Finał Sudoku

09.04.2017

Finał Sudoku
W dniu 8 kwietnia 2017 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbył się finał VI Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Druga edycja "Maratonu biotechnologicznego"
W dniu 7 kwietnia 2017 r. w naszym Liceum realizowana była II edycja projektu edukacyjnego „Maraton biotechnologiczny”. Temat przewodni tego roku to „Biotechnologia w służbie medycyny”.
Michał finalistą Olimpiady Matematycznej
W dniach od 3-4 kwietnia 2017 r. w Końskich odbyły się zawody centralne LXVIII Olimpiady Matematycznej. Uroczyste zakończenie Olimpiady miało miejsce 6 kwietnia.
Jak to właściwie wygląda...? - o pracy ratownika medycznego
W dniu 6 kwietnia 2017 r. na dziedzińcu naszej szkoły stanął ambulans Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.
Lekcja genetyki z absolwentem
W dniu 6 kwietnia 2017 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym odbyła ciekawą lekcję z genetyki zmienności „Choroby genetyczne człowieka”, którą prowadził absolwent naszej szkoły - Karol Kołodyński.
Spotkanie humanistów ze studentami
W dniu 6.04.2017 r. klasa III B uczestniczyła w spotkaniu ze studentami Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
I miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 06.04.2017 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Trening czyni mistrza
W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbyła się jeszcze jedna matura próbna z matematyki. Pisali ją uczniowie z klasy 3b humanistycznej, 3c biologiczno-chemicznej oraz 3e ogólnej.
Współpraca rodziców ze szkołą
W dniu 4 kwietnia 2017 r. w klasie I E - przyrodniczej z edukacją prozdrowotną - odbyły się zajęcia z promocji zdrowia, które przeprowadziła pani Barbara Makuła. Dotyczyły one zdrowego odżywiania, które determinuje dobry stan zdrowia.
I LO Brązową Europejską Szkołą Praworządności RP 2017 roku
W dniu 3 kwietnia na Zamku Golubskim, podczas III Kongresu COPTIOSH, nastąpiło podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 r.