22 lata Medalu „Cum laude”

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich w dniu 30.04.2019 r. po raz dwudziesty drugi zostały wręczone maturzystom Medale „Cum laude”. Dotychczas(od 1996 r.) otrzymało to piękne wyróżnienie 167 uczniów kończących naukę.

Już dziś mają indeksy AGH

Uczniowie z klasy 3a - Piotr Jerzy Stokłosa oraz Przemysław Hoszowski - uzyskali tytuły laureata III stopnia podczas Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

2A zwiedziła Kraków!

Dnia 3 kwietnia klasa II A o profilu matematyczno-informatycznym wyjechała na trzydniową wycieczkę do Krakowa.

Hubert odebrał nagrodę w Warszawie

W dniu 16 kwietnia 2019 r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość, w której uczestniczył Hubert Mazur – uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej.

Wielkanoc 2019

19.04.2019

Wielkanoc 2019
Wesołych Świąt!
Najlepsi młodzi poloniści są w I LO!

6 kwietnia 2019 r. zakończył się w Warszawie trzydniowy finał XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Wielki sukces Jakuba!

W dniach 5-7 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbyły się zawody centralne LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Laureat i finalista Olimpiady Informatycznej!

W dniach 9-12 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbyły się zawody centralne Olimpiady Informatycznej. Jan Wańkowicz – uczeń z klasy III A matematyczno-informatycznej - został laureatem, a Krzysztof Łukasiewicz - uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej - został finalistą XXVI Olimpiady Informatycznej.

I miejsce w Polsce w zawodach centralnych Olimpiady Języka Rosyjskiego!

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbył się finał 50. jubileuszowej edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego. Zasadniczym celem tej Olimpiady jest popularyzowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego, jako jednego z języków o znaczeniu międzynarodowym.

Gry i zabawy podczas Legnickiego Konkursu Matematycznego

Podczas IX Legnickiego Konkursu Matematycznego, który odbył się 30.03.2019 r. w naszej szkole, licealiści zaproponowali swoim młodszym kolegom ciekawe zajęcia. Oto krótki przegląd ich działań.