Międzynarodowy Dzień Teatru
Helena Hoszman i Nikos Triandafilidis – uczniowie klasy I B humanistycznej z edukacją medialną i prawną - przekazali kwiaty i dyplom z życzeniami pracownikom Teatru H. Modrzejewskiej w Legnicy.
Nasz najlepszy matematyk pojedzie na zawody centralne
Komitet Główny Olimpiady Matematycznej zawiadomił szkołę, że do zawodów centralnych LXVIII Olimpiady Matematycznej został zakwalifikowany Michał Górniak – uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej.
Gabriela i Michał nadal w grze
W dniu 25 marca 2017 r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się eliminacje miejskie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których naszą szkołę reprezentowało czworo licealistów.
Nasi uczniowie tańczą
Izabela Cebula – uczennica klasy II E - uczestniczyła w dniu 25 marca 2017 r. w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego World Dance w Sosnowcu.
Dzięki Ministerstwu zgłębiali tajniki algorytmiki
W dniach 20-25 marca 2017 r. w Pokrzywnej w Górach Opawskich odbył się międzyszkolny obóz informatyczny „Algorytmika i programowanie”. To już trzeci obóz w tym roku szkolnym, który został zorganizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Cyfryzacji.
Pielgrzymka maturzystów
W dniu 21 marca 2017 r. o godz. 5.45 tegoroczni maturzyści wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy, aby pomodlić się o pomyślne zdanie matury.
Edukacja filmowa - „Maria Skłodowska-Curie”
W dniu 21.03.2017 r. uczniowie naszego Liceum udali się do kina „Helios” na film „Maria Skłodowska-Curie”.
II E posadziła drzewo
Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie realizujący program rozszerzony biologii postanowili posadzić brzoskwiniowe drzewo owocowe na terenie szkolnego dziedzińca.
Gratulacje za udział w programie „Koduj z Klasą”
Otrzymaliśmy gratulacje od Centrum Edukacji Obywatelskiej za czynny udział w programie „Koduj z Klasą” w roku szkolnym 2016/2017.

Ciekawa biochemia

19.03.2017

Ciekawa biochemia
W dniu 18 marca 2017 r. grupa uczniów z klasy 1c o profilu biologiczno-chemicznym oraz grupa uczniów z klasy 2c wzięła udział w wykładach na temat nowotworów.