Występ uczniów uświetnił uroczystość miejską DEN
W dniu 12.10.2017 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość miejska z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wycieczka III D do stolicy
Od 9 do 11 października 2017 r. klasa III D wraz z nauczycielami - panią Mirosławą Bąkowską oraz panem Robertem Wójcickim – przebywała na wycieczce w Warszawie.
Nasza wyprawa do Szkocji
W dniach 30 września - 8 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali wraz z nauczycielami języka angielskiego na wycieczkę do Szkocji. Wyjazd obejmował także zwiedzanie Amsterdamu i Londynu.
Jubileuszowy Marsz ku Zdrowiu
W dniu 06.10.2017 r. uczniowie z klasy I E - przyrodniczej z edukacją prozdrowotną - wzięli udział w akcji, którą po raz 20-ty w Legnicy organizował Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.
I C była w Karpaczu
W dniach 05-06.10.2017 r. klasa I C wybrała się na pierwszą wycieczkę szkolną do Karpacza. Opiekunkami naszej górskiej przygody były panie: Bogusława Haratym, Alina Sasińska, Wioletta Grosicka.
Jubileusz IV LO we współpracy z I LO
W dniu 06.10.2017 r. w auli naszej szkoły odbył się koncert podziękowania dla profesora Michała Dudy – wieloletniego dyrygenta chóru IV LO w Legnicy.
Nasi uczniowie na obozie naukowym w Złotnikach Lubańskich
Od 1 do 5 października 2017 roku w Złotnikach Lubańskich odbył się kolejny międzyszkolny obóz informatyczny.
Humaniści z I B odkrywali tajemnice historii!
Miały być urokliwe Rudawy Janowickie, ognisko pod „Szwajcarką”, podziwianie wyczynów wspinaczy ćwiczących na Sokoliku, ale fatalna pogoda zmusiła do zmiany planów. Wersja B integracyjnej wycieczki okazała się nie mniej ciekawa, bo mogliśmy poznać burzliwą i dramatyczną historię Śląska oraz sensacje i tajemnice z okresu II wojny światowej.
„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych
W dniu 4 października 2017 r. nasze Liceum zorganizowało – po raz kolejny - w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.
Szkolenie i trening dla nauczycieli w I LO
W dniu 3 października 2017 r. w auli oraz w sali gimnastycznej naszej szkoły ponad 20 nauczycieli wychowania fizycznego z Legnicy i z terenu powiatu uczestniczyło w szkoleniu i treningu pokazowym korfball'a.