Chłopcy pierwszymi mistrzami Legnicy wśród szkół dolnośląskich

Uczniowie naszej szkoły zdobyli Tytuł Mistrzów Legnicy w nowej odmianie koszykówki 3x3.

Medale i nagrody dla nauczycieli naszej szkoły

W dniu 17.10.2019 r., a następnie w dniu 18.10.2019 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Udział w spektaklu MCK

W dniu 18.10.2019 r. uczniowie z klasy IB (g) humanistycznej z edukacją medialną i prawną wraz z wychowawczynią - panią Aliną Juchniewicz-Nowak obejrzeli w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy dwa wspaniałe spektakle - „Słoń” oraz „Ludzie i zwierzęta, czyli bajki z morałem”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Grupę Teatralną „ZONK”, do której należy uczennica tej klasy - Nicol Bortko.

Życzenia na VI kadencję

Finalnym punktem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 11.10.2019 r., były wyrazy uznania, życzenia i gratulacje dla Pani Haliny Tamioły.

Pierwszoklasiści włączeni do społeczności szkolnej

W dniu 11 października 2019 r.odbyła się w auli szkolnej bardzo ważna uroczystość. Było to pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej I LO. Po nim miało miejsce ślubowanie.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 11 października 2019 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli zaproszeni goście - emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Biegaczki przełajowe VIII w województwie

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła VIII miejsce w Finale Dolnośląskim Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

W dniu 2 października 2019 r. nasze Liceum zorganizowało w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI  W I LO

W dniach 26 i 27 września 2019 r. w auli I LO odbywały się wykłady w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki - „Między duchem a materią … pośredniczy matematyka”.

Zmarł dyrektor Marian Pawłowski

W dniu 08.10.2019 r. delegacja złożona z dyrektora, nauczycieli i pocztu sztandarowego wzięła udział w pożegnaniu byłego dyrektora naszej szkoły.