Wystawa z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

Klasa I B (p) humanistyczna z edukacją medialną i prawną przygotowała w dniu 27.09.2019 r. wystawę o „Bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego”. Stała się ona formą uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich i twórców polskiego podziemia z lat II wojny światowej.

Jonasz drużynowym mistrzem Polski w tenisie ziemnym

W weekend (14-15.09.2019 r.) w Łodzi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym chłopców do 16 lat. W imprezie wystartował uczeń z klasy I E po gimnazjum Jonasz Dziopak wraz ze swoją drużyną KKT Wrocław.

Prace plastyczne naszych uczniów

Na korytarzu pierwszego piętra budynku szkoły znajdują się dwie prace plastyczne, które powróciły do Liceum po ośmiu latach z byłego już Gimnazjum Nr 4 w Zamku Piastowskim. Był to dar naszej młodzieży dla gimnazjalistów z tej szkoły.

Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Legnicy dla uczniów naszego liceum

Podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020, która odbyła się w Akademii Rycerskiej w dniu 2 września, aż 24 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Legnicy.

Ławka Rzymska

13.09.2019

Ławka Rzymska

Uczniowie zaprojektowali kolejną ławkę, którą nazwali „Rzymską”. Wykonana jest z drewna jesionowego. Elementem dekoracyjnym są dwa detale. Jeden to rzeźba wilczycy kapitolińskiej - symbol stolicy starożytnego imperium rzymskiego. Wilczyca była świętym zwierzęciem boga wojny Marsa. Jak głosi legenda, zwierzę miało zaopiekować się oraz wykarmić Romulusa i Remusa. Drugi detal to fragment drzewa oliwnego, który ma ponad 1000 lat.

Inauguracja szkolna

12.09.2019

Inauguracja szkolna

W dniu 2 września na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Początek nowego roku oznajmił dźwięk zabytkowego dzwonka.

Wolontariat mocną stroną naszego Liceum

W dniach 21-23.06.2019 r. na terenie legnickiego Parku Miejskiego odbył się Puchar Polski i Europy w Nordic Walking. Wśród kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy wspomagali przebieg wydarzenia, byli uczniowie naszej szkoły. Większością prac koordynacyjnych zajęła się Aleksandra Smużniak, która między innymi skompletowała skład.

Rok szkolny 2018/2019 zakończony!

W dniu 19.06.2019 r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystkich obecnych przywitała przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego - Pola Rokus.

Włoska przygoda

22.06.2019

Włoska przygoda

W dniu 8 czerwca 2019 r. o godzinie 17.30 pod nasze Liceum podjechał autokar biura podróży Funclub z Poznania i tak rozpoczęła się nasza pełna wrażeń włoska eskapada.

Certyfikat za krwiodawstwo

Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Dziękujemy maturzystom za udział w akcji!