„Osobowości Roku” wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 27.04.2018 r. dwunastu maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
21 lat Medalu „Cum laude”

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich w dniu 27.04.2018 r. po raz dwudziesty pierwszy zostały wręczone maturzystom Medale „Cum laude”. Dotychczas (od 1996 r.) otrzymało to piękne wyróżnienie 162 uczniów kończących naukę.

Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 27 kwietnia 2018 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Konrad Krystian.
Wystawa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy”
W dniach 16-27 kwietnia 2018 r. w naszym Liceum zaprezentowane zostały prace Pana Roberta Wierzbickiego. Wystawa nosiła tytuł „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy.”
227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę II A o profilu matematyczno-informatycznym. Uczniowie przygotowali teleturniej - Wielki Rodzinny Test Historyczny, w którym brały udział dwie rodziny - Kowalscy i Targowiccy.
Srebro Justyny i V miejsce lekkoatletek w Lidze Dolnośląskiej
W dniu 24 kwietnia 2018 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski zawodów lekkoatletycznych.
Rekordowe zwycięstwo w derbach piłkarskich I LO kontra II LO
Drużyna z naszej szkoły wygrała derby z II LO rekordowym wynikiem 4 do 0. Mecz odbył się 23.04.2018 r.
Nasi uczniowie programują
W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyła się X edycja Otwartych Mistrzostw Opola w Programowaniu Zespołowym.
Sebastian finalistą Olimpiady Matematycznej
W dniach 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Augustowie odbyły się zawody centralne LXIX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczył w nich uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – Sebastian Zięciak, który uzyskał tytuł finalisty.
Oferta dla klas biologiczno-chemicznych i przyrodniczych
W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja projektu edukacyjnego „Maraton biotechnologiczny”. Tematem przewodnim była „Biotechnologia w służbie medycyny i przemysłu”.