Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
17 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka.
Klasa I C polubiła Humanitarium
W dniu 16 marca 2017 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym po raz kolejny wzięła udział w zajęciach warsztatowych w „Humanitarium” we wrocławskim Kampusie Pracze. Tym razem tematem zajęć była profilaktyka palenia tytoniu.
Legnicki Dzień Konsumenta
W dniu 17 marca 2017 r. grupa 15 uczniów z klas pierwszych uczestniczyła w IV Legnickim Dniu Konsumenta, który zorganizował Miejski Rzecznik Konsumentów.
Rywalizacja I LO i II LO na boisku
W dniu 15 marca 2017 r. na boisku bocznym OSiR Legnica w Parku Miejskim odbył się mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami I LO i II LO.
Piłka ręczna dziewcząt – ostatnia rozgrywka w sezonie
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła srebrne medale w półfinale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt oraz tytuł wicemistrzyń strefy legnickiej.
Natalia i Katarzyna w finale centralnym OLiJP
W dniu 4 marca 2017 r. zakończył się etap okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wspaniały sukces odniosły Natalia Kostrzewa z II d i Katarzyna Kubacka z III b, które zakwalifikowały się do zawodów centralnych.
Praca konkursowa Adama
Adam Polanowski – uczeń klasy II e o profilu ogólnym – został zakwalifikowany do finału VIII Konkursu Matematycznego Origami „Żuraw” 2017, który jest organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uczniowie zakwalifikowani do finału Sudoku
W dniu 8 lutego odbyły się szkolne eliminacje do VI Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku 2017, w których brało udział 31 uczniów.
Prace plastyczne naszych uczennic
Znane są wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „TĘCZA”, którego organizatorem w szkole jest pani Renata Kominiarczuk.
Wrażenia z wycieczki
W dniu 14 marca 2017 r. grupa uczniów z klas II b, II d i II e uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia.