Wspaniały sukces młodych polonistów!

Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego opublikował listę uczestników XLIX Olimpiady zakwalifikowanych do zawodów centralnych. Wśród najlepszych w Polsce młodych polonistów znaleźli się Mateusz Materek (3A) i Jakub Szpyrka (3B), których opiekunem naukowym jest pan Tomasz Dziurzyński.

Dziękujemy gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartych Drzwi!
22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Frekwencja dopisała.
Wystawa rysunków w bibliotece szkolnej

W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa rysunków wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach z podstaw architektury. Przedstawiono także prace naszych absolwentów, którzy studiują na Wydziale Architektury oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Pasja Moniki

31.03.2019

Pasja Moniki

Monika Kowalczyk z klasy I A matematyczno-informatycznej zdobyła I miejsce w kategorii 13. Walki Juniorek 1 Kup – Dan do 65 kg podczas Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Zawody odbyły się w Nowej Rudzie w dniach 01-03.03.2019 r.

Pismo Prorektora Politechniki Wrocławskiej

Pani dyrektor otrzymała pismo podpisane przez Prorektora Politechniki Wrocławskiej, które zamieszczamy w całości.

Sukces naszego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz z klasy II A zajął IX miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach.

Oferta Politechniki Wrocławskiej

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie klasy III A matematyczno-informatycznej i III D matematyczno-fizycznej spotkali się z Dziekanem Wydziału Techniczno-Przyrodniczego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy - prof. dr hab. inż. Andrzejem Kaźmierczakiem oraz przedstawicielami PW.

Nasi uczniowie znają powiat legnicki jak swój dom

W dniu 15 marca 2019 r. w sali PWSZ w Legnicy odbył się XIV Konkurs Krajoznawczy „Znam powiat legnicki jak swój dom". Drużyna z naszego Liceum zajęła III miejsce.

Edukacja teatralna – „Wyzwolenia”

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie z klas I B, I C, II B, III B obejrzeli w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Wyzwolenia”.

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.