 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne.
„Pokaż nam język”
W dniach od 8-16 marca 2016 r. odbył się - już po raz 16 - konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego „Pokaż nam język”, który organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.
Laureaci  Konkursu KoALa
Michał Kosmecki z I C i Adam Bukowczyk z III A zostali laureatami II Konkursu Kombinatoryczno-Algorytmiczno-Logicznego KoALa.
Informacja o naszym szkolnym sztandarze
W dniu 15 marca 2016 r. w czytelni Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z panem Czesławem Kowalakiem, autorem książki „Legnickie sztandary szkolne”, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły wraz z panią dyrektor.
Ola w „8 Wspaniałych”
Dwanaście uczennic walczyło o prymat w Konkursie „8 Wspaniałych”, który odbył się w dniu 15 marca 2016 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.
Kamila zdobyła Puchar Polski Juniorów
Kamila Kolanowska – uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej, laureatka plebiscytu na Najpopularniejszego Młodzieżowego Sportowca Legnicy, zajęła I miejsce w walkach indywidualnych w kategorii wagowej powyżej 75 kg. Sukces dotyczy Pucharu Polski Juniorów w Taekwon-do, który rozgrywany był w Rybniku w dniach od 12-13 marca 2016 r.
Kolejna matematyczna wygrana!
W dniu 11.03.2016 r. reprezentanci naszej szkoły - wraz z panią Barbarą Obremską oraz panią Agnieszką Selwat - udali się do I LO w Głogowie, aby rozegrać tam kolejny mecz matematyczny.
Katarzyna i Aleksandra w  zawodach centralnych
Komitet Główny XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przesłał 10 marca 2016 r. bardzo radosne informacje.
Nasi szkolni recytatorzy
W dniu 11 marca 2016 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników.
Rekolekcje wielkopostne
W dniach od 7-9 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy.