Nasza akcja czyszczenia ziemi
W dniu 21 marca 2016 r. uczniowie z klasy II D, III D oraz III B przystąpili do akcji sprzątania Kaczawy.
Mistrzostwa Dolnego Śląska SZS w Snowboardzie
Ostatnie dolnośląskie zawody w sportach zimowych w roku szkolnym 2015/2016 odbyły się 22 marca. Na stoku Nr 5 w Zieleńcu startowali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych.

Nasi pływacy

22.03.2016

Nasi pływacy
W dniu 22 marca 2016 r. odbyły się zawody w pływaniu w ramach Licealiady
Miasta Legnicy.
Tomek w gronie 64 finalistów z Polski
W dniu 16 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Konkursu IT, który odbywa się w ramach Warszawskich Dni Informatyki. Organizatorem Konkursu są uczelnie wyższe, natomiast koordynatorem został pełnomocnik do spraw IT Parlamentu Studentów RP – Łukasz Furgała.
Aleksandra ma tytuł laureata etapu centralnego
W dniu 19 marca 2016 r. w Warszawie rozegrano zawody centralne II Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wspaniały sukces osiągnęła uczennica klasy II b Aleksandra Dzbanuszek, która zdobyła tytuł laureata.
I miejsce Kasi w strzelectwie
Gratulujemy Katarzynie Kubackiej z klasy II B, która zajęła I miejsce w Dolnośląskich Mistrzostwach LOK!
Znają powiat legnicki jak swój dom
W dniu 17.03.2016 r. w PWSZ w Legnicy odbył się XI Konkurs Krajoznawczy „Znam powiat legnicki jak swój dom”, którego organizatorem jest PTTK. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Słodki świat enzymów
W dniu 18 marca 2016 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych, które prowadziła pani dr Maria Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat warsztatów - „Właściwości enzymów” - poświęcony był poznawaniu metod badawczych stosowanych w biochemii do rozkładu cukrów złożonych przy udziale enzymów.
Otrzymaliśmy Certyfikat Umiejętności Kodowania
Nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek), który odbył się w terminie od 10 do 18 października 2015 r. Wynika to z naszego udziału w programie Mistrzowie Kodowania, który zaraża uczniów pasją kodowania i pozwala im kształcić najważniejsze kompetencje w XXI wieku.
Byliśmy na DENG DENG w Chojnowie
W dniu 16 marca 2016 r. w Chojnowie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DENG DENG.