„Osobowości Roku” wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 28.04.2017 r. kilku maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 28 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Michał Choczaj.
Edukacja teatralna – „Makbet”
W dniu 27.04.2017 r. sześć klas - I A, I B, I C, I D, II C, II D – obejrzało „Makbeta” w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.
226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa II B humanistyczna rozszerzoną edukacją prawną i medialną przygotowała uroczystą akademię.
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
25 kwietnia 2017 r. w Legnicy odbył się diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Pan Robert Wójcicki w „Portretach legniczan”
Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA wydało książkę „Portrety legniczan”, której promocja odbyła się 25 kwietnia 2017 r. w Galerii Piastów.
Michał laureatem 46. Olimpiady Biologicznej
W dniach 21-24 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyły się zawody centralne 46. Olimpiady Biologicznej, w których uczestniczył Michał Kosmecki - uczeń z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym.
Tomasz pojedzie do Warszawy na finał OWE
W dniu 22.04.2017 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej we Wrocławiu.
Złoty medal Natalii w finale dolnośląskim biegów przełajowych
Natalia Karczewska - uczennica klasy humanistycznej II B - została Mistrzynią Dolnego Śląska LZS w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły w miniony weekend w Bystrzycy Oławskiej.
Zdobyli diamentowe indeksy AGH
Miło nam poinformować, że dwaj tegoroczni maturzyści, którzy wcześniej zakwalifikowali się do zawodów III stopnia X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH" – mają w kieszeni indeksy tej uczelni.