16. Legnickie Dyktando

W dniu 13.12.2019 r. w SP 16 odbyło się 16. Legnickie Dyktando. Tegoroczna edycja związana była z 200 rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki.

Daniel w finałowej 40-tce Konkursu PIX 2019

W dniu 9 grudnia 2019 r. ogłoszone zostały wyniki półfinałów konkursu PIX Challenge Programing 2019.

Obraz od absolwenta szkoły

W dniu 11.12.2019 r. otrzymaliśmy od pana Tadeusza Samborskiego - absolwenta szkoły, Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” - obraz „Stefan Czarniecki na białym koniu” (olej/płótno, rozmiary 65x48) z następującą dedykacją:

Dawid pojedzie na zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Okręgowy XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu opublikował listę osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych).

Mikołaj w Dreźnie

W dniu 6 grudnia 2019 r. klasy I E(p) i III C pojechały na wycieczkę do Drezna.

Byliśmy w Dreźnie

12.12.2019

Byliśmy w Dreźnie

W dniu 10 grudnia 2019 r. klasy 1b(g) i 2e udały się na wycieczkę do Drezna.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca w pływaniu

W dniu 10.12.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Legnicy w pływaniu szkół ponadpodstawowych.

Przed Świętami o świętowaniu na Kresach

W dniu 11.12.2019 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie klasy I Ap i I Bg z panem Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią oraz panem Tadeuszem Samborski ze Stowarzyszenia Krajobrazy, absolwentem szkoły.

40 tom „Szkiców Legnickich”

Jubileuszowy - 40 tom „Szkiców Legnickich” - rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy znajduje się w czytelni szkolnej.

Natalia weźmie udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich

 Z satysfakcją informujemy, iż uczennica z klasy I E(p) Natalia Gdula otrzymała powołanie do Kadry Narodowej w piłce ręcznej juniorek młodszych na cykl akcji szkoleniowych w Szczyrku: