Wolontariusze z I C

17.12.2015

Wolontariusze z I C
W dniu 17 grudnia 2015 r. grupa uczniów z klasy I C udała się do oddziału Pogotowia Opiekuńczego w Legnicy.
Przed Konradem II etap Olimpiady Biologicznej
Sekretarz Dolnośląskiego Komitetu Olimpiady Biologicznej poinformował szkołę, że do zawodów II stopnia XLV Olimpiady Biologicznej został zakwalifikowany Konrad Markiewicz z klasy III C biologiczno-chemicznej.
Nasze mistrzynie w koszykówce
W dniu 16 grudnia 2015 r. koszykarki z naszej szkoły w pięknym stylu obroniły zeszłoroczny tytuł mistrzowski i awansowały do podstrefy.
Ogólnopolski Konkurs Historyczny w naszej szkole
W dniu 15 grudnia 2015 r. nasza szkoła była organizatorem (po raz drugi) II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.”
Stypendium za najwyższą średnią ocen w szkole
W dniu 15 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Drużyna chłopców na III miejscu w koszykówce
Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy w koszykówce. Zawody odbyły się 15 grudnia 2015 r.
Projekt „Rudolphina 4”
W dniu 13 grudnia 2015 r. gościliśmy Cantores Minores Wratislavienses. Chór pod dyrekcją Piotra Karpety zachwycił widzów wykonaniem „Muzyki na Boże Narodzenie.”
Konferencja TST i SSA w Gorzowie Wielkopolskim
W dniach od 10-12 grudnia 2015 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Europejski Dzień Prawnika
W dniu 10 grudnia 2015 r. klasy humanistyczne - I B, II B, III B – spotkały się z panem Witoldem Łakomskim, który jest prawnikiem, ale także absolwentem szkoły.
130 legniczan zmagało się z ortografią
W dniu 11 grudnia Szkoła Podstawowa nr 16 zorganizowała 12. Legnickie Dyktando 2015.