Tym razem napisali próbną maturę z matematyki
W dniu 1 marca 2017 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do matury próbnej z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym w związku z udziałem szkoły w projekcie „Lepsza Szkoła”.

Wykład prof. Marka

31.01.2017

Wykład prof. Marka
W dniu 31.01.2017 r. gościliśmy w szkole prof. dr hab. Franciszka Antoniego Marka – historyka oświaty i literatury, byłego rektora Uniwersytetu Opolskiego, nauczyciela akademickiego, autora ok. 150 publikacji.
Sukces drugiej edycji LIZAK-a!
Dnia 28.01.2017 r. odbył się konkurs programistyczny „LIZAK”, czyli Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne.
Wystawa fotograficzna „Legnica czyta”
Uczniowie klas pierwszych podczas lekcji wiedzy o kulturze wykonali fotografie na temat „Legnica czyta”.
Nasi absolwenci piszą książki
W księgarniach pojawiła się książka absolwenta naszej szkoły – Jana Dąbrowskiego. Oto krótka wypowiedź autora:
Michał pojedzie na zawody okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów okręgowych zakwalifikował się Michał Bugno z klasy III D.

Ludzie z pasją

27.01.2017

Ludzie z pasją
Anna Łucka uczęszcza do klasy I E o profilu przyrodniczym z edukacją prozdrowotną. Od 2013 r. jest także uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.
Mistrzynie Legnicy w szczypiorniaku
W dniu 26.01.2017 r. zakończyły się rozgrywki Licealiady Miasta Legnicy w piłce ręcznej. Nasze dziewczęta zdobyły tytuł Mistrzyń Legnicy. W najważniejszych meczach pokonały II LO i VII LO.
Kolejne spotkanie z Szekspirem
W dniu 26 stycznia 2017 r. uczniowie czterech klas naszego liceum – I A, I C, II B i II C - udali się na wycieczkę do wrocławskiego „Multikina”. Obejrzeli tam retransmisję komedii Williama Shakespeare'a pt. „Jak wam się podoba”.
Programowanie na drugim końcu Polski
Siedmioro uczniów naszego Liceum wzięło udział w XIV już edycji obozu informatycznego ILOCamp w Serwach, koło Augustowa.