Akademia II B z okazji Majowego Święta
27 kwietnia niezwykle uroczyście uczciliśmy nasze wielkie majowe święto.
Maturzystka na Konkursie Wiedzy Biblijnej
Gratulujemy Natalii Ostrowskiej z klasy III D matematyczno-fizycznej, która została finalistką II miejsca etapu diecezjalnego XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Laureat i finaliści Olimpiady Wiedzy Historycznej
W dniach 23-24 kwietnia 2016 r. odbył się w Białymstoku finał zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej.
I miejsce w turnieju teatrów jednego aktora
29 osób wzięło dział w eliminacjach rejonowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w legnickim Teatrze Modrzejewskiej 23 kwietnia 2016 r.
Gimnazjaliści w labiryntach wiedzy i przygody
22 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi, w trakcie którego gimnazjaliści mogli poznać swoich przyszłych nauczycieli, zobaczyć sale lekcyjne oraz poczuć atmosferę szkoły. Uczniowie I LO poprowadzili swoich młodszych kolegów „Labiryntami wiedzy i przygody”.
Sukcesy w Programowaniu Zespołowym
W dniu 22 kwietnia 2016 r. odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwach Opola w Programowaniu Zespołowym, w których wzięły udział aż trzy drużyny z naszej szkoły.

Aplikacja I Liceum

21.04.2016

Aplikacja I Liceum
Młodzi programiści z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy przygotowali niespodziankę na Dzień Otwartych Drzwi - aplikację promocyjną o szkole do pobrania w sklepie Play Google i App Store.
Konkurs programistyczny „Lizak”
W dniu 21.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się I Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne, które stanowiły podsumowanie projektu realizowanego przez I LO pt. „Naucz się z nami”.
„Twoje życie. Twój wybór”
Zuzanna Dubiel z klasy II C biologiczno-chemicznej zdobyła trzecie miejsce w drugiej edycji konkursu „Zakończ nim zaczniesz”, organizowanego przez Straż Miejską. Podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się w kinie „Helios” w dniu 21 kwietnia 2016 r.