„Czternaście powodów, dla których warto czytać książki”
W dniu 21 października w bibliotece szkolnej uczniowie klas I E i I D naszego Liceum, a w dniu 24 października uczniowie z klasy trzeciej Społecznego Gimnazjum TWP wysłuchali prelekcji na temat „Czternaście powodów, dla których warto czytać książki”.

Ciekawa biochemia

22.10.2016

Ciekawa biochemia
W dniu 22 października 2016 r. grupa uczniów z klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - Kamila Dziedzic, Marta Wojtyło, Kinga Sekuła i Przemysław Gładkojć - uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Nasi wyborowi strzelcy
W dniu 21.10.2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Legnicy odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Z naszej szkoły startowały dwie drużyny.

Gościnna Viadrina

21.10.2016

Gościnna Viadrina
W dniu 20 października 2016 r. kilkunastu uczniów z naszej szkoły udało się na wycieczkę do Frankfurtu nad Odrą.

Dzwonek na obiad

21.10.2016

Dzwonek na obiad
W dniu 21 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych i drugich zorganizowali kiermasz ciast w związku z udziałem naszego Liceum w ogólnopolskiej akcji „Grosz do Grosza”.
Teraz wiedzą więcej o Witelonie
W dniu 19 października 2016 r. uczniowie klasy 3d matematyczno-fizycznej wraz z nauczycielką fizyki – panią Mirosławą Bąkowską - uczestniczyli w wykładzie prof. Andrzeja Strobla – „Witelon - legniczanin, pierwszy polski astronom i jego wkład w rozwój intelektualny Europy”.
Pomagamy pogorzelcom
Klasa II B we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasze Rio” przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz pogorzelców z Nowej Ziemi. W wyniku pożaru dach nad głową straciło tam ponad 60 osób.
"Poznań przyciąga"
W dniu 19.10.2016 r. maturzyści z klasy 3 B, 3 C i 3 D uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami projektu „Poznań przyciąga”.

Sesja na temat wody

19.10.2016

Sesja na temat wody
19 października 2016 r. uczniowie z klasy 2 c udali się do czytelni Biblioteki Publicznej w Legnicy na sesję popularnonaukową „Woda nie wystarczy, żeby żyć, ale bez niej żyć się nie da.”
Statystyka a podejmowanie decyzji
W dniu 18 października uczniowie z klasy II A i II E, którzy realizują rozszerzony program z geografii, uczestniczyli w warsztatach „Statystyka i intuicja. Rzecz o podejmowaniu decyzji”.