XV FORUM KLUBÓW EUROPEJSKICH
W dniu 24 maja 2016 r. w auli naszego Liceum odbyło się XV Forum Klubów Europejskich. Wzięły w nim udział reprezentacje pięciu legnickich gimnazjów:
1. Gimnazjum nr 2
2. Gimnazjum nr 4
3. Gimnazjum nr 5
4. Gimnazjum nr 9
5. Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.
48 Rajd Kaczawski Hutników Miedzi
W dniach od 21 do 22 maja 2016 r. grupa 19 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w 48 Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi.

Sleeveface

19.05.2016

Sleeveface
Sesja sleeveface to sposób, w jaki aktywizowali się artystycznie uczniowie klas pierwszych podczas lekcji wiedzy o kulturze w roku szkolnym 2015/2016.
Te grosze pomagają innym
Otrzymaliśmy dyplom i pismo z podziękowaniem za udział w XVI edycji Góry Grosza. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję!

Żywe obrazy

17.05.2016

Żywe obrazy
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas pierwszych podczas zajęć z wiedzy o kulturze podejmowali różnorodne działania artystyczne.
Spotkanie z absolwentem
W dniu 16 maja 2016 r. Paweł Wiśniewski - absolwent, aktualnie doradca/asystent prof. Dariusza Rosatiego – posła do Parlamentu Europejskiego – po raz kolejny odwiedził szkołę.
Finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych
Dnia 15.05.2016 r. odbył się finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W tegorocznej edycji DMM uczniowie naszej szkoły w finale zremisowali z III LO z Wrocławia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której minimalnie lepsi okazali się wrocławianie.
Stworzyli „Anioła”
Uczniowie z klasy II C biologiczno-chemicznej wzięli udział w Konkursie „Filmowe nowele Henryka Sienkiewicza”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej w Bernie.
Kangur Matematyczny 2016
Zakończył się XXV Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Połamania piór z czarnym atramentem!
W dniu 4 maja 2016 r. rozpoczęły się egzaminy maturalne.
Jesteśmy z Wami myślami i sercami!
My, Wasi młodsi koledzy.