Tomek w gronie 64 finalistów z Polski
W dniu 16 marca 2016 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Konkursu IT, który odbywa się w ramach Warszawskich Dni Informatyki. Organizatorem Konkursu są uczelnie wyższe, natomiast koordynatorem został pełnomocnik do spraw IT Parlamentu Studentów RP – Łukasz Furgała.
Aleksandra ma tytuł laureata etapu centralnego
W dniu 19 marca 2016 r. w Warszawie rozegrano zawody centralne II Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wspaniały sukces osiągnęła uczennica klasy II b Aleksandra Dzbanuszek, która zdobyła tytuł laureata.
I miejsce Kasi w strzelectwie
Gratulujemy Katarzynie Kubackiej z klasy II B, która zajęła I miejsce w Dolnośląskich Mistrzostwach LOK!
Znają powiat legnicki jak swój dom
W dniu 17.03.2016 r. w PWSZ w Legnicy odbył się XI Konkurs Krajoznawczy „Znam powiat legnicki jak swój dom”, którego organizatorem jest PTTK. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.
Słodki świat enzymów
W dniu 18 marca 2016 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych, które prowadziła pani dr Maria Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat warsztatów - „Właściwości enzymów” - poświęcony był poznawaniu metod badawczych stosowanych w biochemii do rozkładu cukrów złożonych przy udziale enzymów.
Otrzymaliśmy Certyfikat Umiejętności Kodowania
Nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek), który odbył się w terminie od 10 do 18 października 2015 r. Wynika to z naszego udziału w programie Mistrzowie Kodowania, który zaraża uczniów pasją kodowania i pozwala im kształcić najważniejsze kompetencje w XXI wieku.
Byliśmy na DENG DENG w Chojnowie
W dniu 16 marca 2016 r. w Chojnowie odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DENG DENG.
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
W dniu 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne.
„Pokaż nam język”
W dniach od 8-16 marca 2016 r. odbył się - już po raz 16 - konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego „Pokaż nam język”, który organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.
Laureaci  Konkursu KoALa
Michał Kosmecki z I C i Adam Bukowczyk z III A zostali laureatami II Konkursu Kombinatoryczno-Algorytmiczno-Logicznego KoALa.