Biegi nad Kaczawą

16.04.2016

Biegi nad Kaczawą
W dniu 15.04.2016 r. legnicki OSiR zorganizował w parku miejskim tradycyjne „Biegi nad Kaczawą”. W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tydzień Fantasy

16.04.2016

Tydzień Fantasy
Od 11 do 15 kwietnia 2016 r. w naszej szkole trwał Tydzień Fantasy, którego inicjatorkami i organizatorkami były Julia Krzyżanowska i Karolina Chrzanowska z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym.
I A była na wycieczce w stolicy
Cześć! To znowu my - IA. Tym razem byliśmy na 4-dniowej wycieczce w Warszawie. Regenerujemy teraz siły po wielogodzinnych spacerach po stolicy i wspominamy miejsca, które widzieliśmy. A było ich niemało: Centrum „Kopernik”, Zamek Królewski, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Katedra, Muzeum Żydów Polskich „Polin”, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac w Wilanowie i wiele innych.
Obejrzeliśmy świetny spektakl!
14 kwietnia cztery klasy - 1d, 1e, 2b, 2e - oglądały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl pod intrygującym tytułem „Krzywicka. Krew”. Jest to inscenizacja tekstu Julii Holewińskiej, młodej autorki, która oprócz pisania na potrzeby sceny zajmuje się naukowo teatrem i sztuką. Spektakl reżyserowała Alina Moś-Kerger.
„Manga” w czytelni
W dniach od 4-22.04.2016 r. w czytelni szkolnej można oglądać wystawę prac uczennicy Barbary Majewskiej z klasy I C - „Manga".
Rozmawiamy z policją o zagrożeniach społecznych i terrorystyczny
13 kwietnia 2016 r. odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie z funkcjonariuszami policji z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy: aspirantem sztabowym Janem Fornalem i aspirantem Andrzejem Jurkowskim.
Maraton biotechnologiczny w naszej szkole
12 kwietnia 2016 r. w auli naszego Liceum realizowany był projekt edukacyjny „Maraton biotechnologiczny”. Wzięło w nim udział 120 uczniów I LO z klas biologiczno– chemicznych - I C, II C, III C oraz z klasy II E z rozszerzoną biologią, a także 80 uczniów z legnickich gimnazjów: Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Społecznego Gimnazjum TWP.
Pan Robert Wójcicki gościem TML „PRO LEGNICA”
W dniu 12 kwietnia 2016 r. gościem Towarzystwa Miłośników Legnicy „PRO LEGNICA” był pan Robert Wójcicki – nauczyciel biologii, wiedzy o kulturze oraz warsztatów architektonicznych w naszej szkole.
Ostatni wygrany mecz matematyczny przed finałem
W dniu 11.04.2016 r. odbył się ostatni mecz półfinałowy Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Gościliśmy w naszej szkole drużynę LO z Góry.
Marysia ma I miejsce w Polsce i indeks na wyższą uczelnię!
W dniu 6 kwietnia 2016 r. w Siedlcach odbyła się X Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.